Hledači mušlí (TV film)

Shell Seekers, The

Drama / Romantický

Německo / Velká Británie, 2006, 177 min

• ARI50

Fakt koukám kolik toho tahle babuška ještě výlovy.(29.9.2018)

Ono to nebylo zase až tak hrozný, fakt :) ale je pravda, že 4* dávám jen za to, že jsem měl zrovna takovou náladu. Myslím, že je to na české poměry nadprůměr a na poměry evropské průměr.(28.7.2009)

• mo cuishle

Tuhle paní by měli dát na černou listinu všech televizních stanic a zakázat!! Brak brak brak brak brak....(17.1.2013)

Jedna ze známějších romancí Rosamunde Pilcher, která se německé televizi docela povedla. Asi to bude tím, že se zde prolíná současnost s minulostí a je tím snímek jakýmsi způsobem ukotven v čase a příběh je skutečnější a barvitější. Nepopiratelný je vliv anglické spoluúčasti, ať už herecké nebo režijní. Většina filmů podle této autorky se odehrává totiž v blíže nespecifikované době, kdy reálie jsou spíše historické a používaná technika – mobily, počítače, automobily je moderní, čímž se příběh stává nevěrohodný a kýčovitý. Jen ve zdejší databázi je na padesát filmů natočených podle románů této autorky a vesměs jsou velmi nízce hodnoceny. Velký podíl na tom zajisté mají muži, což je pochopitelné, protože jsem se za celý svůj život nesetkala s chlapem, který by si četl zamilovaný románek určený ženám. Myslím, že dámská část divaček by byla shovívavější, protože kdo by neměl rád dobré konce.(31.1.2013)

• eFOXsize

Zrovna tento kousek ušel, nutno říct. Našlo se tam pár skutečně dobrých scén a nebylo tam ani tolik zubyrvoucích nesmyslů, které jsou obvykle neodmyslitelnou součástí příběhů od RP, takže přibila hvězda navíc :-) Všechny příběhy RP jsou na jedno brdo, některé scény jsou tak pitomé, nelogické, že to vyvolává hysterický smích. Je to přesazené, nesmyslné, nereálné... I tak to má velké procento diváků. Hvězdu dávám za to, že to lze po boku senoira pak vydržet a za to, že prostředí, ve kterém se natáčí je opravdu krásné. (4.8.2013)