Treevenge

Krátkometrážní / Horor / Komedie

Kanada, 2008, 16 min

Jeffrey Wheaton

Jason Eisener

Absolutně výborná, divoká, bizarní a černohumorová jízda, která nepoleví, nezastaví. Bylo to super vtipné už od prvních pár vteřin a u poslední scény jsem se trhala smíchem. Bláznivá, zdánlivě nerealizovatelná myšlenka se ve finále vytáhla až na úplnou špičku a Eisener zaslouženě dostal oprávněné ocenění, protože natočit takhle praštěný příběh a sklidit tak velký úspěch, to chce potlesk. Škoda, že jsem to neobjevila už dřív.(15.11.2015)

Jaký jiný horor si na vánoce pustit ?! Přečetl jsem si námět a čekal jsem bídu. Ovšem já se bavil a dostali mě i neskutečné záběry, které jsem jak si v tomto filmu nečekal. Lidské bulvy bylo něco. Ale scéna s dítětem mě už opravdu dostala. Zajímavý námět a jelikož film trvá jen 16 minut je to opravdu dobře koukatelné. Letos po dlouhé době máme živý stromek, i když nevím jestli to byla dobrá volba ;)(24.12.2010)

Predvianočný a následne aj vianočný brutálny masaker, v ktorom ako už názov napovedá, stromčeky vracajú úder svojim stínatelom v období sviatku a pokoja. Pre ihličnany je to však čas teroru, ktorý už nehodlajú ďalší rok znášať. Treba už konečne spravodlivosť zobrať do vlastných vetvičiek, ukoristiť sekery a iné náradie a vykopať tak vrahov lesných porastov ďaleko z lesa, prípadne ich nemilosrdne zamordovať tzv. Fulciho gore štýlom priamo na ulici či v teple domova. Režisér Jason Eisener veľmi trefne a podmanivo využíva okrem neprehliadnuteľnej splatter príchute aj kameru a hudobný doprovod. Nemyslím teraz vianočné melódie, ale ešte mierumilovnejšiu úvodnú a aj záverečnú zvukovú stopu, čo je samozrejme jemná modifikácia hlavnej melódie od Riza Ortolaniho z Cannibal Holocaustu, ktorá jednoznačne dáva tušiť, že sa schyľuje práve ku spomínanému holokaustu. Tentoraz si to podobne ako z čias nacistického Nemecka, vyžerieme opäť my ľudia. ### Treevenge je doposiaľ asi najvymakanejší hororový kraťas, pri ktorom som si skoro roztrhal bránicu, z tých čo som videl. To jedno cucajúce pivko čo som do seba lial počas sledovania, som ku zlepšeniu filmového zážitku vôbec nepotreboval :) Vďaka Jasonu Eisenernovi si teraz zaručene každý predvianočný čas spomeniem na krutý osud ovešanej zelene. STANDING OVATION!!!(15.7.2009)

Brutál. Dokonale vyšpikovanej krátkej horrrror, navíc s myšlenkou, o vykořisťování přírody, zhovadilejch farmerech se sekerama a motorovkama a konzumujících domácnostech. Mimochodem zvrhne se to v neskutečny jatka, fakt nářez. Třešničkou na dortu a další přidanou hodnotou je pak použití jedné krásné melodie...kterou z jednoho filmu všichni znáte (ono vůbec těch paralel a spojitostí s ním je tu mnohem více), ale vánoční koledy to nejsou :-) .(8.12.2010)

Vánoční stromky už se nenechají nemilosrdně a beztrestně kácet, je na čase vrátit nám to i s úroky! Ucházející kraťas s (na celkovou stopáž) poměrně dlouhým rozjezdem a nějakým tím povedeným gore efektem na závěr. To vše od tvůrců další taškařice - jednoho z falešných trailerů v rámci GRINDHOUSE, to sice HOBO WITH A SHOTGUN.(15.7.2009)

• - V úvode aj v závere filmu hrá legendárny soundtrack z hororu Kanibali (1980). (Marceloo)