Gamebox

David A. Jackson

Scénografie:

Jack Cloud
  • Caelos

Z filmu jde cítit lacinost na každém rohu, ale to nic nemění na tom, že jsem celý film dá se říct se zaujetím dokoukal. Takhle, kdyby se tématu chopil nějaký "profesionál" s kapsama plnýma prachů, tak by z toho bylo nejspíše drama o Charliem, kterému zastřelili holku a jeblo mu z her. Takhle to ale působí jako laciná amatérská komedie. Nicméně, jako vášnivý hráč pc her musím podotknout, že na některé ne-hráče má tento film špatný vliv a jen to prohlubuje jejich teorii o tom, že každý hráč her je asociální psychopat s vražednými sklony. Takže děcka, bacha na mamky! :) Dvě hvězdičky dávám taky trochu ze soucitu, protože taky hraju hry a taky stále myslím na svou expřítelkyni. I když ji nezastřelili.(26.8.2009)

• rixard79

Předem chci říct, že film jsem viděl v češtině a navíc jen asi do půlky. Dál to fakt nešlo. První podpásovku (pánové vědí) film dostal ve chvíli, kdy Charlie zapnul „Gamebox 1celá0“ a v hlavě se mu ozval ten nejpříšernější syntetizovaný hlas, jaký sem kdy slyšel (na rok 2004, dobu eMPé3jek a iPodů, fakt děs). A pak už to šlo ráz na ráz – obličeje herních postav jakoby udělané ze sulcu pana Krkovičky spolu s jejich pohyby mirně sjetýho hiphopera a kostičkovaným herním prostředím (že by engine z Wolfensteina3D?) na mě zrovna moc nezapůsobilo. Další střelou mimo, bylo Deckardovské předčítání myšlenek a smrt Charlieho milenky. V tu ránu jsem si uvědomil, že spíš než na ucelený film, se koukám na kompilaci cool myšlenek z jiných filmů. A to už byla další střela mimo, která spíš strhla lavinu mé nevole. Jednu * dávám za nezměrné, i když marné úsilí, a bílého landrovera na začátku.(13.12.2010)

Škoda že v tom nebylo více peněz na lepší grafiku, mohl to být dokonalý film. I takhle je to ze všech herních filmů jasně nejzábavnější podívaná od pařanů pro pařany. Hrdina je správný nerd s podobnými kámoši, záporák je brutální bad-ass killer, který se svým mečem odráží kulky i lasery a kosí zombíky i ufouny, odkazů na hry spousty (včetně detailů jako doplňování zdraví, měnění munice a third a first person pohledy) a každému, kdo někdy přičichl k sérii GTA musí připadat první segment "Crime Planet" velice povědomý. Veliký plus za to, že hrdina tráví většinu docela krátkého filmu ve hře a že celý film je jasně cílený na herní maniaky, nikoliv na mainstream. BTW: Tak jako u her nezáleží na grafice, ale hratelnosti :-)(17.5.2010)

• drankeryth

Film o pocitacovych hrach a o zahadnej hracej konzole, ktora je az neuveritelne skutocna. Co sa tyka pocitacovej grafiky je na predpotopnej urovni velmi stareho vzhladu. V tej sa Charlie dostal do mesta zlocinu, kde mi to trochu pripadalo ako vystrihnute z hry GTA, ale myslim to ukradnutie auta a ulohy. Na velmi ubohej urovni boli akoze tie zombie, ked sa Charlie dostal do vyssej urovne. To boli teda uboziaci. Vyzeralo to skor na sposob ninja bojovnikov mixnutych chodzou podobajuci sa na opice. A ta kamera bola hrozna, normalne ma z toho oci boleli. Velmi odpudzujuce:( A ten hlavny zloduch bol fakt sikovny, ked dokazal katanou odrazat gulky bez najmensieho problemu. Nakoniec to schytal a bolo po hre, a aj po filme, ktory sa dal pozriet, ale zas to neni ziadna slava.(9.6.2011)

Hry hraji celkem často, a proto se mi film možná líbil. Pravda efekty(či grafika) byly hodně špatné, ale film je béčko a já to jako béčko taky bral. Herci byly celkově sympatičtí jen jsem měl občas problém s přehravajícím hlavním hajzlem. Příběh sám o sobě není tak originální něco podobného tu už bylo. Nejvíc mě u filmu bavila první část "Svět zločinu" nejméně naopak "Svět zombií". Ty zombie vypadaly opravdu špatně. Hillebrandovy jsou celkem v pohodě režiséři, jen prostě nemají takový prachy, což je škoda protože talent celkem mají. Gamebox je nenásilná blbůstka která možná pobaví, ale bohužel moc šancí tady nemá nýbrž to nemá saomzřejmě dobrý efekty, takže je to automaticky špatné.(24.4.2010)