Gamebox

David A. Jackson

Scénografie:

Jack Cloud
  • honajz

Inu, nápad zajímavý, ale zcela otřele podaný, podobných jsme tu již měli několik. Včetně monologů typu "jsem ve hře?", "jsem v reálném světě?", "kde jsem?" Film vznikl v době boomu počítačových her, kdy děti začaly trávit čas virtuálně, a tak jim bylo potřeba říct, že nic není bezpečné, a že ve skutečném světě na vás čekají úžasné holky a princezny a kámoši u grilu s pivem. Některé nápady a triky docela ušly, ale celkově je to dějově dost nuda, protože se v podstatě dá předvídat, co a jak bude dál. A to hlavní, kdo hru poslal, proč, oč jde, jak hra vznikla, se stejně nedozvíme.(16.9.2013)

Škoda že v tom nebylo více peněz na lepší grafiku, mohl to být dokonalý film. I takhle je to ze všech herních filmů jasně nejzábavnější podívaná od pařanů pro pařany. Hrdina je správný nerd s podobnými kámoši, záporák je brutální bad-ass killer, který se svým mečem odráží kulky i lasery a kosí zombíky i ufouny, odkazů na hry spousty (včetně detailů jako doplňování zdraví, měnění munice a third a first person pohledy) a každému, kdo někdy přičichl k sérii GTA musí připadat první segment "Crime Planet" velice povědomý. Veliký plus za to, že hrdina tráví většinu docela krátkého filmu ve hře a že celý film je jasně cílený na herní maniaky, nikoliv na mainstream. BTW: Tak jako u her nezáleží na grafice, ale hratelnosti :-)(17.5.2010)

• rixard79

Předem chci říct, že film jsem viděl v češtině a navíc jen asi do půlky. Dál to fakt nešlo. První podpásovku (pánové vědí) film dostal ve chvíli, kdy Charlie zapnul „Gamebox 1celá0“ a v hlavě se mu ozval ten nejpříšernější syntetizovaný hlas, jaký sem kdy slyšel (na rok 2004, dobu eMPé3jek a iPodů, fakt děs). A pak už to šlo ráz na ráz – obličeje herních postav jakoby udělané ze sulcu pana Krkovičky spolu s jejich pohyby mirně sjetýho hiphopera a kostičkovaným herním prostředím (že by engine z Wolfensteina3D?) na mě zrovna moc nezapůsobilo. Další střelou mimo, bylo Deckardovské předčítání myšlenek a smrt Charlieho milenky. V tu ránu jsem si uvědomil, že spíš než na ucelený film, se koukám na kompilaci cool myšlenek z jiných filmů. A to už byla další střela mimo, která spíš strhla lavinu mé nevole. Jednu * dávám za nezměrné, i když marné úsilí, a bílého landrovera na začátku.(13.12.2010)

Zápletka zajímavá, příběh poměrně poutavý a co musím pochválit asi nejvíce je velmi dobře se hodící hudba. Souhlasím s názorem pár ostatních uživatelů, že kdyby režiséři měli trochu víc peněz na triky a vychytali pár násilností v příběhu, mohl by film pokukovat po titulu: "Legenda". Takhle je to jen film, který každého, kdo má k videohrám kladný vztah pobaví a ty, co ho mají neutrální, tak neurazí. Mimochodem, v závěru s ním úžasně vydrbal, že?(10.11.2011)

Hry hraji celkem často, a proto se mi film možná líbil. Pravda efekty(či grafika) byly hodně špatné, ale film je béčko a já to jako béčko taky bral. Herci byly celkově sympatičtí jen jsem měl občas problém s přehravajícím hlavním hajzlem. Příběh sám o sobě není tak originální něco podobného tu už bylo. Nejvíc mě u filmu bavila první část "Svět zločinu" nejméně naopak "Svět zombií". Ty zombie vypadaly opravdu špatně. Hillebrandovy jsou celkem v pohodě režiséři, jen prostě nemají takový prachy, což je škoda protože talent celkem mají. Gamebox je nenásilná blbůstka která možná pobaví, ale bohužel moc šancí tady nemá nýbrž to nemá saomzřejmě dobrý efekty, takže je to automaticky špatné.(24.4.2010)