Mrs. Prentiss (Alice Brady) je lakotná a ješitná milionářka. Se synem Humboldtem (Frank McHugh) a dcerou Amy (Gloria Stuart ) se ubytuje ve feudálním paláci "Wentworth Plaza", kde se zdržuje též suita multimilionáře T. Mosely Thorpa (Hugh Herbert). Mrs. Prentiss by ráda Amy za Thorpa provdala, avšak ta naléza zalíbení spíše v milém mediku, Dicku Curtisovi (Dick Powell), jenž si v luxusním hotelu přivydělává. Také Humboldt působí matičce starosti. Projevuje se totiž jeho povážlivý zájem o revuegirls... Gold Diggers of 1933 byli nesmírně úspěšní, žádný div, že je o dva roky později museli následovat tihle "příživníci". K vrcholům tohoto zábavního filmu patří balet překrásných dívek na bílých klavírech a píseň Lulabay of Brodway Harry Warrena a Ala Dubina.(17.5.2005)

I když jsem si myslel, že "Gold Diggers of 1935" jsou dobrým muzikálem, finální číslo "Gold Diggers of 1935" mi ukázalo, že to šlo lépe a především taneční sekvence jsou naprosto výborné. Masová taneční sekvence je pak naprosto úžasná. Tyhle filmy věděly, kde je jejich silná stránka a také toho využily. Závěr byl skutečně vrcholem. "Gold Diggers of 1935" pak měly ale mnohem zábavnější onu klidnější pasáž.(28.12.2013)

• Houdini

Oscar 1 : Píseň - "Lullaby of Broadway" + 1 nominace: Choreografie - "Lullaby of Broadway" a "The Words Are in My Heart"(16.6.2004)

Tvůrci taky asi byli trochu zlatokopové, když dovolili, aby na původní výtečné Zlatokopky z roku 1933, navázalo tohle. Pár vtipů poměrně dobrých, celkem obstojné postavy a především nezapomenutelný tanec miliónů klavírů, ale z příběhu už si nepamatuji lautr vůbec nic.(8.10.2012)