V roce 1926 slavná britská autorka detektivních šarád Agatha Christie (Vanessa Redgraveová) na dva týdny zmizela. Tento filmový příběh vypráví o tom, co se tehdy možná stalo. Slavná britská autorka detektivních románů Agatha Christie se stala hrdinkou mysteriózního romantického dramatu, který natočil režisér Michael Apted. V roce 1926 spisovatelka na dva týdny zmizela a když se znovu objevila, nikdy nikomu neprozradila, co se s ní tehdy vlastně stalo. Ve filmu se realita mísí s fikcí, ovšem hlavní zápletka souvisí s nevěrou Agathina tehdejšího manžela, která spisovatelku dovedla na pokraj zoufalého činu. Titulní postavu ztělesnila britská herečka Vanessa Redgraveová, muže, který zasáhne do Agathina osudu, hraje Dustin Hoffman. (oficiální text distributora)

Radyo

Trochu zvláštní film, maličko tajemný, údajně podle skutečnosti, ale to už dneska nikdo nezjistí. Hoffman a Redgraveová jsou dobří herci, ale zdá se mi, že tady jim scénář nedal dostatečný prostor pro "rozehrání se". ()

Djkoma

Průměrné spíše nezáživné drama s Dustinem Hoffmanem. Příběh sledující "zmizení" Agáthy Christie, nejlepší spisovatelky detektivek co kdy byla. Šlo vytěžit více než slabé 3*. ()

Faye

Fiktivní (nebo skutečná) kriminální zápletka o zmizení slavné spisovatelky Agathy Christie. Kultivovaná podívaná, příjemná atmosféra staré Anglie,znamenití herci. ()

tron

Slávna spisovateľka detektívok, Agatha Christieová, svojho času na niekoľko týždňov zmizla. Potom sa vrátila. Nikdy nikto nevysvetlil, kam a prečo. Aptedova mystifikačná AGATHA sa o to pokúša a je sympatické, že fantazíruje a nenecháva sa zviazať faktom "podľa skutočnej udalosti". ()

NinadeL

K tomuhle filmu se často v myšlenkách vracím z mnoha důvodů. 20. léta optikou 70. let, fascinující kapitola ze života Agathy Christie, vynikající Vanessa Redgrave... Dustin Hoffman. ()

sud

Atmosféra staré Anglie je úžasná, ovšem to také není všechno, když kulhá (co kulhá, ani se nezvedne) jedna důležitá věc - scénář. Díky tomu Dustin Hoffman s Vanessou Redgrave, kteří se sice snaží seč mohou, nemají co hrát a krom dvou zásadních zvratů (bouračka, křeslo) se vůbec nic nestane. Ale špatný film to není. 50%. ()

Pepinec

Nikdo mi nevymluví, že z takového lákavého námětu se dalo vyždímat víc. Zvlášť při obsazení mladého Dustina Hoffmana. Kdo ví, čím to bylo. Jestli verzí toho, jak to mohlo být anebo prácí filmového štábu při samotném zpracovávání... ? Nechám na posouzení každého z vás. Propó - Dustin Hoffman sice není žádný obr, ale to se vážně nenašla menší herečka, než Vanessa Redgrave? :-) ()

Aky

Trochu podivný film, od kterého by jeden očekával, že se doví, co se v životě spisovatelky v onom tajemném období jejího zmizení stalo, což se ovšem nijak přesvědčivě nestane. ()

Anderton

Čo sa vtedy možno stalo, mi je bohužial úplne fuk, takže vyššie hodnotenie už z tohto princípu nemôžem dať. Ani napriek hviezdnemu obsadeniu a Hoffmanovej zápche, ak si dobre spomínam:). Alebo ju mala Agáta? ()

Agatha

Tento snímek je asi nejblíže tomu co se onehdy v roce 1926 slavné autorce stalo. Jen těžko se to ve skutečnosti odehrálo jak je tomu ve filmu, ale určité shody a kvality tu bezpochyby jsou. V té době byl skutečně Agathin vztah s jejím manželem jaksi na bodě mrazu a směřoval ke svému konci. Vanessa Redgrave, která královnu zločinu v tomto snímku nenapodobitelně ztvárnila se jí vizáží až neuvěřitelně podobá. Dustin Hoffman zde vyniká jak třešnička na dortu a filmu dodává na exotičnosti. Dobová hudba a kostýmy, které si vysloužily nominaci na Oscara, jsou obdivuhodně přesné. A i když už se asi nikdy nedozvíme jak to v onen čas roku 1926 skutečně bylo, tak tento snímek nám předkládá představu toho, jak to možná být mohlo... ()

UncleG

Lehce nedosolená a nedomaštěná mystifikace o Agátě Christie, seriózním novináři a jednom elektrickém křesle. Tvůrci filmu - spíš než na nějaký dramatický příběh - vsadili více na zajímavou ústřední dvojici. A tenhle tah nevyšel. V onom zmíněném elektrickém křesle je bohužel asi tisíckrát větší napětí než mezi Redgraveovou a Hoffmanem (který navíc vedle své ztepilé herecké partnerky vypadá doslova jak ustřelený kecky). Takhle odtažitá a citově nezúčastněná dvojka se ve filmu vidí opravdu málokdy. Závěrečné vyvřelé emoce mi přišly stejně procítěné, jako když vám chlápek v masně zabalí dvacet deka tlačenky a řekne: „miluji vás, další.“ Brrr! Dva body do základu a punkt navíc za chvilkovou dramatičnost a povedenou fabulaci. Takže za tři, Agáto. Sednout. ()

Skip

Taková trošku záhada, kam že to Agatha Christie vlastně na čas zmizela. Kolik je v tom pravdy, nikdo neví. Asi právě tahle tajemnost dělá z tohoto filmu jen lehce nadprůměrné drama se dvěma velmi dobrými herci v hlavních rolích. ()

Lord.Jim

Nemůžu si pomoct, ale Vanessa Redgrave je prostě strašně krásná a já ji miluju. Film se mi líbil, ale bylo mi líto, že to nedopadlo. A Dustin Hoffman byl zcela rozkošný. ()