Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1926 slavná britská autorka detektivních šarád Agatha Christie (Vanessa Redgraveová) na dva týdny zmizela. Tento filmový příběh vypráví o tom, co se tehdy možná stalo. Slavná britská autorka detektivních románů Agatha Christie se stala hrdinkou mysteriózního romantického dramatu, který natočil režisér Michael Apted. V roce 1926 spisovatelka na dva týdny zmizela a když se znovu objevila, nikdy nikomu neprozradila, co se s ní tehdy vlastně stalo. Ve filmu se realita mísí s fikcí, ovšem hlavní zápletka souvisí s nevěrou Agathina tehdejšího manžela, která spisovatelku dovedla na pokraj zoufalého činu. Titulní postavu ztělesnila britská herečka Vanessa Redgraveová, muže, který zasáhne do Agathina osudu, hraje Dustin Hoffman. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Nikdo mi nevymluví, že z takového lákavého námětu se dalo vyždímat víc. Zvlášť při obsazení mladého Dustina Hoffmana. Kdo ví, čím to bylo. Jestli verzí toho, jak to mohlo být anebo prácí filmového štábu při samotném zpracovávání... ? Nechám na posouzení každého z vás. Propó - Dustin Hoffman sice není žádný obr, ale to se vážně nenašla menší herečka, než Vanessa Redgrave? :-) ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Tento snímek je asi nejblíže tomu co se onehdy v roce 1926 slavné autorce stalo. Jen těžko se to ve skutečnosti odehrálo jak je tomu ve filmu, ale určité shody a kvality tu bezpochyby jsou. V té době byl skutečně Agathin vztah s jejím manželem jaksi na bodě mrazu a směřoval ke svému konci. Vanessa Redgrave, která královnu zločinu v tomto snímku nenapodobitelně ztvárnila se jí vizáží až neuvěřitelně podobá. Dustin Hoffman zde vyniká jak třešnička na dortu a filmu dodává na exotičnosti. Dobová hudba a kostýmy, které si vysloužily nominaci na Oscara, jsou obdivuhodně přesné. A i když už se asi nikdy nedozvíme jak to v onen čas roku 1926 skutečně bylo, tak tento snímek nám předkládá představu toho, jak to možná být mohlo... ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Atmosféra staré Anglie je úžasná, ovšem to také není všechno, když kulhá (co kulhá, ani se nezvedne) jedna důležitá věc - scénář. Díky tomu Dustin Hoffman s Vanessou Redgrave, kteří se sice snaží seč mohou, nemají co hrát a krom dvou zásadních zvratů (bouračka, křeslo) se vůbec nic nestane. Ale špatný film to není. 50%. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Lehce nedosolená a nedomaštěná mystifikace o Agátě Christie, seriózním novináři a jednom elektrickém křesle. Tvůrci filmu - spíš než na nějaký dramatický příběh - vsadili více na zajímavou ústřední dvojici. A tenhle tah nevyšel. V onom zmíněném elektrickém křesle je bohužel asi tisíckrát větší napětí než mezi Redgraveovou a Hoffmanem (který navíc vedle své ztepilé herecké partnerky vypadá doslova jak ustřelený kecky). Takhle odtažitá a citově nezúčastněná dvojka se ve filmu vidí opravdu málokdy. Závěrečné vyvřelé emoce mi přišly stejně procítěné, jako když vám chlápek v masně zabalí dvacet deka tlačenky a řekne: „miluji vás, další.“ Brrr! Dva body do základu a punkt navíc za chvilkovou dramatičnost a povedenou fabulaci. Takže za tři, Agáto. Sednout. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem od tohoto filmu daleko více. Jako velký ctitel díla Agathy Christie, ať již v románové podobě nebo ve sfilmované podobě, jsem byl velmi zklamán. Čekal jsem, že si režisér dá víc práce se studiem dobových materiálů a přijde s něčím objevným. Nestalo se. Upadl do šedého průměru a natočil nezajímavý snímek téměř o ničem. Tajemství Agathy Christie zůstane pohřbeno asi navždy s ní. I když nejpravděpodobnější verzí asi je, že se prostě na pár týdnu schovala, aby vyvolala zájem o svojí osobu, což se jí neskutečně podařilo. A v tom možná právě je to tajemství jejího zmizení. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Anglii na místech: Old Swan Hotel na Swan Street v Harrogate, Royal Baths na Parliament Street v Harrogate, na York Railway Station (panství North Yorkshire), Bath v Somerset, Londýně, Burnham Beeches (panství Buckinghamshire) a v Bray Studios na Down Place v Oakley Green (panství Berkshire). Natáčení začalo 7. listopadu 1977. (noelcoward73)

Reklama

Reklama