poster

Agatha

 • Česko

  Agáta

 • Velká Británie

  Agatha

 • Československo

  Agatha

Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1979, 105 min (Director's cut: 94 min)

 • sud
  ***

  Atmosféra staré Anglie je úžasná, ovšem to také není všechno, když kulhá (co kulhá, ani se nezvedne) jedna důležitá věc - scénář. Díky tomu Dustin Hoffman s Vanessou Redgrave, kteří se sice snaží seč mohou, nemají co hrát a krom dvou zásadních zvratů (bouračka, křeslo) se vůbec nic nestane. Ale špatný film to není. 50%.(30.8.2009)

 • xaver
  **

  Čekal jsem od tohoto filmu daleko více. Jako velký ctitel díla Agathy Christie, ať již v románové podobě nebo ve sfilmované podobě, jsem byl velmi zklamán. Čekal jsem, že si režisér dá víc práce se studiem dobových materiálů a přijde s něčím objevným. Nestalo se. Upadl do šedého průměru a natočil nezajímavý snímek téměř o ničem. Tajemství Agathy Christie zůstane pohřbeno asi navždy s ní. I když nejpravděpodobnější verzí asi je, že se prostě na pár týdnu schovala, aby vyvolala zájem o svojí osobu, což se jí neskutečně podařilo. A v tom možná právě je to tajemství jejího zmizení.(10.6.2012)

 • vickeyek
  ****

  Film se podle mě vydařil hlavně z toho důvodu, že příběh Agathy naprosto připomíná její knihy - zápletka, návrh na rozuzlení a pak - překvapení! Otevřenější konec mi velmi vyhovuje, herci předvedli to nejlepší! Volba naprosto kontrastního páru (myslím výškově), příběhu dodala jiskru. Trochu mě tedy překvapilo, že onen plán na sebevraždu nebyl naprosto přesně proplánovaný - od takové hlavy, jako je Agatha, by člověk čekal něco vskutku dokonalého.(29.9.2010)

 • Pepinec
  ***

  Nikdo mi nevymluví, že z takového lákavého námětu se dalo vyždímat víc. Zvlášť při obsazení mladého Dustina Hoffmana. Kdo ví, čím to bylo. Jestli verzí toho, jak to mohlo být anebo prácí filmového štábu při samotném zpracovávání... ? Nechám na posouzení každého z vás. Propó - Dustin Hoffman sice není žádný obr, ale to se vážně nenašla menší herečka, než Vanessa Redgrave? :-)(29.12.2009)

 • Agatha
  ****

  Tento snímek je asi nejblíže tomu co se onehdy v roce 1926 slavné autorce stalo. Jen těžko se to ve skutečnosti odehrálo jak je tomu ve filmu, ale určité shody a kvality tu bezpochyby jsou. V té době byl skutečně Agathin vztah s jejím manželem jaksi na bodě mrazu a směřoval ke svému konci. Vanessa Redgrave, která královnu zločinu v tomto snímku nenapodobitelně ztvárnila se jí vizáží až neuvěřitelně podobá. Dustin Hoffman zde vyniká jak třešnička na dortu a filmu dodává na exotičnosti. Dobová hudba a kostýmy, které si vysloužily nominaci na Oscara, jsou obdivuhodně přesné. A i když už se asi nikdy nedozvíme jak to v onen čas roku 1926 skutečně bylo, tak tento snímek nám předkládá představu toho, jak to možná být mohlo...(24.9.2007)