V roce 1926 slavná britská autorka detektivních šarád Agatha Christie (Vanessa Redgraveová) na dva týdny zmizela. Tento filmový příběh vypráví o tom, co se tehdy možná stalo. Slavná britská autorka detektivních románů Agatha Christie se stala hrdinkou mysteriózního romantického dramatu, který natočil režisér Michael Apted. V roce 1926 spisovatelka na dva týdny zmizela a když se znovu objevila, nikdy nikomu neprozradila, co se s ní tehdy vlastně stalo. Ve filmu se realita mísí s fikcí, ovšem hlavní zápletka souvisí s nevěrou Agathina tehdejšího manžela, která spisovatelku dovedla na pokraj zoufalého činu. Titulní postavu ztělesnila britská herečka Vanessa Redgraveová, muže, který zasáhne do Agathina osudu, hraje Dustin Hoffman. (oficiální text distributora)

sud

Atmosféra staré Anglie je úžasná, ovšem to také není všechno, když kulhá (co kulhá, ani se nezvedne) jedna důležitá věc - scénář. Díky tomu Dustin Hoffman s Vanessou Redgrave, kteří se sice snaží seč mohou, nemají co hrát a krom dvou zásadních zvratů (bouračka, křeslo) se vůbec nic nestane. Ale špatný film to není. 50%. ()

Han22

Zvláštní film, úplně jiný, než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude kriminálka o pátrání po zmizelé spisovatelce a ono to připomíná staroanglické kostýmní dramata. Úspěšná, ale plachá a svému muži zcela oddaná Agáta zjistí, že ji manžel podvádí a chce se rozvést.  V rozčílení nabourá autem a se ztrátou paměti?? skončí v sanatoriu jako někdo jiný. Lehce snobský a značně sebevědomý novinář ji vypátrá, ale neprozradí ji a  postupně se sbližují. Apted v prvním známějším filmu má krásné záběry, Redgravová je výborná, skvěle ji sekunduje slizký Dalton a Hoffman je spíše průměrný. Jenže... je to pomalé, spíše nudné a tak nějak o ničem. Jenže... pak přijde nečekaně záblesk geniálního krimi plánu a posmutnělé zakončení skoro-romance, které se mi líbilo. Tak 3-4*, ovšem nechávám 3*, hlavně proto že to co nejspíše kompletně vycucané z prstu a to moc nemám rád. ()

vickeyek

Film se podle mě vydařil hlavně z toho důvodu, že příběh Agathy naprosto připomíná její knihy - zápletka, návrh na rozuzlení a pak - překvapení! Otevřenější konec mi velmi vyhovuje, herci předvedli to nejlepší! Volba naprosto kontrastního páru (myslím výškově), příběhu dodala jiskru. Trochu mě tedy překvapilo, že onen plán na sebevraždu nebyl naprosto přesně proplánovaný - od takové hlavy, jako je Agatha, by člověk čekal něco vskutku dokonalého. ()

Sairina

Nechápu proč ve scéně, kdy Dustin Hoffman tancoval s Vanessou Redgrave, mu nedali pod nohy aspoň cihlu. Upřímně, vypadalo to pěkně blbě, jako když žirafa tancuje s MALÝM velkým mužem a to doslova. A když už šlo o fikci, tak nevím, proč scénáristi nemohli nějak zakončit ten románek (asi už jsem moc zhýčkaná romantickými komediemi). Jinak to byl pozoruhodný film, který může rozvinout naše představy o Agthě Christie, i když podle mě byla jiná, než jak ji ve filmu vyobrazili. ()

xaver

Čekal jsem od tohoto filmu daleko více. Jako velký ctitel díla Agathy Christie, ať již v románové podobě nebo ve sfilmované podobě, jsem byl velmi zklamán. Čekal jsem, že si režisér dá víc práce se studiem dobových materiálů a přijde s něčím objevným. Nestalo se. Upadl do šedého průměru a natočil nezajímavý snímek téměř o ničem. Tajemství Agathy Christie zůstane pohřbeno asi navždy s ní. I když nejpravděpodobnější verzí asi je, že se prostě na pár týdnu schovala, aby vyvolala zájem o svojí osobu, což se jí neskutečně podařilo. A v tom možná právě je to tajemství jejího zmizení. ()

• Natáčelo se v Anglii na místech: Old Swan Hotel na Swan Street v Harrogate, Royal Baths na Parliament Street v Harrogate, na York Railway Station (panství North Yorkshire), Bath v Somerset, Londýně, Burnham Beeches (panství Buckinghamshire) a v Bray Studios na Down Place v Oakley Green (panství Berkshire). Natáčení začalo 7. listopadu 1977. (noelcoward73)
  • Producent David Puttnam opustil práci na filmu ve chvíli, kdy zjistil, že velká část scénáře byla bez jeho vědomí přepsána, aby více vyhovoval Dustinu Hoffmanovi (Wally Stanton). Puttnam poté prohlásil, že s hercem už nikdy nebude spolupracovat. (Robbi)
  • Spisovatelka Kathleen Tynan napsala v roce 1975 román „The Summer Aeroplane“, podle nějž hodlala natočit dokument o oněch záhadných jedenácti dnech v životě Agathy Christie, ale projekt finančně zkrachoval. Proto alespoň ve spolupráci s Arthurem Hopcraftem vytvořila scénář pro tento film. (Robbi)