Hazardní hra

Scénografie:

Alex Tavoularis

Kostýmy:

Marlene Stewart

Rozpočet $-miliónovTržby USA $72,495Tržby Celosvetovo $3,400,000(6.8.2010)

Hodně dlouho jsem si zvykal na formu, jakou byl film natočen. Byla na můj vkus až moc nezávislá. Ale zvykl jsem si. Scény z natáčeného filmu, ze života štábu, rozhovory se štábem se střídají v chaotickém rytmu, různě se prolínají a nastavují nelichotivý obraz morálním hodnotám lidí z filmové branže. Režisér si sere do vlastního hnízda.(7.8.2007)

• NinadeL

Nebezpečná hra je klasickým příkladem filmu, o kterém vám fanoušci Madonny řeknou, že: "celý snímek byl totiž ve finále natolik přestříhán, že zcela změnil původní tvář a Madonna se dala do breku, když ho viděla, a litovala, že ve filmovém průmyslu nemá takovou moc jako v hudebním, protože tohle by prý nikdy nedopustila. Podle jejích vlastních slov je film špatný, ale ona v něm dobrá." a to má za následek celý ten rozpolcený přístup k její kariéře herečky a zpěvačky. Osobně souhlasím s tím, že celý tenhle experiment stojí a padá na symbióze výkonů Madonny a Harvey Keitela, kteří se nemají za co stydět, ale zároveň se tu odhaluje povaha jejich herectví, která ve své nahé verzi není tak neprůstřelná jako jindy. Konečně mají spolu do dnes stále do činění a povahy projektů se liší diametrálně od Vzteku po Arthura a Minimojove. Nicméně Madonně více uvěřím klasické bláznivé komedie a Harveyemu cokoli s tradičním způsobem vyprávění. Bohužel zdejší ostatní ansábl je až trapný a původní název Snake Eyes byl výstižnější.(25.11.2009)

Ďalší z náročných počinov režiséra Ferrary. Všetko závisí od úvodných 10-15 minút, kde sa divák buď otočí filmu chrbtom, alebo si zvykne na netradične uchopené spracovanie. Film časťami pripomína autobiografický dokument o režisérovi aký prepadol odvrátenej strane Hollywoodu. Herecky tu exceluje Harvey Keitel v úlohe životom unaveného režiséra a morálne skazený pár Madonna / James Russo. Nebezpečná hra patrí pravdepodobne k tým filmom aké docení až čas rovnako ako filmografiu Abela Ferraru, pre ktorú publikum zatiaľ ešte nedozrelo.(8.3.2014)

• LeoH

Teď na druhé kontrolní zkouknutí po pár letech bych tomu snad i přiznal cosi jako poctivost či tušenou sebekritickou výpověď, ta se ale bohužel týká jakéhosi špatně čitelného osobního zmítačství ve věcech, které jsou člověku veskrze fuk: Ach, ten těžký, přetěžký život nadaného režiséra mezi zhýralým štábem, milující rodinou a vlastními živočišnými pudy, ach to (vědomě?) banální ublíženectví chlápka, kterého už nebaví podvádět svou ženu a diví se, že ho za to svět nenosí na ramenou. Světlá místa tvoří herectví Harveyho Keitela a kupodivu tu a tam i Madonny a některé výjevy Eddieho „práce s herci“ v rámci filmu ve filmu, zbytek je rádoby složitě strukturované, hystericky nafouknuté nic, neúspěšně se snažící přenést na diváka blíže nespecifikovaná sexuální traumata a snad i filosofovat o přetlačované mezi lidskými temnými stránkami, ctnostmi a pokrytectvím.(24.11.2015)

• - Madonně se finální verze filmu vůbec nelíbila a snažila se o to, aby nikdy nespatřil světlo světa. K tomu však neměla dostatečné pravomoce. Sama o filmu řekla: "Když jsem se šla poprvé podívat na promítání, rozbrečelo mě to, protože si myslím, že jsem jako herečka odvedla skvělou práci. Nemyslím si, že by se měl film jmenovat 'Nebezpečná hra'. Měl by se jmenovat 'Špatný režisér'." (PitBitch)

• - Původně se měl film jmenovat Snake Eyes. (PitBitch)