poster

Nearly Famous (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2007

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

 • Molly
  ****

  Kate chce být herečkou. Její otec je slavný režisér, ona si ale chce cestičku vyšlapat sama. Bojuje s předsudky a taky se svou osamělostí. Joe je blázen do osvětlovací/zvukové techniky, spolužáci ho mají za šprta a na jeho nadšení reagují posměchem. Lila by se ráda stala spisovatelkou, náměty čerpá ze svého zpackaného života, který obětovala nemocné matce. Owen je nadaný muzikant s temnou minulostí – má totiž tak trochu agresivní sklony. No a právě tyhle čtyři ztracené duše to spolu začnou táhnout a podporovat se během prvního roku studií na prestižní londýnské umělecké škole... Přiznám se, že moje pocity z první epizody byly rozpačité. Scénáristka v ní až moc tlačí na pilu, na malém prostoru chce nastínit atmosféru školy, její studenty a samozřejmě hlavní aktéry (kteří jsou mimochodem chodící klišé), jejich minulost, sny, touhy. Ve výsledku je z toho jakýsi nevábný slepenec jednotlivých scén, který mě málem od dalšího sledování odradil. S druhým dílem si mě ale seriál získal – možná jsem si zvykla, nevím – a já začala některým postavám přicházet na chuť, hlavně tedy Lile, kterou bych chtěla mít za kamarádku. I když Nearly Famous občas působí amatérsky a pronášené věty sem tam skřípou, hodnotím pozitivně. Těch šest dílů jsem totiž zkoukla během čtyřiadvaceti hodin, tak moc mě to začalo bavit. Akorát příště bych prosila obsadit roli herečky někým, kdo umí hrát. P.S: Aaron se definitivně stává mým guilty pleasure. Jako muzikanta ho prostě žeru, i když zpívat kluk teda moc neumí:-)(31.5.2010)

 • Lama.Lama
  ***

  Občas jedno velké klišé. Anna Brewster je hrozně špatná herečka (a navíc ten hlas!). Zachraňují to krásná, překrásná kukadla Aarona. Jinak vcelku stravitelná 6dílná teen zábava.(16.8.2014)

 • agáta04
  ***

  Chtěli vytvořit další seriál typu Skins, ale vůbec nedosáhli jejich kvality. Podobná zápletka, tentokrát prostředí art college, těžký životní příběh všech hlavních hrdinů. Snaha byla, ale je to celé nevěrohodné, podbízivé, žádné z postav nevěřím to co říkají a cítí, nejhorší je herečka Kate a zpěvák (který neumí zpívat) Owen. Jediná postava, která mě opravdu zaujala je Lila (Talulah Riley). Hudba skvělá, best of 2007, ale většinou se v tu chvíli zrovna nehodí jako například Arcade Fire na vánoční party...(14.9.2011)

 • nessbeal

  Nearly Famous je britské drama o skupině teenagerů (Owen, Lila, Kate a Joe). Seriál je srovnáván se Skins a The O.C.(13.9.2012)