Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

Komedie / Dobrodružný

Velká Británie, 2009, 106 min

Ten film je fakt totální konina, což, pokud náhodou nepoznáte v průběhu, tak na konci už vám bude všechno jasné. Protože, přátelé, Shakespeare přeci byl(a) žena. Zápletka je, jak asi tušíte, řácky debilní, jenomže na druhou stranu je to fakt docela sranda. Holky jsou nehorázně sexy, Rupert Everett jako ředitelka školy je naprosto fantastická a Colin Firth si to taky celkem užíval. A David Tennant je famózní záporák, vynikající postava. A to karaoke na konci bylo parádní, skutečně super závěr. Pobavilo mě to (i když kvalita a množství vtipů je diskutabilní), ale ten film se nebere příliš vážně (a ani herci ho tak neberou), takže je to ve výsledku příjemná podívaná, kterou ale už znovu vidět nepotřebuji. A vlastně nepotřebuji vidět ani jedničku. Jenomže herci jsou tady tak famózní a skvělí, že se vám to alespoň v tomhle směru musí líbit. A holky to pravděpodobně nejspíš budou rovnou uctívat. Za mě 60%.(9.6.2017)

Možná o malý kousek slabší než jednička, ale jako oddechový film čistě pro pobavení je to skvělé. Vtipu sice oproti prvnímu dílu trošku ubylo, ale soundtrack se nese na stejně dobré úrovni. Britská hudba zkrátka někdy dokáže potěšit. Navíc, zatímco v jedničce si holky z Girls Aloud střihly pouze cameo, ve dvojce se Sarah Harding objevila v poměrně velké roli, což mile překvapilo (samozřejmě ale neříkám, že umí hrát - a myslím, že u rolí "netykavek" nejde herecké umění ani moc poznat). Opět pobavila i šílená role Ruperta Everetta :) A stejně jako v jedničce se můžete těšit na "crazy party" na konci. ~(3,2)~(30.12.2012)

• FMJ

Pokud porovnám první a druhý je jasný vítěz jednička,protože tohle byla oproti ní nuda. Dvojka už jednoduše není ten správný chaos a nemá pořádný spád. Přišlo mi jako by se dvojka snažila až moc vyrovnat jedničce,ale to jí spíš uškodilo. Škoda čekal jsem od toho o dost víc tak možná proto tak nízké hodnocení. 30%(8.7.2013)

Zábavné, napínavé a nakoniec aj povznášajúce, skotačenie... Nápaditý dej a starostlivo realizované akcie. Dievčatá sú úžasne rôznorodé, no aj napriek ich rozdielom, vzájomná spolupráca je pre ne dôležitejšia ako ich rivalita. Vzájomné pripomienky medzi nimi patria medzi najvtipnejšie okamihy, ale bohatý humor, plný vtipných absurdít, je pekne a rovnomerne rozložený počas celého filmu. Veľmi dobrá je tiež občasná hudba na pozadí, ktorá dej vhodne dopĺňa... Ak teda hľadáte dobrú zábavu, určite si tento film ľahko zaradíte medzi svoje obľúbené britské komédie.(28.5.2010)

• Dharter

Asi třicet minut to šlo, pak ale scénárista nevěděl jak dál, takže pokračoval v extrémnějším parodování, nebo vykrádání prvního filmu (Holky z naší školky). Jednička byla dobrá dost, a velmi se mi líbila (až na tu mužatku, co byla ředitelkou školy). Dvojka je naprostá katastrofa. A to jsem rozpoznal hned na začátku a přeskakoval v ději, a vyhledával Juno Temple. Feministická zbytečnost, a pouze Juno Temple mi tam přišla normální. ✘(13.9.2011)