poster

Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů

 • Velká Británie

  St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

Komedie / Dobrodružný

Velká Británie, 2009, 106 min

 • Tsuki
  ***

  Možná o malý kousek slabší než jednička, ale jako oddechový film čistě pro pobavení je to skvělé. Vtipu sice oproti prvnímu dílu trošku ubylo, ale soundtrack se nese na stejně dobré úrovni. Britská hudba zkrátka někdy dokáže potěšit. Navíc, zatímco v jedničce si holky z Girls Aloud střihly pouze cameo, ve dvojce se Sarah Harding objevila v poměrně velké roli, což mile překvapilo (samozřejmě ale neříkám, že umí hrát - a myslím, že u rolí "netykavek" nejde herecké umění ani moc poznat). Opět pobavila i šílená role Ruperta Everetta :) A stejně jako v jedničce se můžete těšit na "crazy party" na konci. ~(3,2)~(30.12.2012)

 • Dharter
  **

  Asi třicet minut to šlo, pak ale scénárista nevěděl jak dál, takže pokračoval v extrémnějším parodování, nebo vykrádání prvního filmu (Holky z naší školky). Jednička byla dobrá dost, a velmi se mi líbila (až na tu mužatku, co byla ředitelkou školy). Dvojka je naprostá katastrofa. A to jsem rozpoznal hned na začátku a přeskakoval v ději, a vyhledával Juno Temple. Feministická zbytečnost, a pouze Juno Temple mi tam přišla normální. ✘(13.9.2011)

 • playboxguest
  ***

  O něco slabší pokračování parádně ujeté jedničky, které však stále stojí za vidění, protože i přesto, že je film už chvílemi až moc přehnaný, jsou některé scény naprosto perfektní (parodie na Vymítače ďábla i jiné filmy, ožrala Firth, zbrusu nová verze Shakespearovo klasiky...) a Rupert Everett hrající paní ředitelku se jen tak neomrzí, stejně jako se nikdy neomrzí pohled na pěkné holky, kterých je ve filmu poměrně dost.(28.5.2011)

 • Martinibaby
  ***

  V podstatě je to strašná kravina, ale když má člověk aspoň trošku smyslu pro tenhle druh humoru a náladu, tak se to dá i ocenit :) Oproti prvnímu dílu je dvojka místy malinko slabší, a kdyby v osazenstvu žaček zůstalo víc slečen z jedničky, taky bych se nezlobila, ale i tak jsem se docela nasmála a zrelaxovala se trochu, protože myšlenkově náročné to opravdu nebylo :) A super soundrack.(31.10.2010)

 • vesper001
  ****

  Holčičí mission impossible s odkazy na kultovní filmy je sice vykonstruovaná z mírně vratkých kostek, kdo ale touží po autentickém dokumentu o britském školním systému, nechť si pustí Harryho Pottera. Školačky jsou trochu líp prokresleny (a nemyslím jen osvětlením), Geoffrey by svou šermířskou technikou parádně zchladil i celý pluk mušketýrů, takže shakespearovské postavy si dává k svačině (není divu, když tihle dramatici nejsou tím, čím se zdají být). Ředite(ka) má koule, hudba je pořád fajn a lepšího Heathcliffa než v podání Oscara jsem neviděla. :)(16.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace