Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

Komedie / Dobrodružný

Velká Británie, 2009, 106 min

• Wade

Pokud porovnám první a druhý je jasný vítěz jednička,protože tohle byla oproti ní nuda. Dvojka už jednoduše není ten správný chaos a nemá pořádný spád. Přišlo mi jako by se dvojka snažila až moc vyrovnat jedničce,ale to jí spíš uškodilo. Škoda čekal jsem od toho o dost víc tak možná proto tak nízké hodnocení. 30%(8.7.2013)

Možná o malý kousek slabší než jednička, ale jako oddechový film čistě pro pobavení je to skvělé. Vtipu sice oproti prvnímu dílu trošku ubylo, ale soundtrack se nese na stejně dobré úrovni. Britská hudba zkrátka někdy dokáže potěšit. Navíc, zatímco v jedničce si holky z Girls Aloud střihly pouze cameo, ve dvojce se Sarah Harding objevila v poměrně velké roli, což mile překvapilo (samozřejmě ale neříkám, že umí hrát - a myslím, že u rolí "netykavek" nejde herecké umění ani moc poznat). Opět pobavila i šílená role Ruperta Everetta :) A stejně jako v jedničce se můžete těšit na "crazy party" na konci. ~(3,2)~(30.12.2012)

Podle mě bylo tohle pokračování stejně dobré, jako jednička. Přiznám se, že jsem o něm až do dnešního dne nevěděla a hned jsem se na něj musela podívat. Líbil se mi a docela jsem se nasmála. Holky ze St Trinian¨s umí docela dobře překvapit. Ten nápad s legendou i se Shakespearem, hlavně s tou jeho hrou, to nemělo chybu. Není nic, co bych filmu vytkla, je stejně originální a má šťávu. Proto jej doporučuji, jednu výhodu přitom má. Nemusíte se dívat na jedničku, aby jste jej pochopili a porozuměli mu.(12.12.2017)

Asi třicet minut to šlo, pak ale scénárista nevěděl jak dál, takže pokračoval v extrémnějším parodování, nebo vykrádání prvního filmu (Holky z naší školky). Jednička byla dobrá dost, a velmi se mi líbila (až na tu mužatku, co byla ředitelkou školy). Dvojka je naprostá katastrofa. A to jsem rozpoznal hned na začátku a přeskakoval v ději, a vyhledával Juno Temple. Feministická zbytečnost, a pouze Juno Temple mi tam přišla normální. ✘(13.9.2011)

Tak jo,tohle bylo vážně divný.Přijde mi to,jako kdyby americká Disney chanel poslala britům námět na jednu ze svých tuctových středoškolských báchorek pro dvanáctileté holky a povolila jim,aby se na ní ostrované vyřádili podle svého.No a ti by tam narvali kdejakou ujetost a pro ně typický černý humor co by je jen napadl a navrch k tomu ještě přidali Ruperta Everetta jako ředitelku dívčí školy, Colina Firtha na odvykačce a posléze jako úžasně prkenného Romea a také Davida Tennanta v roli chladně vypočítavého padoucha.Nevím,jestli už nejsem díky své velké náklonosti k britskému humoru totálně zblbnutá,ale musím přiznat,že jsem se občas i přes dementoidní zápletku bavila a jelikož jsem neviděla jedničku a nemůžu tudíž srovnávat,je to u mě za slušné tři hvězdy.(1.2.2013)