Letní romance (E07) (epizoda)

• Německo

Mittsommerliebe

Letná láska

Drama / Romantický

Německo, 2005, 1 h 30 min

Christiane Sadlo

Meinolf Schmitz
  • PavelZava

Hlavní hrdinka Anna je sice přirozeně vyvinutá (viz vtipný kolega type_B), ale pro zvědavého, mírně chlípného diváka nic, kromě bujného pozadí nenabídla. Byla to celkem potvora, za zády přítele Bertila (to je jméno) chce odejít kamsi jinam pracovat a vodila ho za nos, ale u jiných nad podobným chováním ohrnuje nos. Prostě od začátku jednoznačně záporná postava. Jinak dobrý ... Z koupání bez plavek : Voda má nanejvýš 15 stupňů ! Třináct, ale je to úžasné, šimrá to jako šampaňské. Dělej pojď nebuď baba.(30.1.2012)

Moje první německá romance podle Ingy Lindströmové. Překvapivě se mi to docela líbilo. Možná to ale bylo tím vínem, co jsem vypil… Mimochodem, na Christinu Beyerhausovou se moc hezky dívá, ehm…(31.8.2018)

Tento film je založený na krásných záběrech přírody a tradičních romantických scénkách - nechybí sex v opuštěné hájovně před otevřeným krbem, ve kterém vesele plápolá oheň, intimní rozhovor matky s dcerou před jezírkem po západu slunce, nebo běh polonahých hlavních hrdinů v dešti (to před tím sexem v myslivně). Mature Christina Beyerhausová představuje hlavní roli - nedobrovolně usedlou, neemancipovanou, ještě mladou ženu, která má ale již nejlepší léta života za sebou, pro kterou je přišedší sympaťák středního věku pravým vysbozením ze stereotypu nudného života na kterémsi bezejmnenném švédském ostrově. Hlavní hrdinka je přirozeně vyvinutá a hlavní hrdina dostatečně milý a chytrý a průbojný a zkušený muž, který zjevně ví, kam správně sáhnout. A tak to má být. Film jako takový představuje hledání východiska z krize středního věku - nalezení nové milostné i pracovní perspektivy v životě Anny Blomquistové představuje únik od tradičního německého konceptu 3K a leckterá moderní feministka musí nad tímto snímkem plesat nadšením. Škoda, že té erotiky nebylo víc, pohled na vnadami obdařené německé herečky středního věku musí zase potěšit leckterého milovníka něžného pohlaví. Proto dávám 4 *. Nízké hodnocení místních uživatelů nejsem s to pochopit.(10.2.2009)

• Campbell

Takovýhle filmy bych použil jako mučidlo, co si sakra o mě budou všichni myslet až přijdou ke mě do profilu a uvidí co za srajdy hodnotím?(25.12.2011)

• Květula

Člověk vydrží koukat na cokoli, když se má učit. Ale dalo mi to zabrat!(10.2.2009)