Emilie se po studiu vrací do malého městečka k otci, který stále čeká na manželku, jež byla na palubě pohřešovaného letadla. Emilie mu chce pomoci znovu začít žít. Sama přitom potká pohledného Viktora, který o ni jeví zájem... Emilie Bergmanová úspěšně dokončí studium designu, se spolužákem Pierem navíc dostane cenu za nejlepší projekt a skvělou nabídku práce ve Stockholmu. Její otec Kaspar je veterinářem a kvůli své zvířecí farmě nepřijede na promoci. Emiliina matka Isabella letěla před dvěma lety v letadle, které spadlo a dodnes nebyly jeho ostatky nalezeny. Kaspar stále věří, že je naživu, a tak platí argentinskému soukromému detektivovi, aby manželku našel. Emilie se vrátí ke svému otci do malého městečka, kde se ihned po příjezdu setkává s Viktorem, který sem přijel na dovolenou. Zůstává v domě rodičů, kteří před lety zemřeli, a kde žije jeho mladší bratr Tim. Viktor zjistí, že Tim přestal chodit na univerzitu, místo toho pracuje pro Kaspara v útulku, a v domě bydlí jeho přítelkyně Olivie. Hana Ulmanová, která se přistěhovala, pořádá zahradní party, kam pozve všechny sousedy. Pier přemlouvá Emilii, která se s ním před pár měsíci rozešla, aby nastoupila do designerské firmy ve Stockholmu, ale ona chce zůstat se svým otcem. Hana chce, aby Kaspar vyšetřil jejího koně, a díky tomu se začnou vídat. Viktor zjistí, že je jejich rodinný dům na prodej, a ihned pozná, že Timova přítelkyně chce z něho vymámit jen peníze. Viktor se snaží Emilii získat, je s ním moc ráda, ale nechce se vrhat do nového vztahu. Emilie si myslí, že chce soukromý detektiv dostávat jen peníze, a tak požádá Viktora, aby zavolal přátelům do Argentiny. Viktor zjistí, že trosky letadla byly nalezeny. Kaspar je naštvaný, protože si nechce smrt své ženy připustit a už vůbec nechce, aby se do záležitosti pletl někdo cizí. Tim je zase naštvaný, že se Viktor o něho nikdy nestaral a teď mu rozkazuje. Maja poví Emilii, že se zamilovala do Piera. (TV Prima)

kralMiroslav

Romantický film, mierne poučný, profesionálne urobený. Pekná a sympatická hrdinka (Klara Deutschmann) stretne mužného mladíka a všetko sa dobre skončí. Scenár celkom ujde, občas mi prišiel skratkovitý a zjednodušený. Slušné, miestami dobré herecké výkony, dobrá réžia, kamera aj strih. Pozerateľný oddychový film bez veľkých nárokov na pozornosť diváka. ()