Vize Říše divů, jak z pokřivených myšlenek Neila Gaimana. A protože já jeho světy, postavy a příběhy, které žijí, rád, měl jsem rád i toto. Takováhla díla by totiž měla být oslavována. Spousta nápadů na každém rohu, každý předmět má najednou nový význam a pomocí všemožných interakcí a převrácených logických zákonů se to do sebe všechno snaží ze všech sil zapadnout. Podivný svět, podivnější postavičky a jejich ještě prapodivnější myšlení a vyjadřování. Životní priority přeházené a vyprahované do extrémů stejně jako můj chvalozpěv. Nebudu ale tedy zastírat, Alice má svoje díry převážně v hluchých zdlouhavých scénách a občas nevyvážených hereckých výkonech, ale vzhledem k raritnímu výskytu podobných klenotů jsem jí je bez jakýchkoliv rozpaků odpustil. // Nejoblíbenější postava: Hatter // 85%(20.12.2010)

• MedullaO.

Zajímavě zpracované, avšak celé to působí jakýmsi nedomrlým dojemem, herecké výkony mi přišli velmi slabé a jestli občas někde byl náznak humoru, tak jsem to musel minout. A nezařadit Šklíbu do této adaptace ? To se neodpouští, jakýsi jeho halucinogenní náznak byla slabá náplast pro můj nejoblíbenější charakter v této pohádce.(31.5.2010)

• strougy

Zajímavé prostředí pohybující se na hranici steampunku a postapokalyptické scifi plus několik zábavných scén v čele s mučícím duem na přelomu obou dílů nedokáže zastřít fakt, že se po většinu času jedná o hloupou akční story s nudnou hlavní hrdinkou a záplavou citově vyděračských scén vrcholících skutečně ohavným koncem. Podobné modernizace jsou zlo!(28.9.2010)

Fakt, že je tenhle film z produkce Syfy, mě zprvu dost vyděsil, ale po trochu nejistém startu jsem se dočkal příjemného překvapení. Jasně, je to kanadský TV film, takže se drtivá většina filmu odehrává v interiérech či tradičních kanadských lesích, do toho sem tam nějaké více či méně povedené CGI. Po vizuální stránce to jednoduše moc nenadchne. Hnacím motorem je především herecké obsazení a poměrně povedená modernizace, která nepůsobí trapně. Potěší zejména pokusy o propracovanější psychologii postav, což v kontrastu s pohádkovými motivy a trochu dětinským humorem působí zajímavě. K obsazení Alice Caterinou Scorsone nemám výhrad, stejně tak se mi zamlouval sympaťák Andrew Lee Potts jako Kloboučník. A Kathy Bates jako zlovolná královna už je jen třešničkou na dortu.(8.3.2015)

• KKlein

Proč? První část mi přišla tak dobrá, inspirativní, tvářila se že z ní něco vyleze (ikdyž i tam bylo pár blbostí a hloupých herců), ale ta druhá část? AAAAA!!! Díky bohu za tu trochu němčiny co ovládám, protože některá německá slova, posléze nadávky se teď naprosto hodila a u Warum mein Gott? jsem jenom začínal. Druhý díl je tak neskutečně tupý, idiotský, špatně udělaný, hrozné dialogy, předvídatelný konec (i otec) a alenka už najednou ustupuje do pozadí a jen tu a tam se vynoří tupá a nekretivní narážka na knžku, kterou uctívám jakožto Bibli podivnosti. Bod za kloboučníka, ale i ten měl občas dost podivné úlety a za vizualizaci Wonderlandu, ale jinak je to totálně zabité.(18.9.2013)