Vize Říše divů, jak z pokřivených myšlenek Neila Gaimana. A protože já jeho světy, postavy a příběhy, které žijí, rád, měl jsem rád i toto. Takováhla díla by totiž měla být oslavována. Spousta nápadů na každém rohu, každý předmět má najednou nový význam a pomocí všemožných interakcí a převrácených logických zákonů se to do sebe všechno snaží ze všech sil zapadnout. Podivný svět, podivnější postavičky a jejich ještě prapodivnější myšlení a vyjadřování. Životní priority přeházené a vyprahované do extrémů stejně jako můj chvalozpěv. Nebudu ale tedy zastírat, Alice má svoje díry převážně v hluchých zdlouhavých scénách a občas nevyvážených hereckých výkonech, ale vzhledem k raritnímu výskytu podobných klenotů jsem jí je bez jakýchkoliv rozpaků odpustil. // Nejoblíbenější postava: Hatter // 85%(20.12.2010)

Jelikož jsem tak trochu Alice-freak, nejspíš se to na mém hodnocení dost podepíše. Ale i když bych od toho měla odhlédnout, vytkla bych snad jen onu částečně nevyhnutelnou předvídatelnost, se kterou ale skvostně adaptovaný scénář celou dobu udatně lomcoval. Moje nadšení podtrhla genialita herců (i když na 'Alenku' jsem si musela trochu zvykat), obzvlášť Hatter a White Knight, ale i hromada dalších. Do toho ona perfektní alenkovská surrealita a fantastično pojaté v originálním polo-futuristickém směru, digi-vyhrávky s prostředím, kostýmy a mnou oblíbená 'multižánrovitost' :) To vše se u mě podílelo na tom, že onu 'nadměrou' délku jsem skoro nevnímala. Celkově to pro mě byl ráj pro oko a pohlazení po (mé poněkud ujeté) duši. Nemůžu než doporučit.(12.4.2011)

• MedullaO.

Zajímavě zpracované, avšak celé to působí jakýmsi nedomrlým dojemem, herecké výkony mi přišli velmi slabé a jestli občas někde byl náznak humoru, tak jsem to musel minout. A nezařadit Šklíbu do této adaptace ? To se neodpouští, jakýsi jeho halucinogenní náznak byla slabá náplast pro můj nejoblíbenější charakter v této pohádce.(31.5.2010)

Fakt, že je tenhle film z produkce Syfy, mě zprvu dost vyděsil, ale po trochu nejistém startu jsem se dočkal příjemného překvapení. Jasně, je to kanadský TV film, takže se drtivá většina filmu odehrává v interiérech či tradičních kanadských lesích, do toho sem tam nějaké více či méně povedené CGI. Po vizuální stránce to jednoduše moc nenadchne. Hnacím motorem je především herecké obsazení a poměrně povedená modernizace, která nepůsobí trapně. Potěší zejména pokusy o propracovanější psychologii postav, což v kontrastu s pohádkovými motivy a trochu dětinským humorem působí zajímavě. K obsazení Alice Caterinou Scorsone nemám výhrad, stejně tak se mi zamlouval sympaťák Andrew Lee Potts jako Kloboučník. A Kathy Bates jako zlovolná královna už je jen třešničkou na dortu.(8.3.2015)

Nick Willing přetvořil klasickou Alenku k obrazu svému již podruhé, a tentokráte v brilantním a originálním provedení. Opravdu jsem žasl nad fantazií tvůrců, kteří vytvořili novou bizarní Říši divů, ve které Kloboučník prchá motorovým člunem a královnina stráž létá na motorových plameňácích. Tato minisérie měla chvílemi svá hluchá místa, ale svým zpracováním jde o další unikátní snímek od skvělé britské produkce. Zkrátka trochu jiná Alenka, plná zajímavých scén a postav, doprovázená příjemnou hudbou, ve které nejvíce zazářili Andrew Lee Potts jako Kloboučník a Kathy Bates jako Rudá královna.(5.9.2010)