Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Televizní seriál o moderní Alence v říši divů. Alenka, dospělá ženská, cvičitelka karate, se zamiluje do Jacka. Toho ale unesou neznámí lidé vedení chlápkem s bílými vlasy - Králíkem. Při pronásledování Králíka se Alenka dostane do světa za zrcadlem, který vypadá spíše jako postapokalyptická krajina a město, a pokusí se Jacka zachránit. (honajz)

(více)

Recenze (27)

predators 

všechny recenze uživatele

Pochvalu zaslouží především herectvo, které je vtipné, chytré, zajímavé a neokoukané. Dokonce bych řekl, že jsem si některé brzy oblíbil. Stejně tak se mi jevily i některé části Wonderlandu, polozbořené výškové domy se trikařům opravdu povedly. Uvítal bych ale větší pestrost a na onu délku filmu, i množství lokací. A tím se dostávám k času, který s Alicí prožijete. Ano, najdou se zde nudná místa, především mezi zdlouhavými konverzacemi, které trochu uspávají. Dal bych za 4*, ale nechám si rezervu pro novou Alice z říše divů... 60% ()

strougy 

všechny recenze uživatele

Zajímavé prostředí pohybující se na hranici steampunku a postapokalyptické scifi plus několik zábavných scén v čele s mučícím duem na přelomu obou dílů nedokáže zastřít fakt, že se po většinu času jedná o hloupou akční story s nudnou hlavní hrdinkou a záplavou citově vyděračských scén vrcholících skutečně ohavným koncem. Podobné modernizace jsou zlo! ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nick Willing přetvořil klasickou Alenku k obrazu svému již podruhé, tentokrát v brilantně originálním provedení. Vážně jsem žasl nad fantazií tvůrců, kteří vytvořili novou bizarní Říši divů, v níž Kloboučník prchá motorovým člunem a královnina stráž létá na motorových plameňácích. Minisérie měla chvílemi svá hluchá místa, avšak svým zpracováním jde o další osobitě pojatý film od skvělé britské produkce. Trochu jiná Alenka, plná zajímavých scén a postav, doprovázená líbivou hudbou, v níž mě nejvíce oslovili Andrew Lee Potts jako Kloboučník a Kathy Bates jako Rudá královna. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Moderní zpracování Alenky v říši divů vypadá tak trochu nečekaně, asi jako městská fantasy od Gaimana, ale zas ne tak úplně propracovaně podivné. Judistka Alice se připlete do únosu jejího kluka a skončí v říši divů za zrcadlem, kterou terorizují mafiánští kuplíři v čele se srdcovou královnou, co svoje agenty posílá do normálního světa aby tam unášeli lidi. Objevuje se plno známých postav z pohádky a je tam plno drobných odkazů na původní knižní verzi, ale spíš než pohádka je to takové dobrodružné pobíhání tam a zpátky napříč říší divů a jen s troškou fantazie, protože všechno tam vypadá vesměs reálně, dokonce tam používají i bouchačky, jen je to maličko pozměněné a postavy jsou všechny lidské, včetně těch původně zvířecích. Kdo ale chybí tak je kočka šklíba, která má pěkně malý "štěk" což si teda rozhodně nezasloužila a stejně špatně je na tom i pták Dodo, kterého sice zahrál Tim Curry, ale taky takový štěk, že to pomalu nestálo za řeč. Měli tam pořádně zapracovat šklíbu a zahrál by to Tim Curry :). Všechno to pobíhání sem a tam je ale taky docela nuda a hlavně v těch celých třech hodinách filmu to působí hrozně roztahaně. Vzít alenku jako dobrodružný film by asi nebylo nic špatného, ale takhle to dopadlo dost obyčejně a chvílemi i nudně a mělo to i pár takových okatě nastrčených dojemných scén, které ale byly taky docela ospalé. Takže nic extra a zvlášť ne když je to roztahané na tři hodiny. Pár zajímavých nápadů se ale objevilo a taky je to pořád Alenka, tak se lidem, co tu pohádku mají rádi, asi bude fajn koukat na známé postavičky. :) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Úvod mě moc nenadchl, ale od chvíle, kdy se moderní Alenka dostane do světa za zrcadlem, naštěstí nastoupí trikové sekvence a najednou jsem měl pocit, že koukám na novější verzi Města ztracených dětí. Líbí se mi i ta myšlenka instatních požitků, jež mají nahradit myšlení a moudrost - v poslední době hodně aktuální téma, a v Británii zvlášť. Líbí se mi, že se to celé až tak vážně a jsou zde určité sebeshazovací momenty i pár vtipných hlášek. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama