Roztleskávač

Ready? OK!

Komedie

USA, 2008, 92 min

James Vasquez

Tak tohle byla bezesporu velice zajímavá a neobvyklá nezávislá americká komedie. Ono už jen téma samo o sobě je zajímavé. Resp. tenhle film nemá jen jedno téma, děje se tam toho víc, ale prakticky vše se točí kolem toho, že desetiletý chlapec jménem Joshua si přeje být roztleskávačem. Téma je to pozoruhodné, ale kupodivu musím říci, že je to dost dobře zpracované a mě se to hodně líbilo. Tuhle záležitost prostě vnímám jako něco pohodového, jako film pro celou rodinu, který je úžasně sympatický, na nic si nehraje a který je sám sebou. Jsou zde momenty vtipnější i méně vtipné, ale jako celek je to film, který si určitě zaslouží pozornost a který dokáže zaujmout. Jedná se tedy o okouzlující filmový debut režiséra Jamese Vasqueze, který se opravdu povedl. Navíc filmu pomáhají také herecké výkony, obzvláště mladý Lurie Poston se své role malého roztleskávače ujal velice dobře. Těžko něco více dodávat. Filmu nechybí vtip, šarm, pohoda, a to všechno se odrazilo i na mém celkovém vnímání celého díla. Takže nakonec uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky, protože to rozhodně stálo za to.(10.8.2009)

Jemná komédia, ktorá búra stereotypy o mužoch a ženách, ale zároveň nikoho neuráža. Nekonfliktne sa tiež dotýka oslabených vzťahov v rodine. A to sa dej točí okolo chlapca, ktorý chce byť roztlieskavačkou, chodí na katolícku školu a za suseda má geja. Tento film dokáže príjemne naladiť.(6.2.2011)

• SKreyn

Jednoducho to je nudná hovadina. Ak čakáte dobrú komédiu, budete sklamaný. 1*(12.11.2009)