The Driller Killer

Nicholas St. John

Ken Kelsch

Joe Delia
  • hladass

Za mě osobně obrovské zklamání... Nevím, co jsem od tohohle dnes již kultovního gore kusu čekal, ale to co jsem viděl rozhodně ne... Zcela nesmyslný film o magorovi, který lítá po městě s vrtačkou a vrtá do lidí... Film prakticky bez děje, bez atmosféry s uši trhající hudbou... Ne, tohle se Ferrarovi opravdu nepovedlo...(24.5.2013)

• Circo macabre

Nedokoukal jsem. A to, co jsem viděl bylo úplně o ničem, často bezesmyslu a tak příšerně nudné. Dostal jsem se k jedné vraždě, která vlastně i docela ušla, ale když je na jeden mord připoutaná tunová koule ničeho, tak to stejně nemělo cenu. Přesto jednu hvězdičku tomu dám, za ty docela povedené obrazy.(26.10.2013)

Veľmi trippy (hovorím o rozprávaní, ktoré je viac artovo roztečené a nespútané ako klasické, teda kauzálne, ale aj o roztopašnom zaobchádzaní s postavami a ich motiváciami), veľmi junkie (fikčný svet obývaný zväčša bipolárnymi, pudovými, animálnymi fetkami), veľmi grindhouse a 70's, čiže z obrazu prýštia šestáky a amatérizmus, čo už po niekoľkýkrát v rámci onej parakinematografie neznamená negatívum, ale dominantu a vrodený symptóm. Chýba už len The Deuce a ďalšia zaprášená obskúrna výstelka na celuloide do večerného dvojprogramu. Raný Ferrara bol anti-homeless, veľký svojráz, mal rád kvalitné vŕtačky, NY nočný život, slashery a Divocha s Marlonom. 80%(19.4.2014)

Už samotný název THE DRILLER KILLER vyvolává úsměv a leckoho může odradit. Mě naopak podobné názvy přitahujou jako magnet. Na obalu dvd se můžete dočíst, že shock horrorový žánr nabyl v 70. letech na popularitě Hooperovým THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE, Cravenovým THE LAST HOUSE ON THE LEFT a právě Ferrarovým "Vrtačkovým Zabijákem". Nějak ale do prdele nevím, jak to mám celé ohodnotit. Nakonec sem se rozhodl udělat to takhle : příběh - nenudí, smrti vrtačkou - super, hudba - hodně slušná, herci - teda nic moc. Když tak nad tím přemýšlím vychází mi to na 4, ale s hodně ale opravdu s hodně odřenýma koulema.(25.3.2006)

Když už si myslíte, že jste viděli všechno a nic vás nepřekvapí, začnete se prohrabávat v seznamu zakázaných filmů, "Video nasties", a najdete tenhle zapomenutý skvost pro fajnšmejkry. Odsuzovat tenhle kousek jako amatérskou sračku může jen totální neznalec, povrchní "fanoušek" filmu nebo člověk, který nechápe, jak těžký je natočit si film sám na koleni. Od "ZABIJÁKA S VRTAČKOU" jsem upřímně čekal pouze prostoduchou přímočarou vyvražďovačku, ale dostalo se mi experimentální psychologické studie přepnutí mozku malíře topícího se v dluzích. Bez prdele mi to chvílema svou formou připomínalo slasher verzi Antonioniho ZVĚTŠENINY.(5.8.2019)

• - Film byl od počátku 80. let umístěn na seznam tzv. videonasties filmů, tedy filmů zakázaných promítat v UK, Irsku a Německu z důvodu zobrazování brutality, krve, násilí, nahoty a sexu. (Flipnic)