O Nanynčiných koláčích (TV film)

Pohádka

Československo, 1975, 30 min

Příjemná a sympatická krátká televizní pohádka, ač není nijak novátorská a mne byla dosud prakticky neznámá než jsem na ni náhodou narazil. Je v ní spousta znázornění různých dobrých a špatných vlastností člověka a vše podané tou milou a nenucenou dětskou formou, která je podobným pohádkám vlastní. Se super hereckým obsazením, skvělá je hlavně mladá Simona Stašová jako sympatická copatá Nanynka a Jaroslava Valerie Schallerová (hehe :-) ) jako kouzelná víla. Moc fajn filmík, mne navíc bodnul a pohladil o to víc, když jsem jej sledoval večer po hafo náročné a hlučné silvestrovské kalbě :-) (komentář psán 1.1. 2011 ve 23:55)(1.1.2011)

Jednoduchá, ale příjemná pohádka na nedělní odpoledne. Hodnocení: 65 %(23.11.2012)

Černobílá hodně krátká klasická televizní studiová pohádka o Nanynce, která uměla péct úžasné koláče, a Lojzíkovi, který dostal na cestu do světa kouzelný ubrousek. Prostá a jednoduchá pohádka se vyznačuje nějakou tou písničkou, milým humorem a tradičním herectvím pana Lipského. Hezké, ale ničím zvláštní. Hudba: Jiří Václav(22.7.2009)

Další zapomenutá -celkem příjemná pohádka(24.1.2010)

"Co jsem dal, to jsem dal !! A co jsem vzal, to jsem vzal.." ;) Slušná Krausovina s nezvykle slabým scénářem..(7.12.2019)