Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiální text distributora)

Gilmour93

Zatímco spálit za sebou všechny mosty vyžaduje odvahu, k vracení se mezi plameny postačí zoufalost.. Mám rád příběhy ze života, kdy osobní zážitky umocňují prožitek, ale trošku jsem se tady nemohl smířit s mezerami ve vývoji postav a tím zbytečně radikálním koncem. Kristin Scott Thomas v roli „puberťačky bláznivé“ přirozená, dychtivá i citlivá, zkrátka excelentní. Love is blindness, I don´t want to see... ()

castor

Emocionální nálož se nekoná, strhující drama jakbysmet, ale buďme rádi i za to, co zbylo. Beru názory, že druhá polovina snímku místy vážně připomíná parodické pokusy o jakýsi reálný život v sociálně odlišném světě. Přesto převládá spokojenost.. To bylo tak: má prachatého manžela, zdravé dospívající děti, tučné (manželovo) konto, velký dům a spoustu volného času. Po dlouhých letech nicnedělání (mateřskou jest třeba si řádně užít, však víte) se ONA rozhodne vrátit k praxi fyzioterapeutky. Při vybavování ordinace narazí na NĚJ, námezdního dělníka. Zamilování je to hodně náhodné a poměrně bleskové, ale budiž. Ono vlastně je tu všechno tak trochu rychlé. Když se ale divák oprostí od toho hlavního, a to, že kvůli chudému trestanci dobře postavená žena pláchne od dětí i zřejmě spokojeného života (co by po dvaceti letech chtěla?), může si i přes mírnou křečovitost a příběhového mála snímek užít. Díky jisté prostotě, nekomplikovanosti, tahu na bránu a samozřejmě důkladně dávkovaným emocím od Kristin Scott Thomas je přesto tenhle schematický snímek nadprůměrnou sondou do života několika lidí. PS: Jsme v Evropě, takže někdo zase ocení několik poměrně explicitních sexuálních scén. ()

kiddo

Co se stalo s odvěkým receptem našich babiček „Když se ti zachce románku se zločinným stavařem, Barunko, vrať se domů, udělej si z manželova ptáka sbíječku a buď ráda, že je po dvaceti letech neutuchající buzerace vůbec ochoten ty tvé nulové kozy a plochou prdel ještě snášet“? Typická emancipovaná fantazie o rozmazlené, sobecké, amorální kurvě, která nikdy nemusela o nic usilovat a je tím k smrti znuděná. Osobité pouze naznačováním „Frantíci + zatmívačky + hnusní protagonisté = umněňý“ a úvahami o budoucím ději Sexu ve městě 3 (manžel je pozoruhodně podobný panu Božskému a ty prázdné kobylí ksichty se charakterově taky moc neliší). ()

TheRaven odpad!

Dokonale hnusný film. Rozmazlená píča, která měla vše. Milujícího manžela, peníze (od manžela), rodinu, šťastný život. Ale pak jednou začala hárat, zbytky mozku byly umrtveny a „hurá, seru na všechny, nejdůležitější jsem Já“. Manžel (který je v tomto případě opravdu zcela kladnou postavou – teda bohužel až moc) se zachoval obdivuhodně, přesto to té děvce bylo málo. Ale tohle by asi nespravil ani ten přeražený nos. Nejlepší replika: „nebojte, jsem v rozvodovém řízení, SVOJE peníze nakonec dostanu (potutelný úsměv)“. A Kristin, že hraje dobře? No leda, že by hrála rybí ksicht, ale tak to asi být nemělo, nebo? Ale je pravda, že její zcela amorální postava vzbuzuje odpor na první pohled, tak třeba to tak bylo zamýšleno. Obdivuhodné je, že tvůrci dokázali ten zcela pokřivený charakter hlavní hrdinky během filmu ještě vygradovat a v druhé polovině filmu může divák už jen kroutit hlavou, když si představí, že tak mrzké stvoření má svůj obraz někde v reálném světě. Závěr už vše jen podtrhuje. Opravdu by mě zajímalo, jestli se najde divák, který by s hlavní hrdinkou sympatizoval. ()

JANARYBA

Naprosto realisticky vyvedený film o tom, jak se skvěle zajištěná a do té doby "šťastně žijící" žena ve středních letech nečekaně zamiluje a začne za sebou pálit mosty....Kristin Scott Thomas ve svých skoro padesáti letech obdivuhodná, postelové scény si může se svojí postavičkou klidně dovolit ( na rozdíl od svého o 5 let mladšího filmového partnera-tlouštíka) ()

• Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)