Rozchod

Partir

Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Na film jsem se těšila a přesto předčil má očekávání. Zajímavý námět, perfektně napsaný scénář, skvělé herecké výkony - Kristin Scott Thomas je vážně výborná, vygradovaný konec bez zbytečného natahování. Brzy si to ráda zopakuji.(27.5.2010)

Největší síla spočívá na hereckých bedrech obou hlavních představitelů. Kristin i Sergi tvoří na první pohled sice nesourodý pár, ale v okamžiku, kdy mezi nimi přeskočí jiskra, je jim tohle naprosto jedno. Mají jen jeden druhého a co bude dál, to vůbec neřeší. Je to možná hloupost, ale ja osobně jsem jim to moc přál.(7.3.2015)

Nie , láska hory neprenáša . Nemá totiž za čo !!! No a ešte by som rád dodal , že ak ste jeden z tých , ktorý žijú z výplaty do výplaty , nedoporučujem to pozerať . Hrozí ukrutná depka ! Idem si hned dať niečo veselé ! ( Film mám na mysli . )(13.6.2010)

• TheRaven

Dokonale hnusný film. Rozmazlená píča, která měla vše. Milujícího manžela, peníze (od manžela), rodinu, šťastný život. Ale pak jednou začala hárat, zbytky mozku byly umrtveny a „hurá, seru na všechny, nejdůležitější jsem Já“. Manžel (který je v tomto případě opravdu zcela kladnou postavou – teda bohužel až moc) se zachoval obdivuhodně, přesto to té děvce bylo málo. Ale tohle by asi nespravil ani ten přeražený nos. Nejlepší replika: „nebojte, jsem v rozvodovém řízení, SVOJE peníze nakonec dostanu (potutelný úsměv)“. A Kristin, že hraje dobře? No leda, že by hrála rybí ksicht, ale tak to asi být nemělo, nebo? Ale je pravda, že její zcela amorální postava vzbuzuje odpor na první pohled, tak třeba to tak bylo zamýšleno. Obdivuhodné je, že tvůrci dokázali ten zcela pokřivený charakter hlavní hrdinky během filmu ještě vygradovat a v druhé polovině filmu může divák už jen kroutit hlavou, když si představí, že tak mrzké stvoření má svůj obraz někde v reálném světě. Závěr už vše jen podtrhuje. Opravdu by mě zajímalo, jestli se najde divák, který by s hlavní hrdinkou sympatizoval.(8.9.2013)

Civilní a reálný film. Když to hodně přeženu, tak jde v podstatě o příběh, který je o ničem. Téměř nezáživný, skoro uspávající a volně plynoucí. Žena má manžela a rodinu, ale do cesty se jí připlete stěhovák, který ji vytrhne z nudného stereotypu. Sama nevím, co se mi na filmu líbilo. Možná, že to byla právě ta civilní rovina a reálnost příběhu, která mě obklopovala při sledování. Takové příběhy jako je tento se dějí dnes a denně. Tady je všechno naprosto lehce podáno.(23.2.2011)

• - Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)