Reklama

Reklama

Famílie

(seriál)
  • USA Parenthood
Ukázka z filmu 22
Komedie / Drama / Rodinný
USA, (2010–2015), 73 h 2 min (Minutáž: 41–49 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Hrají:

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(103)

Celý seriál se odehrává v prostředí velké a různorodé rodiny Bravermanových. Svobodná matka Sarah Bravermanová (Lauren Grahamová) se rozhodne se svými dětmi Amber (Mae Whitmanová) a Drewem (Miles Heizer) přestěhovat zpět do rodného městečka Berkeley – a tím se přiblížit zpět svým rodičům a přátelům z dětství. Všichni v multigenerační rodině prožívají strasti života rodičovského a právě společná interakce sourozenců, jejich partnerů a dětí často graduje ke komickým až absurdním situacím. V seriálu se objevuje mnoho různorodých charakterů, díky čemuž se v něm najde každý. (TV Prima)

(více)

Videa (37)

Ukázka z filmu 22

Recenze (51)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Skvelý rodinný seriál, snáď najlepší od roku 2010, ktorý je naozaj super návodom, ako by to malo v rodine, najmä tak rozvetvenej fungovať. Každý má svoje problémy a nie sú malé (hlavne ten Asperger), ale keď príde na lámanie chleba, všetci si pomáhajú, prekonajú prekážky, stoja za sebou a hlavne majú k sebe navzájom a rodičom úctu. Celkovo som videl len jedno jediné a malé negatívum, a to že tu bolo mnoho postáv na jedno použitie a už sme sa nedozvedeli ďalší ich osud – jednoducho len preto, že nepatrili priamo do rodiny. Napriek zábleskom novôt seriál plne nepodľahol liberálnym trendom, ako napríklad Moderná rodina, a preto nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE (90%): Parenthood je další z řady seriálů, který nemá takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Nejspíš je to tím, že pro lidi už prostě nejsou tolik atraktivní "dramata ze života" a kde není sto miliónů zvratů a cool postavy, tak je to nuda. Nicméně já na tomto seriálu opravdu oceňuji právě ty obyčejné postavy řešící každodenní radosti a starosti. Každý díl z 1. řady si opravdu drží stejně dobrou úroveň, možná tomu jen občas chybí větší spád a "wow momenty". Seriál na mě působí opravdu přirozeně, pohladí po duši a utvrdí v tom, že rodinné vztahy nejsou jednoduché, ale přeci mají své kouzlo. Teď bude jen záležet jaká témata (a jak kvalitně) bude seriál dál řešit, protože režii, scénář i herce na to má. // 2. SÉRIE (90%): Druhá řada je přesně taková jako první - oslava každodenního života podaná s citem a se spoustu emocemi. Možná mi trochu neseděly některé nové vedlejší postavy, ale vyrovnaly to zase opravdu báječné díly. // 3. SÉRIE (80%): 3. řada je takový nepatrně (!) horší standard. Stále to je neskutečně "feel-good" a stále to mnohdy neskutečně dojímá a baví, nicméně mi to přišlo o trochu slabší než předchozí dvě řady. Že to byla občas vata by mi ani nevadilo, ale že byly poslední díly tak urychlené, to mě rušilo hodně. Měl jsem pocit, jak když tvůrci za každou cenu potřebovali do dvou posledních dílů nacpat všechno. Zdálo se mi to fakt násilné, na Parenthood abnormálně. Ale jak jsem řekl, jinak to bylo pořád dost fajn. // 4. SÉRIE (100%): Bezesporu nejlepší řada. Sice tam jsou stále někdy všichni na facku, ale zaokrouhlím na plný počet... :) Hned ze začátku bych pochválil nové vedlejší postavy, poprvé za celý seriál mi nováčci přišli celkem sympatičtí. Jinak jsem byl nadšený, 4. řada byla obzvlášť dojemná, samozřejmě tomu nejvíc přispěla dějová linka s Kristinou. Většina dílů byla naprosto brilantní, snad jsem i cítil lehký režijní pokrok, například sdělení nemoci rodině bylo tak emotivní a přesto tam nebylo nic vyřčeno... Jen tak dál! // 5. SÉRIE (100%): Tak si říkám, jestli je Parenthood o tolik lepší než na začátku nebo se mi to jen zdá díky tomu, že mi postavy tolik přirostly k srdci. Je to až neuvěřitelné, protože každá postava se svým způsobem občas chová na proplesk, ale stejně je máte rádi. Čtvrtá řada je stále TOP, ale i tuto sérii jsem si náležitě užil. // 6. SÉRIE (100%): Nádherná tečka. Mohu říct, že Parenthood je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a že mi nikdy nebylo tolik líto, že už žádný díl neuvidím. Každopádně je opravdu obdivuhodné, že si seriál celých šest sezón udržel plus mínus stejně kvalitní úroveň, to se povede málo komu. ()

Reklama

Kaja.Kolarova 

všechny recenze uživatele

Tak jo, je to docela pěkně udělaný, scénář, myslím, není úplně špatnej, ale... Ale postavy...Jeden vedle druhýho to jsou blbci, co se zabývaj malichernostma a neumijou si poradit s banalitama, který chtě nechtě provází celé jejich bytí. Jedinej, kdo je jaksi přijatelnej rodič, potažmo člověk, je Julia a možná Joel. Jinak jsou všichni sobci, co se urazí kvůli každýmu nesmyslu. Pořád se někdo přeřvává a celej ten seriál je děsně ufňukanej, něco jako Everwood. Postrádá to tak nějak vtip, ale jinak je to celkem lehké dílko. A mimochodem, Sarah je mizerná matka, velmi velmi velmi mizerná. Myslím, že bych na toto téma dokázala vykládat hodiny... ()

miawallacova 

všechny recenze uživatele

hezký rodinný seriál, na který se dívám v práci. Není to nikterak náročné, občas vtipné a hodně často dojemné ztvárnění rodinných vztahů. Velmi mě potěšilo, že Lauren Graham nehraje opět roli naprosté "fríky matky" Líbí se mi to, ale je faktem, že některé díly jsou dost nudné a hlavní hrdinové zdlouhavě řeší jednoduché problémy. A mimochodem Mae Whitman je naprosto sexy! ()

juta 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že jsem se na tento seriál chtěl podívat z toho důvodu, že tam hraje má oblíbenkyně Mae Whitmanová, no a seriál mě příjemně překvapil. Až něco takového, kde se pořád něco děje, jsem vážně nečekal. Seriál, kde se musí řešit problémy, které nastanou nebo vyplujou na povrch. Potom si přejete, aby se vám nikdy nic podobného nestalo. Uvidím, jak to bude dál pokračovat a jestli to bude podobným tempem jako dosud, tak by se mohl stát i mým oblíbeným seriálem. ()

Galerie (1 339)

Zajímavosti (10)

  • Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)
  • Seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu z roku 1989. Jedná se již o druhý seriál na motivy tohoto filmu (ten první byl vysílán ve Spojených státech v televizní sezóně 1990-1991). (Taninaca)
  • Amber Braverman (Mae Whitman) v tretej sérii jazdí na aute Lada 1500 S vyrábanom v rokoch 1973-1982. (semper)

Reklama

Reklama