Famílie (TV seriál)

Parenthood

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010, 103x45 min

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer, Mae Whitman, Bonnie Bedelia, Craig T. Nelson, Tyree Brown, Sarah Ramos, Ray Romano, Jason Ritter, Matt Lauria, Lyndon Smith, Skyler Day, Michael B. Jordan, Tina Lifford, Rosa Salazar, David Denman, Tom Amandes, Jonathan Tucker, Tyson Ritter, John Corbett, Minka Kelly, Josh Stamberg, Amanda Foreman, D.B. Woodside, William Baldwin, Betsy Brandt, Cole Sand, Erinn Hayes, Courtney Ford, Sonya Walger, Rose Abdoo, Nick Krause, Anthony Carrigan, Alexandra Daddario, Kurt Fuller, Zachary Knighton, Zosia Mamet, Googy Gress, Libe Barer, Marguerite Moreau, Richard Dreyfuss, John Rubinstein, Kelly Wolf, VyVy Nguyen, Mike O'Malley, Kevin Alejandro, Dennis L.A. White, Tom Maden, Eva Bella, Mackenzie Aladjem, Matthew Del Negro, Rebecca Creskoff, Brittany Ishibashi, Pamela Adlon, Joaquim de Almeida, Kate Jennings Grant, Mousa Kraish, Fiona Gubelmann, Rafi Gavron, Scott Michael Foster, Paula Newsome, Luke Kleintank, Emily Evan Rae, Irene Choi, Ron Melendez, Derick Alexander, Michael Emerson, Frances Sternhagen, Max Ehrich, Glen Hansard, Marianne Muellerleile, Ryan Hansen, Tina Holmes, David Walton, Jesse Burch, Sundra Oakley, Jacqueline Piñol, Erick Avari, Marcus Folmar, Bahar Soomekh, Tate Ellington, Mandy June Turpin, Jillian Bach, Ethan Flower, Darin Heames, Paul Schackman, Michaela Watkins, Adam Campbell, Gregg Daniel, CeeLo Green, Kevin Mukherji, Jim O’Heir, Evan Peters, Anita Barone, Annabeth Gish, Vanessa Marano, Brittany Belt, Tomas Boykin, Marshall Cook, Landon Pigg, Steven Weber, Kadeem Hardison, Julian Starks, Paul Dooley, Tavi Gevinson, Adam Harrington, Alissa Dean, Maxim Knight, Chris Marrs Piliero, Melanie Kannokada, Kirsten Nelson, Barry Corbin, Lisa Hampton, Steven Krueger, Elise Robertson, Alain Uy, Amanda Baker, Paul Vandervort, Lisa Darr, Jake Elliott, Jennifer Jostyn, Amanda Lund, Roshon Fegan, Mark Saul, Todd Sherry, Steven Lee Allen, Travis Caldwell, Lauren Melendez, Karl T. Wright, Elise Muller, Mateus Ward, Aloma Wright, Asante Jones, Derek Phillips, Michael Weaver, Alan Blumenfeld, Izzy Diaz, Kristin Burke, Vedette Lim, Julie Wittner, Bonnie Burroughs, Liesel Kopp, Lisa Rotondi, Madison Pettis, Amanda Kimmel, Aramis Knight, Justin Cuomo, Rebecca Metz, Jessica Manuel, Courtney Kato, Leith M. Burke, Amber Jaeger, Samantha Boscarino, Khleo Thomas, Katherine Kamhi, Aurelia Scheppers, Sarah Baldwin, Chasty Ballesteros, Jessica Gardner, Dave Allen, Jeff Denton, Gina Comparetto, Adrienne Whitney, Jim Turner, Alicia Ziegler, Jacob Bertrand, Ray Campbell, Mike Howard, Michael Reinero, Michelle Rose, Russell Vance Bailey, Eidan Hanzei, Scott Porter, Maura Tierney, Jovan Armand, Bridgett Newton, Chloe Csengery, Suzanne Krull, Krista Marie Yu, Kyle T. Heffner, Zoë Hall, Kyle S. More, Bobby Reed, Mark Charran, Yeena Fisher, Camille Chen, Keith Campbell, Ian Kahn, Barry Livingston, Coby Ryan McLaughlin, Ally Ioannides, Tim Chiou, Earl Billings, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Mark D. Espinoza, Ayumi Iizuka, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Julie Kristine Sullivan, Jeremy Shada, Matthew Glave, David L. King, Areana Cirina, Brian Zarin, Bo Barrett, Tim Lovestedt, Sadie Stratton, Sandy Martin

hezký rodinný seriál, na který se dívám v práci. Není to nikterak náročné, občas vtipné a hodně často dojemné ztvárnění rodinných vztahů. Velmi mě potěšilo, že Lauren Graham nehraje opět roli naprosté "fríky matky" Líbí se mi to, ale je faktem, že některé díly jsou dost nudné a hlavní hrdinové zdlouhavě řeší jednoduché problémy. A mimochodem Mae Whitman je naprosto sexy!(10.9.2013)

Tak jo, je to docela pěkně udělaný, scénář, myslím, není úplně špatnej, ale... Ale postavy...Jeden vedle druhýho to jsou blbci, co se zabývaj malichernostma a neumijou si poradit s banalitama, který chtě nechtě provází celé jejich bytí. Jedinej, kdo je jaksi přijatelnej rodič, potažmo člověk, je Julia a možná Joel. Jinak jsou všichni sobci, co se urazí kvůli každýmu nesmyslu. Pořád se někdo přeřvává a celej ten seriál je děsně ufňukanej, něco jako Everwood. Postrádá to tak nějak vtip, ale jinak je to celkem lehké dílko. A mimochodem, Sarah je mizerná matka, velmi velmi velmi mizerná. Myslím, že bych na toto téma dokázala vykládat hodiny...(26.5.2012)

• togaf

Po každém díle jsem měla pocit, jako bych se přejedla cukrovou vatou. Optimistické závěry a lá "všechno jde, když se chce" mě rozčilovaly čím dál víc, až mě překvapuje, že jsem dokoukala první sérii. Lauren Graham hraje stejnou roli jako v Gilmorových děvčatech, zato Peter Krause...pokud máte rádi Odpočívej v pokoji, tak vás předem varuji, "Nate" v tomhle seriálu odmítne s pohoršením trávu...to asi jako odstrašující příklad stačí. Na další sérii se rozhodně nechystám.(16.6.2011)

1. SÉRIE (90%): Parenthood je další z řady seriálů, který nemá takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Nejspíš je to tím, že pro lidi už prostě nejsou tolik atraktivní "dramata ze života" a kde není sto miliónů zvratů a cool postavy, tak je to nuda. Nicméně já na tomto seriálu opravdu oceňuji právě ty obyčejné postavy řešící každodenní radosti a starosti. Každý díl z 1. řady si opravdu drží stejně dobrou úroveň, možná tomu jen občas chybí větší spád a "wow momenty". Seriál na mě působí opravdu přirozeně, pohladí po duši a utvrdí v tom, že rodinné vztahy nejsou jednoduché, ale přeci mají své kouzlo. Teď bude jen záležet jaká témata (a jak kvalitně) bude seriál dál řešit, protože režii, scénář i herce na to má. // 2. SÉRIE (90%): Druhá řada je přesně taková jako první - oslava každodenního života podaná s citem a se spoustu emocemi. Možná mi trochu neseděly některé nové vedlejší postavy, ale vyrovnaly to zase opravdu báječné díly. // 3. SÉRIE (80%): 3. řada je takový nepatrně (!) horší standard. Stále to je neskutečně "feel-good" a stále to mnohdy neskutečně dojímá a baví, nicméně mi to přišlo o trochu slabší než předchozí dvě řady. Že to byla občas vata by mi ani nevadilo, ale že byly poslední díly tak urychlené, to mě rušilo hodně. Měl jsem pocit, jak když tvůrci za každou cenu potřebovali do dvou posledních dílů nacpat všechno. Zdálo se mi to fakt násilné, na Parenthood abnormálně. Ale jak jsem řekl, jinak to bylo pořád dost fajn. // 4. SÉRIE (100%): Bezesporu nejlepší řada. Sice tam jsou stále někdy všichni na facku, ale zaokrouhlím na plný počet... :) Hned ze začátku bych pochválil nové vedlejší postavy, poprvé za celý seriál mi nováčci přišli celkem sympatičtí. Jinak jsem byl nadšený, 4. řada byla obzvlášť dojemná, samozřejmě tomu nejvíc přispěla dějová linka s Kristinou. Většina dílů byla naprosto brilantní, snad jsem i cítil lehký režijní pokrok, například sdělení nemoci rodině bylo tak emotivní a přesto tam nebylo nic vyřčeno... Jen tak dál! // 5. SÉRIE (100%): Tak si říkám, jestli je Parenthood o tolik lepší než na začátku nebo se mi to jen zdá díky tomu, že mi postavy tolik přirostly k srdci. Je to až neuvěřitelné, protože každá postava se svým způsobem občas chová na proplesk, ale stejně je máte rádi. Čtvrtá řada je stále TOP, ale i tuto sérii jsem si náležitě užil. // 6. SÉRIE (100%): Nádherná tečka. Mohu říct, že Parenthood je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a že mi nikdy nebylo tolik líto, že už žádný díl neuvidím. Každopádně je opravdu obdivuhodné, že si seriál celých šest sezón udržel plus mínus stejně kvalitní úroveň, to se povede málo komu.(7.8.2014)

Mám ráda seriály, kde už od začátku je jasné, že herecké obsazení je natolik kvalitní, že to nemůže být blbost. A když zahlédnu něco, kde vedle sebe tvůrci obsadili Lauren Graham a Petera Krause, okamžitě vytahuju must see list. I když je tento novodobý Parenthood předělávka stejnojmenného seriálu z devadesátých let, má co nabídnout. Bravermanovi jsou jedna velká rodina, která drží za každé situace pospolu a společně se s humorem sobě vlastním vyrovnává se svými nezbednými potomky. A i když jsou natolik arogantní, že nesnesou kritiku od nikoho jiného než od rodinného příslušníka, nejde si je neoblíbit. Kde je řečeno, že to stejně nechodí i u vás;p /Hodnoceno po 4. díle(5.4.2010)

• - Lauren Graham vůbec v tomto seriálu neměla hrát, ale hlavní představitelka Maura Tierney šla v průběhu natáčení podstoupit léčbu rakoviny prsu, a tak za ní nastoupila Lauren. Proto se premiéra seriálu z 1. září 2009 přesunula na 1. března 2010. První natočené díly se musely přetočit. (Patw)

• - Amber Braverman (Mae Whitman) v tretej sérii jazdí na aute Lada 1500 S vyrábanom v rokoch 1973-1982. (semper)

• - Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)