Famílie (TV seriál)

Parenthood

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010, 103x45 min

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer, Mae Whitman, Bonnie Bedelia, Craig T. Nelson, Tyree Brown, Xolo Maridueña, Sarah Ramos, Ray Romano, Jason Ritter, Matt Lauria, Lyndon Smith, Skyler Day, Michael B. Jordan, Tina Lifford, Rosa Salazar, David Denman, Tom Amandes, Jonathan Tucker, Tyson Ritter, John Corbett, Minka Kelly, Josh Stamberg, Amanda Foreman, D.B. Woodside, William Baldwin, Betsy Brandt, Cole Sand, Erinn Hayes, Courtney Ford, Sonya Walger, Rose Abdoo, Nick Krause, Anthony Carrigan, Alexandra Daddario, Kurt Fuller, Zachary Knighton, Zosia Mamet, Googy Gress, Libe Barer, Marguerite Moreau, Richard Dreyfuss, John Rubinstein, Kelly Wolf, VyVy Nguyen, Mike O'Malley, Kevin Alejandro, Dennis L.A. White, Tom Maden, Eva Bella, Mackenzie Aladjem, Matthew Del Negro, Rebecca Creskoff, Brittany Ishibashi, Pamela Adlon, Joaquim de Almeida, Kate Jennings Grant, Mousa Kraish, Fiona Gubelmann, Rafi Gavron, Scott Michael Foster, Paula Newsome, Luke Kleintank, Emily Evan Rae, Irene Choi, Ron Melendez, Derick Alexander, Michael Emerson, Frances Sternhagen, Max Ehrich, Glen Hansard, Marianne Muellerleile, Ryan Hansen, Tina Holmes, David Walton, Jesse Burch, Sundra Oakley, Jacqueline Piñol, Erick Avari, Marcus Folmar, Bahar Soomekh, Tate Ellington, Mandy June Turpin, Jillian Bach, Ethan Flower, Darin Heames, Paul Schackman, Michaela Watkins, Adam Campbell, Gregg Daniel, CeeLo Green, Kevin Mukherji, Jim O’Heir, Evan Peters, Anita Barone, Annabeth Gish, Vanessa Marano, Brittany Belt, Tomas Boykin, Marshall Cook, Landon Pigg, Steven Weber, Kadeem Hardison, Julian Starks, Paul Dooley, Tavi Gevinson, Adam Harrington, Alissa Dean, Maxim Knight, Chris Marrs Piliero, Melanie Kannokada, Kirsten Nelson, Barry Corbin, Lisa Hampton, Steven Krueger, Elise Robertson, Alain Uy, Amanda Baker, Paul Vandervort, Lisa Darr, Jake Elliott, Jennifer Jostyn, Amanda Lund, Roshon Fegan, Mark Saul, Todd Sherry, Steven Lee Allen, Travis Caldwell, Lauren Melendez, Karl T. Wright, Elise Muller, Mateus Ward, Aloma Wright, Asante Jones, Derek Phillips, Michael Weaver, Alan Blumenfeld, Izzy Diaz, Kristin Burke, Vedette Lim, Julie Wittner, Bonnie Burroughs, Liesel Kopp, Lisa Rotondi, Madison Pettis, Amanda Kimmel, Aramis Knight, Justin Cuomo, Rebecca Metz, Jessica Manuel, Courtney Kato, Leith M. Burke, Amber Jaeger, Samantha Boscarino, Khleo Thomas, Katherine Kamhi, Aurelia Scheppers, Sarah Baldwin, Chasty Ballesteros, Jessica Gardner, Dave Allen, Jeff Denton, Gina Comparetto, Adrienne Whitney, Jim Turner, Alicia Ziegler, Jacob Bertrand, Ray Campbell, Mike Howard, Michael Reinero, Michelle Rose, Russell Vance Bailey, Eidan Hanzei, Scott Porter, Maura Tierney, Jovan Armand, Bridgett Newton, Chloe Csengery, Suzanne Krull, Krista Marie Yu, Kyle T. Heffner, Zoë Hall, Kyle S. More, Bobby Reed, Mark Charran, Yeena Fisher, Camille Chen, Keith Campbell, Ian Kahn, Barry Livingston, Coby Ryan McLaughlin, Ally Ioannides, Tim Chiou, Earl Billings, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Mark D. Espinoza, Ayumi Iizuka, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Julie Kristine Sullivan, Jeremy Shada, Matthew Glave, David L. King, Areana Cirina, Brian Zarin, Bo Barrett, Tim Lovestedt, Sadie Stratton, Sandy Martin, Rachael Drummond, Mike Stahl, Jennifer Peo, Brad Grunberg
  • togaf

Po každém díle jsem měla pocit, jako bych se přejedla cukrovou vatou. Optimistické závěry a lá "všechno jde, když se chce" mě rozčilovaly čím dál víc, až mě překvapuje, že jsem dokoukala první sérii. Lauren Graham hraje stejnou roli jako v Gilmorových děvčatech, zato Peter Krause...pokud máte rádi Odpočívej v pokoji, tak vás předem varuji, "Nate" v tomhle seriálu odmítne s pohoršením trávu...to asi jako odstrašující příklad stačí. Na další sérii se rozhodně nechystám.(16.6.2011)

Tak jo, je to docela pěkně udělaný, scénář, myslím, není úplně špatnej, ale... Ale postavy...Jeden vedle druhýho to jsou blbci, co se zabývaj malichernostma a neumijou si poradit s banalitama, který chtě nechtě provází celé jejich bytí. Jedinej, kdo je jaksi přijatelnej rodič, potažmo člověk, je Julia a možná Joel. Jinak jsou všichni sobci, co se urazí kvůli každýmu nesmyslu. Pořád se někdo přeřvává a celej ten seriál je děsně ufňukanej, něco jako Everwood. Postrádá to tak nějak vtip, ale jinak je to celkem lehké dílko. A mimochodem, Sarah je mizerná matka, velmi velmi velmi mizerná. Myslím, že bych na toto téma dokázala vykládat hodiny...(26.5.2012)

• Wormboy

Vyrazne menej vydarena kopia podstatne prijemnejsich, prirodzenejsich a po kazdej stranke lepsich, avsak zial uz ukoncenych Bratov a sestier. Ako nahrada vsak v prvej serii celkom funguje...V ramci sledovania druhej serie som stratil akukolvek nadej na zvrat, postavy su mi cim dalej nesympatickejsie, obsah cim dalej menej zaujimavy a celkovy dojem stale horsi a horsi...koncim...(11.7.2013)

Všechna ta klišé úsloví typu balzám na duši, zahřeje na srdci, vykouzlí úsměv na tváři, všechno to báječně sedí na seriál Parenthood. No ano, možná je to kýčovité, ale možná v dnešní době všechno, co je pěkné a harmonické je kýčovité, možná proto, že je to nereálné. Plusy: hraje tu výřečná Lauren Graham, známé Gilmorovic děvče, už pravda trochu odrostlé a odkvetlé (trochu šmrncu někde ztratila cestou). Je tu velká rodina, sourenci a jejich partneři a tyto nové rodiny mají své děti a každý vztah řeší kupu problémů (dítě s Aspergerovým syndromem, žárlivost, nezaměstnanost, nemanželské dítě - no na co si vzpomenete). Na pozadí hraje cool hudba a ty konce, no to je kýč jak bič, ale krásný. Mínusy? Možná se to časem okouká, vlastně to nepřináší nic nového, ale ten koktejl namíchali báječně a nic tu neskřípe a tak to má být.(6.4.2011)

Musím se přiznat, že jsem se na tento seriál chtěl podívat z toho důvodu, že tam hraje má oblíbenkyně Mae Whitmanová, no a seriál mě příjemně překvapil. Až něco takového, kde se pořád něco děje, jsem vážně nečekal. Seriál, kde se musí řešit problémy, které nastanou nebo vyplujou na povrch. Potom si přejete, aby se vám nikdy nic podobného nestalo. Uvidím, jak to bude dál pokračovat a jestli to bude podobným tempem jako dosud, tak by se mohl stát i mým oblíbeným seriálem.(2.6.2012)

• - Amber Braverman (Mae Whitman) v tretej sérii jazdí na aute Lada 1500 S vyrábanom v rokoch 1973-1982. (semper)

• - Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)

• - Ještě než produkce obsadila Lauren Graham, byla oslovena Helen Hunt, ale nedohodla se s tvůrci na výši platu. (Taninaca)