Famílie (TV seriál)

Parenthood

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010 - 2015, 73 h 2 min (Minutáž: 103x41–49 min)

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer, Mae Whitman, Bonnie Bedelia, Craig T. Nelson, Tyree Brown, Xolo Maridueña, Sarah Ramos, Ray Romano, Jason Ritter, Matt Lauria, Lyndon Smith, Skyler Day, Michael B. Jordan, Tina Lifford, Rosa Salazar, David Denman, Tom Amandes, Jonathan Tucker, Tyson Ritter, John Corbett, Minka Kelly, Josh Stamberg, Amanda Foreman, D.B. Woodside, William Baldwin, Betsy Brandt, Cole Sand, Erinn Hayes, Courtney Ford, Sonya Walger, Rose Abdoo, Nick Krause, Anthony Carrigan, Alexandra Daddario, Kurt Fuller, Zachary Knighton, Zosia Mamet, Googy Gress, Libe Barer, Marguerite Moreau, Richard Dreyfuss, John Rubinstein, Kelly Wolf, VyVy Nguyen, Mike O'Malley, Kevin Alejandro, Dennis L.A. White, Tom Maden, Eva Bella, Mackenzie Aladjem, Matthew Del Negro, Rebecca Creskoff, Brittany Ishibashi, Pamela Adlon, Joaquim de Almeida, Kate Jennings Grant, Mousa Kraish, Fiona Gubelmann, Rafi Gavron, Scott Michael Foster, Paula Newsome, Luke Kleintank, Emily Evan Rae, Irene Choi, Ron Melendez, Derick Alexander, Michael Emerson, Frances Sternhagen, Max Ehrich, Glen Hansard, Marianne Muellerleile, Ryan Hansen, Tina Holmes, David Walton, Jesse Burch, Sundra Oakley, Jacqueline Piñol, Erick Avari, Marcus Folmar, Bahar Soomekh, Tate Ellington, Mandy June Turpin, Jillian Bach, Ethan Flower, Darin Heames, Paul Schackman, Michaela Watkins, Adam Campbell, Gregg Daniel, CeeLo Green, Kevin Mukherji, Jim O’Heir, Evan Peters, Anita Barone, Annabeth Gish, Vanessa Marano, Brittany Belt, Tomas Boykin, Marshall Cook, Landon Pigg, Steven Weber, Kadeem Hardison, Julian Starks, Paul Dooley, Tavi Gevinson, Adam Harrington, Alissa Dean, Maxim Knight, Chris Marrs Piliero, Melanie Kannokada, Kirsten Nelson, Barry Corbin, Lisa Hampton, Steven Krueger, Elise Robertson, Alain Uy, Amanda Baker, Paul Vandervort, Lisa Darr, Jake Elliott, Jennifer Jostyn, Amanda Lund, Roshon Fegan, Mark Saul, Todd Sherry, Steven Lee Allen, Travis Caldwell, Lauren Melendez, Karl T. Wright, Elise Muller, Mateus Ward, Aloma Wright, Asante Jones, Derek Phillips, Michael Weaver, Alan Blumenfeld, Izzy Diaz, Kristin Burke, Vedette Lim, Julie Wittner, Bonnie Burroughs, Liesel Kopp, Lisa Rotondi, Madison Pettis, Amanda Kimmel, Aramis Knight, Justin Cuomo, Rebecca Metz, Jessica Manuel, Courtney Kato, Leith M. Burke, Amber Jaeger, Samantha Boscarino, Khleo Thomas, Katherine Kamhi, Aurelia Scheppers, Sarah Baldwin, Chasty Ballesteros, Jessica Gardner, Dave Allen, Jeff Denton, Gina Comparetto, Adrienne Whitney, Jim Turner, Alicia Ziegler, Jacob Bertrand, Ray Campbell, Mike Howard, Michael Reinero, Michelle Rose, Russell Vance Bailey, Eidan Hanzei, Scott Porter, Maura Tierney, Jovan Armand, Bridgett Newton, Chloe Csengery, Suzanne Krull, Krista Marie Yu, Kyle T. Heffner, Zoë Hall, Kyle S. More, Bobby Reed, Mark Charran, Yeena Fisher, Camille Chen, Keith Campbell, Ian Kahn, Barry Livingston, Coby Ryan McLaughlin, Ally Ioannides, Tim Chiou, Earl Billings, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Mark D. Espinoza, Ayumi Iizuka, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Julie Kristine Sullivan, Jeremy Shada, Matthew Glave, David L. King, Areana Cirina, Brian Zarin, Bo Barrett, Tim Lovestedt, Sadie Stratton, Sandy Martin, Rachael Drummond, Mike Stahl, Jennifer Peo, Brad Grunberg, Bob Bancroft, Darin Toonder, Van Epperson, Megan Hubbell, Jill Remez, Jordan Murphy, Patrick Warren, Jadon Sand, Tara Platt, Marc Anthony Samuel, Joe Marinelli, James Tumminia, Sean Glover, Erik Aude, Loren Lester, Morgan Peter Brown, June Carryl, Alisha Boe, Jake Borelli, Annie Lee

Seriál jako žádný jiný, je plný radostí a většinou spíš strastí běžného života, může se to stát komukoliv. Některé díly se mě tolik nebaví, některé naopak. Bohužel s počtem sérií klesá kvalita a už jsou to hlavně díly, které mě nebaví. Postavy, které jsem měla ráda už jsou nudné a ty, které jsem ráda neměla, jsou přímo nesnesitelné. Ještě chvíli to budu sledovat, ale možná, že nakonec další sledování vzdám. 3*(21.11.2011)

1. SÉRIE (90%): Parenthood je další z řady seriálů, který nemá takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Nejspíš je to tím, že pro lidi už prostě nejsou tolik atraktivní "dramata ze života" a kde není sto miliónů zvratů a cool postavy, tak je to nuda. Nicméně já na tomto seriálu opravdu oceňuji právě ty obyčejné postavy řešící každodenní radosti a starosti. Každý díl z 1. řady si opravdu drží stejně dobrou úroveň, možná tomu jen občas chybí větší spád a "wow momenty". Seriál na mě působí opravdu přirozeně, pohladí po duši a utvrdí v tom, že rodinné vztahy nejsou jednoduché, ale přeci mají své kouzlo. Teď bude jen záležet jaká témata (a jak kvalitně) bude seriál dál řešit, protože režii, scénář i herce na to má. // 2. SÉRIE (90%): Druhá řada je přesně taková jako první - oslava každodenního života podaná s citem a se spoustu emocemi. Možná mi trochu neseděly některé nové vedlejší postavy, ale vyrovnaly to zase opravdu báječné díly. // 3. SÉRIE (80%): 3. řada je takový nepatrně (!) horší standard. Stále to je neskutečně "feel-good" a stále to mnohdy neskutečně dojímá a baví, nicméně mi to přišlo o trochu slabší než předchozí dvě řady. Že to byla občas vata by mi ani nevadilo, ale že byly poslední díly tak urychlené, to mě rušilo hodně. Měl jsem pocit, jak když tvůrci za každou cenu potřebovali do dvou posledních dílů nacpat všechno. Zdálo se mi to fakt násilné, na Parenthood abnormálně. Ale jak jsem řekl, jinak to bylo pořád dost fajn. // 4. SÉRIE (100%): Bezesporu nejlepší řada. Sice tam jsou stále někdy všichni na facku, ale zaokrouhlím na plný počet... :) Hned ze začátku bych pochválil nové vedlejší postavy, poprvé za celý seriál mi nováčci přišli celkem sympatičtí. Jinak jsem byl nadšený, 4. řada byla obzvlášť dojemná, samozřejmě tomu nejvíc přispěla dějová linka s Kristinou. Většina dílů byla naprosto brilantní, snad jsem i cítil lehký režijní pokrok, například sdělení nemoci rodině bylo tak emotivní a přesto tam nebylo nic vyřčeno... Jen tak dál! // 5. SÉRIE (100%): Tak si říkám, jestli je Parenthood o tolik lepší než na začátku nebo se mi to jen zdá díky tomu, že mi postavy tolik přirostly k srdci. Je to až neuvěřitelné, protože každá postava se svým způsobem občas chová na proplesk, ale stejně je máte rádi. Čtvrtá řada je stále TOP, ale i tuto sérii jsem si náležitě užil. // 6. SÉRIE (100%): Nádherná tečka. Mohu říct, že Parenthood je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a že mi nikdy nebylo tolik líto, že už žádný díl neuvidím. Každopádně je opravdu obdivuhodné, že si seriál celých šest sezón udržel plus mínus stejně kvalitní úroveň, to se povede málo komu.(7.8.2014)

• Kity162

Když jsem to občas zahlédla v televizi, tak jsem byla nadšená a líbilo se mi to, nevím proč teď, když si to pouštím od začátku, jsem znechucena, po 4. dílu první série mám dost. Asi možná, že se tam řeší hrozný kraviny, celý díl věnovat tomu, že její syn masturbuje ve sprše a jak mu to mají říct? To už byl konec pro mě. Taková "americká" slátanina, protože věřím, že to takhle v USA chodí a že řeší přesně takový závažný problémy v rodinách.(15.7.2013)

Mám ráda seriály, kde už od začátku je jasné, že herecké obsazení je natolik kvalitní, že to nemůže být blbost. A když zahlédnu něco, kde vedle sebe tvůrci obsadili Lauren Graham a Petera Krause, okamžitě vytahuju must see list. I když je tento novodobý Parenthood předělávka stejnojmenného seriálu z devadesátých let, má co nabídnout. Bravermanovi jsou jedna velká rodina, která drží za každé situace pospolu a společně se s humorem sobě vlastním vyrovnává se svými nezbednými potomky. A i když jsou natolik arogantní, že nesnesou kritiku od nikoho jiného než od rodinného příslušníka, nejde si je neoblíbit. Kde je řečeno, že to stejně nechodí i u vás;p /Hodnoceno po 4. díle(5.4.2010)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%(11.9.2012)

• - Craig T. Nelson přijal roli Zeeka Bravermana poté, co odmítl postavu dědečka v seriálu Modern Family (od r. 2009) (Taková moderní rodinka). Herečka Diane Farr byla původně obsazena do role Kristiny (Monica Potter), ale musela seriál opustit kvůli tomu, že měla roli v seriálu Californication (od r. 2007) a natáčení by se jí krylo. (Pajky3)

• - Ještě než produkce obsadila Lauren Graham, byla oslovena Helen Hunt, ale nedohodla se s tvůrci na výši platu. (Taninaca)

• - Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)