Famílie (TV seriál)

Parenthood

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010, 103x45 min

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer, Mae Whitman, Bonnie Bedelia, Craig T. Nelson, Tyree Brown, Sarah Ramos, Ray Romano, Jason Ritter, Matt Lauria, Lyndon Smith, Skyler Day, Michael B. Jordan, Tina Lifford, Rosa Salazar, David Denman, Tom Amandes, Jonathan Tucker, Tyson Ritter, John Corbett, Minka Kelly, Josh Stamberg, Amanda Foreman, D.B. Woodside, William Baldwin, Betsy Brandt, Cole Sand, Erinn Hayes, Courtney Ford, Sonya Walger, Rose Abdoo, Nick Krause, Anthony Carrigan, Alexandra Daddario, Kurt Fuller, Zachary Knighton, Zosia Mamet, Googy Gress, Libe Barer, Marguerite Moreau, Richard Dreyfuss, John Rubinstein, Kelly Wolf, VyVy Nguyen, Mike O'Malley, Kevin Alejandro, Dennis L.A. White, Tom Maden, Eva Bella, Mackenzie Aladjem, Matthew Del Negro, Rebecca Creskoff, Brittany Ishibashi, Pamela Adlon, Joaquim de Almeida, Kate Jennings Grant, Mousa Kraish, Fiona Gubelmann, Rafi Gavron, Scott Michael Foster, Paula Newsome, Luke Kleintank, Emily Evan Rae, Irene Choi, Ron Melendez, Derick Alexander, Michael Emerson, Frances Sternhagen, Max Ehrich, Glen Hansard, Marianne Muellerleile, Ryan Hansen, Tina Holmes, David Walton, Jesse Burch, Sundra Oakley, Jacqueline Piñol, Erick Avari, Marcus Folmar, Bahar Soomekh, Tate Ellington, Mandy June Turpin, Jillian Bach, Ethan Flower, Darin Heames, Paul Schackman, Michaela Watkins, Adam Campbell, Gregg Daniel, CeeLo Green, Kevin Mukherji, Jim O’Heir, Evan Peters, Anita Barone, Annabeth Gish, Vanessa Marano, Brittany Belt, Tomas Boykin, Marshall Cook, Landon Pigg, Steven Weber, Kadeem Hardison, Julian Starks, Paul Dooley, Tavi Gevinson, Adam Harrington, Alissa Dean, Maxim Knight, Chris Marrs Piliero, Melanie Kannokada, Kirsten Nelson, Barry Corbin, Lisa Hampton, Steven Krueger, Elise Robertson, Alain Uy, Amanda Baker, Paul Vandervort, Lisa Darr, Jake Elliott, Jennifer Jostyn, Amanda Lund, Roshon Fegan, Mark Saul, Todd Sherry, Steven Lee Allen, Travis Caldwell, Lauren Melendez, Karl T. Wright, Elise Muller, Mateus Ward, Aloma Wright, Asante Jones, Derek Phillips, Michael Weaver, Alan Blumenfeld, Izzy Diaz, Kristin Burke, Vedette Lim, Julie Wittner, Bonnie Burroughs, Liesel Kopp, Lisa Rotondi, Madison Pettis, Amanda Kimmel, Aramis Knight, Justin Cuomo, Rebecca Metz, Jessica Manuel, Courtney Kato, Leith M. Burke, Amber Jaeger, Samantha Boscarino, Khleo Thomas, Katherine Kamhi, Aurelia Scheppers, Sarah Baldwin, Chasty Ballesteros, Jessica Gardner, Dave Allen, Jeff Denton, Gina Comparetto, Adrienne Whitney, Jim Turner, Alicia Ziegler, Jacob Bertrand, Ray Campbell, Mike Howard, Michael Reinero, Michelle Rose, Russell Vance Bailey, Eidan Hanzei, Scott Porter, Maura Tierney, Jovan Armand, Bridgett Newton, Chloe Csengery, Suzanne Krull, Krista Marie Yu, Kyle T. Heffner, Zoë Hall, Kyle S. More, Bobby Reed, Mark Charran, Yeena Fisher, Camille Chen, Keith Campbell, Ian Kahn, Barry Livingston, Coby Ryan McLaughlin, Ally Ioannides, Tim Chiou, Earl Billings, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Mark D. Espinoza, Ayumi Iizuka, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Julie Kristine Sullivan, Jeremy Shada, Matthew Glave, David L. King, Areana Cirina, Brian Zarin, Bo Barrett, Tim Lovestedt, Sadie Stratton, Sandy Martin

Má to být snad i trochu komediální, ale nevím, jak na to kdo přišel. Vtipné mi to tedy nepřišlo ani za mák.(10.7.2013)

Seriál jako žádný jiný, je plný radostí a většinou spíš strastí běžného života, může se to stát komukoliv. Některé díly se mě tolik nebaví, některé naopak. Bohužel s počtem sérií klesá kvalita a už jsou to hlavně díly, které mě nebaví. Postavy, které jsem měla ráda už jsou nudné a ty, které jsem ráda neměla, jsou přímo nesnesitelné. Ještě chvíli to budu sledovat, ale možná, že nakonec další sledování vzdám. 3*(21.11.2011)

Musím se přiznat, že jsem se na tento seriál chtěl podívat z toho důvodu, že tam hraje má oblíbenkyně Mae Whitmanová, no a seriál mě příjemně překvapil. Až něco takového, kde se pořád něco děje, jsem vážně nečekal. Seriál, kde se musí řešit problémy, které nastanou nebo vyplujou na povrch. Potom si přejete, aby se vám nikdy nic podobného nestalo. Uvidím, jak to bude dál pokračovat a jestli to bude podobným tempem jako dosud, tak by se mohl stát i mým oblíbeným seriálem.(2.6.2012)

Supr seriál, který je plný situací ze života a plný klišé...to k tomu také patří...Po dokončení boží první sérky přisla druhá a ta byla ještě lepší, v posledním díle se událo tolik důležitých věcí a vypadá to, že třetí série bude nabušená. Parenthood se okamžite zařadil mezi mé top seriály. Takové seriály by měly vysílat na Nově a Primě a ne ty bullshity, které tam mají, potom by se člověk snad i díval na tu TV. Poslední (3tí)série byla prostě ale totálně FAMÓZNÍ, nejlepší seriál, který se zabývá rodinným životem, který jsem měl možnost vidět. 4tá řada je velmi dobře rozjetá, seriál si stále drží tu svoji laťku. 5tá řada - opět nadějný úvod a plno změn - zakončení páté série se vyvedlo na výbornou, už se nemůžu dočkat nové série a toho co přinese, v páté řadě bylo opravdu plno zásadních změn, které budou mít na novou sérii velký vliv. Tak jak jsem napsal v předchozí větě, opravdu zásadní a velké změny v nové, 6té sérii budou opravdu napínavé, opět vynikající úvod - po prvních dvou episodách. Zbývají už jen tři díly poslední a finální řady, poté je konec, rozloučení se s Bravermanovic rodinou. Vydržel jsem až do konce, posmrkal kopec kapesníků - nejlepší a nejkomplexnější rodinný seriál, i když je made by USA, je tam plno klišé ale neskutečně to chytne za srdce, takové seriály kdyby točily naše rádoby stanice místo Ulic, Ordinací a podobných pičo**n. Tak a je konec, 13 díl šesté série je definitivně poslední díl, ukončení fenomenálního rodinného seriálu u kterého jsem uronil stovky slz, silnější emoční zážitky jsem snad u žádného seriálu nezažil a že jsem těch seriálů už viděl. Parenthood mě opravdu bude chybět, zvykl jsem si na Bravermanovic rodinku.(17.5.2011)

• togaf

Po každém díle jsem měla pocit, jako bych se přejedla cukrovou vatou. Optimistické závěry a lá "všechno jde, když se chce" mě rozčilovaly čím dál víc, až mě překvapuje, že jsem dokoukala první sérii. Lauren Graham hraje stejnou roli jako v Gilmorových děvčatech, zato Peter Krause...pokud máte rádi Odpočívej v pokoji, tak vás předem varuji, "Nate" v tomhle seriálu odmítne s pohoršením trávu...to asi jako odstrašující příklad stačí. Na další sérii se rozhodně nechystám.(16.6.2011)

• - Ještě než produkce obsadila Lauren Graham, byla oslovena Helen Hunt, ale nedohodla se s tvůrci na výši platu. (Taninaca)

• - Craig T. Nelson přijal roli Zeeka Bravermana poté, co odmítl postavu dědečka v seriálu Modern Family (od r. 2009) (Taková moderní rodinka). Herečka Diane Farr byla původně obsazena do role Kristiny (Monica Potter), ale musela seriál opustit kvůli tomu, že měla roli v seriálu Californication (od r. 2007) a natáčení by se jí krylo. (Pajky3)

• - Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)