poster

Hra o trůny - Série 1 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 8 h 57 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Sean Bean, Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Mark Addy, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Jason Momoa, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Jamie Sives, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Harry Lloyd, Alfie Allen, Roger Allam, Bronson Webb, Joseph Mawle, Esmé Bianco, John Standing, Aimee Richardson, Callum Wharry, Dar Salim, Roxanne McKee, Amrita Acharia, Wilko Johnson, Luke Barnes, Lalor Roddy, Conleth Hill, James Cosmo, Owen Teale, Ian McElhinney, Francis Magee, Gethin Anthony, Peter Vaughan, Miltos Yerolemou, Margaret John, Mark Stanley, Josef Altin, Elyes Gabel, Emun Elliott, Conan Stevens, Jefferson Hall, Joe Dempsie, Patrick Ryan, Kate Dickie, Ciaran Bermingham, Brendan McCormack, Antonia Christophers, Charles Dance, Simon Lowe, Mark Lewis Jones, Mia Soteriou, Ian Beattie, Matthew Scurfield, Sibel Kekilli, Clive Mantle, Ben Hawkey, Eros Vlahos, Gerry O'Brien, Brian Fortune, Dominic Carter, Kelly Long, Susan Brown, Rob Ostlere, Dermot Keaney, Rania Zouari, Spencer Wilding, Claire Wright, Owen Dickey, Tommy Dunne, Boyd Rankin, Robert Yates, Sarita Piotrowski, Rhodri Hosking, Conor Delaney, Phil Barnhill, Robert Render, Robert Sterne, Portelli Paul, Nikovich Sammut, Seamus Kelly, Emily Diamond, Andrew Wilde, Kevin Keenan, Ryan McKenna, Susie Kelly, Alan Paris, Amira Ghazalla, Niall Cusack, Stephen Don, Paddy Rocks, Barrington Cullen, Barry John O'Connor, David Michael Scott, Sahara Knite, Graham Charles, Jeffrey O'Brien, Dennis McKeever, Phil Dixon, Tristan Mercieca, Simon Stewart, Frank O'Sullivan, Chris Gallagher, Rick Burn, Hugo Culverhouse, Mark Coney, Ivailo Dimitrov, Tobias Winter, Edward Mercieca, Marcus Lamb, Colin Carnegie, Bryan McCaugherty, Stephen Grech, Vinnie McCabe, Steve Blount, B.J. Hogg, Faolan Morgan, James Tolcher, Isaac Hempstead-Wright, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Eugene Simon, Art Parkinson, Ian Whyte, Lino Facioli, Ian Gelder

Producenti:

Frank Doelger, Mark Huffam

Kostýmy:

Michele Clapton
(další profese)
 • Kaka
  ****

  Seriálové nadšení a vynášení do nebes chápu. Po všech těch idiotských kriminálkách na etapy od CSI až po Kobru 11 je to svěží, atypická jízda drsným mytologickým středověkem, kde se však nezapomnělo vulgárně mluvit, souložit a mnohdy samoúčelně pro efekt někomu uříznout hlavu. Tohle propojení starého s "moderním" je cool a sebevědomé. Nedá se upřít zároveň skvělá atmosféra a fakt, že je občas vidět absence rozpočtu a tudíž absence šťavnatých, velkolepých bitev, se dá prominout. Postavy mají hloubku a každá z nich obvykle hraje důležitou roli ve spletenci příběhu. Je to chytlavé, ačkoliv je z toho opět cítit ta seriálová pachuť natahovanosti. Naštěstí nejméně za hodně dlouhou dobu. Vzhůru dalším sériím.(22.4.2017)

 • Shakers
  ****

  1. séria - 80% Všade som čítal že je to najlepšie spracovaná fantasy od čias pána prsteňov. A po tých skvelých recenziách a priam až neskutočne vysokom hodnotení (tu aj inde) som čakal niečo v štýle pána prsteňov. Prečo aj nie keď sa o tom všade píše ? Žial moc Fantasy prvkov sa v úvode skoro ani nevyskytuje a o nejakých bitkách sa vám môže len snívať. Je to skôr len komorná dráma s maličkým náznakom fantasy. Scenár je v podstate dobrý a prepracovaný, dialógy sú fajn, tak ako aj postavy, či herci ktorý ich hrajú. V tom si ma tento seriál získal na celých desať dielov. V tom je aj jeho sila. Úvod seriálu stojí na vynikajúcom Seanovi Beanovi (Boromir s Pána Prsteňov) a takmer od začiatku sa dostávame do hry (o tróny) plnej zrady a intríg. Okrem vynikajúcich dobre premyslených zrád a ťažko odhadnuteľných postáv, stojí za zmienku aj vynikajúca výprava, kostými, či úvodné titulky alebo hudba. Som zvedavý s čím sa vytiahne druhá séria. I Am the Watcher on the Wall. Winter is Coming . Oblúbený soundtrack: Main Title, Goodbye Brother, Finale.(1.7.2016)

 • gogos
  *****

  Málokterý seriál stál takové peníze a vysloužil si takovou výpravu. A zrovna v tomto případě je to zatraceně dobře. Dokonale propracovaný příběh (předloha musí být úžasná - musím sehnat a načíst) se spoustou zajímavých a skvělezahraných charakterů doprovází skvělé efekty, na seriál hodně vydařené animace, výborné choreografie akčních scén a také skvělá hudba či povedený střih. Jednotlivé epizody jsou vyvážené a člověka doslova vtáhnou do svého světa. A i když se nekoná dokonalá pompézní adaptace, jako třeba v případě Pána prstenů (Khal Drogo měl v knize na 40 000 vojáků...), seriálu to rozhodně na kvalitě neubírá. Jasných 5*(4.1.2016)

 • Thomassi
  *****

  Games of Thrones jsem považoval za nejlepší seriál, který letos vznikne, jednak proto, že tam, kde se angažuje HBO, je to vždy pecka, a jednak proto, že se jedná o zfilmování jedné z nejlepších fantasy historických knih. A historické seriály, to je něco pro mě. Přiznám se, knihy jsem nečetl a vlastně jsem ani netušil, že to má víc dílů. Až po dodívání jsem objevil, že zřejmě jedné knize se bude věnovat jedna série seriálu. Tato první serie je spíše takové seznamování s prostřením a s jednotlivými postavami, kde se to dějově někdy moc vleče. Na druhou stranu začít se vždy nějak musí a to, co příjde v další serii by mohlo být epické. První dva tři díly mě krásně zasvětily a člověk doufal, že děj bude gradovat čím dál víc. Bohužel další díly byly z mého pohledu trochu jednotvárné, pořád se vše motalo kolem hlavních hrdinů, ale nic pořádnýho se vlastně nedělo. Až poslední dva díly dokázaly zaujmout takovým způsobem, že mě navnadily na další serii jako na žádnou jinou. Proto dávám prozatím "pouze" čtyři hvězdy, protože se přiznám, že jsem čekal trošku více. Ty se ale dost možná budou po druhé serii měnit na plný počet. Jinak ve všem ostatním seriál naprosto vyniká. Úvodní melodie a intro s náhledem na mapu je bezesporu jedním z nejlepších, které můžeme u HBO vidět a slyšet. Výprava historicky výtečná a herecké výkony nemohou v žádném případě zklamat. Každy, kdo zde hraje nějakou roli, je přesvědčivý. K intrikám patří také skvělé dialogy, kterých je tu hafo. Už aby tu byla další řada.(27.5.2016)

 • Hejtmy
  ****

  První série Hry o trůny je naprostá seriálová špička. Je moc dobře, že se na jedné straně nejedná o doslovný přepis knihy, na druhou stranu ale základní postavy a děj autoři seriálu ctí, což mi v dalších sériích chybí. Napoprvé to pro mě byl naprosto top seriál, ale i teď tuším napotřetí je to pořád skvělá podívaná. Průměrné hodnocení epizod první série: 85 %(28.2.2016)

 • - Keď sa v Zimohrade zhromaždia všetci z rodu Starkov, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), ide o jedinú scénu v seriáli, kde môžeme vidieť celú rodinu Starkov pohromade. (Jozko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace