poster

Hra o trůny - Série 1 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 8 h 57 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Sean Bean, Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Mark Addy, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Jason Momoa, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Jamie Sives, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Harry Lloyd, Alfie Allen, Roger Allam, Bronson Webb, Joseph Mawle, Esmé Bianco, John Standing, Aimee Richardson, Callum Wharry, Dar Salim, Roxanne McKee, Amrita Acharia, Wilko Johnson, Luke Barnes, Lalor Roddy, Conleth Hill, James Cosmo, Owen Teale, Ian McElhinney, Francis Magee, Gethin Anthony, Peter Vaughan, Miltos Yerolemou, Margaret John, Mark Stanley, Josef Altin, Elyes Gabel, Emun Elliott, Conan Stevens, Jefferson Hall, Joe Dempsie, Patrick Ryan, Kate Dickie, Ciaran Bermingham, Brendan McCormack, Antonia Christophers, Charles Dance, Simon Lowe, Mark Lewis Jones, Mia Soteriou, Ian Beattie, Matthew Scurfield, Sibel Kekilli, Clive Mantle, Ben Hawkey, Eros Vlahos, Gerry O'Brien, Brian Fortune, Dominic Carter, Kelly Long, Susan Brown, Rob Ostlere, Dermot Keaney, Rania Zouari, Spencer Wilding, Claire Wright, Owen Dickey, Tommy Dunne, Boyd Rankin, Robert Yates, Sarita Piotrowski, Rhodri Hosking, Conor Delaney, Phil Barnhill, Robert Render, Robert Sterne, Portelli Paul, Nikovich Sammut, Seamus Kelly, Emily Diamond, Andrew Wilde, Kevin Keenan, Ryan McKenna, Susie Kelly, Alan Paris, Amira Ghazalla, Niall Cusack, Stephen Don, Paddy Rocks, Barrington Cullen, Barry John O'Connor, David Michael Scott, Sahara Knite, Graham Charles, Jeffrey O'Brien, Dennis McKeever, Phil Dixon, Tristan Mercieca, Simon Stewart, Frank O'Sullivan, Chris Gallagher, Rick Burn, Hugo Culverhouse, Mark Coney, Ivailo Dimitrov, Tobias Winter, Edward Mercieca, Marcus Lamb, Colin Carnegie, Bryan McCaugherty, Stephen Grech, Vinnie McCabe, Steve Blount, B.J. Hogg, Faolan Morgan, James Tolcher, Isaac Hempstead-Wright, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Eugene Simon, Art Parkinson, Ian Whyte, Lino Facioli, Ian Gelder

Producenti:

Frank Doelger, Mark Huffam

Kostýmy:

Michele Clapton
(další profese)
 • Kaka
  ****

  Seriálové nadšení a vynášení do nebes chápu. Po všech těch idiotských kriminálkách na etapy od CSI až po Kobru 11 je to svěží, atypická jízda drsným mytologickým středověkem, kde se však nezapomnělo vulgárně mluvit, souložit a mnohdy samoúčelně pro efekt někomu uříznout hlavu. Tohle propojení starého s "moderním" je cool a sebevědomé. Nedá se upřít zároveň skvělá atmosféra a fakt, že je občas vidět absence rozpočtu a tudíž absence šťavnatých, velkolepých bitev, se dá prominout. Postavy mají hloubku a každá z nich obvykle hraje důležitou roli ve spletenci příběhu. Je to chytlavé, ačkoliv je z toho opět cítit ta seriálová pachuť natahovanosti. Naštěstí nejméně za hodně dlouhou dobu. Vzhůru dalším sériím.(22.4.2017)

 • 2mig1
  ****

  Fenomén posledních pár let začíná rozvláčně. Sice je prakticky každá epizoda zakončena výbornou ba až nezapomenutelnou scénou, ale ve většině případů jí bohužel předchází 50 minut plkání, které jen někdy přinese nějaký posun. Nejvíc je to znát v 9. epizodě, kdy závěr s popravou vezme dech (záběr z pohledu odsouzence vás dostane přímo do jeho kůže), ale je to to jediné, co poté v paměti zůstane. Naproti tomu je zvláštní, že i přes všechny dialogy jsem měl občas pocit, že mi něco uniká a nechápu - viz opět 9. díl (takže ano, zůstaly mi z něj v hlavě dvě scény:), kdy po vystřižené bitvě do teď nechápu, kdo vlastně vyhrál a jak. Dalo by se uvažovat i o nižším hodnocení, ale jednotlivé díly ta finále zachraňují natolik, že se to na ty 4 vyhrabe (kromě třetího dílu, tam nebylo ani finále).(29.8.2017)

 • Thomassi
  *****

  Games of Thrones jsem považoval za nejlepší seriál, který letos vznikne, jednak proto, že tam, kde se angažuje HBO, je to vždy pecka, a jednak proto, že se jedná o zfilmování jedné z nejlepších fantasy historických knih. A historické seriály, to je něco pro mě. Přiznám se, knihy jsem nečetl a vlastně jsem ani netušil, že to má víc dílů. Až po dodívání jsem objevil, že zřejmě jedné knize se bude věnovat jedna série seriálu. Tato první serie je spíše takové seznamování s prostřením a s jednotlivými postavami, kde se to dějově někdy moc vleče. Na druhou stranu začít se vždy nějak musí a to, co příjde v další serii by mohlo být epické. První dva tři díly mě krásně zasvětily a člověk doufal, že děj bude gradovat čím dál víc. Bohužel další díly byly z mého pohledu trochu jednotvárné, pořád se vše motalo kolem hlavních hrdinů, ale nic pořádnýho se vlastně nedělo. Až poslední dva díly dokázaly zaujmout takovým způsobem, že mě navnadily na další serii jako na žádnou jinou. Proto dávám prozatím "pouze" čtyři hvězdy, protože se přiznám, že jsem čekal trošku více. Ty se ale dost možná budou po druhé serii měnit na plný počet. Jinak ve všem ostatním seriál naprosto vyniká. Úvodní melodie a intro s náhledem na mapu je bezesporu jedním z nejlepších, které můžeme u HBO vidět a slyšet. Výprava historicky výtečná a herecké výkony nemohou v žádném případě zklamat. Každy, kdo zde hraje nějakou roli, je přesvědčivý. K intrikám patří také skvělé dialogy, kterých je tu hafo. Už aby tu byla další řada.(27.5.2016)

 • dANo
  ****

  Zo zvedavosti som sa rozhodol, že si pozriem 1. sériu, aby som mohol objektívne kritizovať, resp. polemizovať s fanúšikmi a je pravda, že to neľutujem. Ale na druhej strane ma to nepresvedčilo, aby som pokračoval. Takže niekde je asi chyba. Uvidíme, či sa ešte niekedy rozhodnem pokračovať, ale odrádza ma množstvo sérií a ten postupný telenovelový charakter seriálu.(15.11.2016)

 • Ratemus
  *****

  Ze začátku postav přibývá a přibývá raketovým tempem, vypráví se o historii a postavách, které tam ani nejsou a člověka to nutí bedlivě poslouchat, aby mu to vše dalo smysl. Postavy jsou velice sympatické a už od prvních minutách je jasné, kdo je hodný a kdo zlý a v případě tradice Seana Beana, kdo zemře. První řada skvělá, plechtichaření, politika a pikle jsou na každém rohu a nebezpečí číhá všude a při tom to nejlepší teprve přijde, super. Takhle začíná kult a kdo má rád historické fantasy, pro toho je Hra o trůny povinnost.(8.8.2017)

 • - Keď sa v Zimohrade zhromaždia všetci z rodu Starkov, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), ide o jedinú scénu v seriáli, kde môžeme vidieť celú rodinu Starkov pohromade. (Jozko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace