• buzzwoody
  *****

  Po povedené páté epizodě šestka udržuje nastavené tempo a nabízí první smrt jedné z hlavních postav v teď už jedné z nejikoničtějších scén z celého seriálu. Máme tu pak i skvělou zkoušku bojem a vyniknutí Bronna, v budoucnu velmi sympatické postavy. Linka Starků na Zimohradě taky konečně, aspoň na chvíli nabírá spád s potyčkou s párkem divokých. Ned by byl dobrý král, kdyby neseděl v hnízdě hadů, jakým je Královo přístaviště.(12.4.2017)

 • Psychor
  *****

  Další epizoda, která drží laťku na dohled 100%. Ochrnutý Bran přežije další pokus o vraždu, tentokrát divokými. Tyrion Lannister podstoupí zkoušku božím soudem, při které mu žoldák Bronn vybojuje život, Ned Stark objeví pravdu o původu Joffreyho Barath... Lannistera. No a konečně se začne dít něco zajímavého i na východě za Úzkým mořem, kde těhotná Daenerys Targaryan absolvuje dothracký iniciační rituál, aby pak příhlížila tomu, jak její bratr Viserys efektním způsobem získá zlatou korunu. Celou tuto linii jsem až dosud považoval za poměrně nezáživnou.(28.12.2015)

 • Tumbik
  *****

  Kvalita po vynikající páté epizodě rozhodně neklesla. Další mistrně zpracovaný díl. Ned se ujal vladařských povinností, protože pan král si musí vyjet na lov... :D ale jako král by Ned neobstál - jedná spravedlivě se všemi - ať už je to člen nějakého významného rodu nebo žebrák z ulice - je až moc čestný na tuto funkci... :)(10.12.2016)

 • JohnMiller
  ***

  Pre mňa osobne najlepšia časť prvej série. U mňa sa z "impa" Tyriona, nechutného sliediča, milovníka žien a alkoholu+zbabelca, stal chytrí malý muž, ktorý má dostatok rozumu (ale netrpí chamtivosťou ako väčšina), aby pomohol ríši, prekvapivo ma jeho charakter baví stále viac a viac, hoci z iného hľadiska ako na začiatku. Keďže je seriál postavený na tom, že za všetko môžu ženy :) a postava menom Princ Viserys Targaryen ma už fakt vytáčala, som rád, že dopadla tak, ako dopadla a dostala to čo si zaslúži... Zlatú korunu.(1.7.2016)

 • killberrybil
  *****

  Jeden z nejlepších dílů první série. Vzniká nový vztah, hlavně díky skvělé předloze a vhodným představitelům, který funguje velice dobře, a to mezi Tyrionem a Bronnem. Scéna, kdy Lord Stark vynese rozsudek nad Horou je skvělá a nešťastný Ned si získá další hromadu fanoušků. A na závěr korunovace :)(15.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace