Další nezapomenutelná epizoda, během které se Ned Stark společně s diváky seznamuje s pravidly, na základě kterých se hra o trůny odehrává, aby během gandiozního finále zjistil, že není tím šťastným, který ve hře o trůny zvítězil. Na východě za Úzkým mořem zatím probíhá neúspěšný pokus o otravu Daenerys, za což ji manžel khal Drogo slibuje, že pro ni pomocí své koňské hordy získá Železný trůn. Na severu za Zdí pak Jon Snow odříká přísahu a stává se tak součástí Noční hlídky.(28.12.2015)

Vyjimečná práce s postavami, brilantní tahání za nitky a intrikářství. Zatím jedna z nejlepších epizod, ne-li vůbec nejlepší. Závěr (korunovace) má neskutečné grády a ukázkově se stupňující napětí, příčemž zůstává naprosto nepředvídatelný.(19.4.2017)

Robert nečekaně a potupně končí a svým pádem totálně podpálí Nedovi půdu pod nohama a když se nebožák obrátí na jediného muže, komu si myslel, že může věřit, zjišťuje, že to bylo jen další klopýtnutí na strmé cestě za nepříjemným koncem. Malíček byl, je a bude hráčem (nebo spíš sráčem?) o trůny, jehož není radno podceňovat.(12.4.2017)

• JohnMiller

Viem, že to už spomínali užívatelia v komentároch ale táto časť fakt definuje to, čo znamená hra o tróny. Človek nemôže nikomu veriť, podlosť a zákernosť, klamstvo a faloš ma doslova vytočili. Medzi postavami, "ktoré ťahajú za nitky na hrade" mi už nikto nie je sympatický. Toto zbytočné doťahovanie za ktoré môžu ženské a nedorozumenie aj tak určite skončí zbytočným preliatím krvi nevinných.(1.7.2016)

Varování, tento komentář obsahuje necenzurované množství vulgarit a nedoporučuji ho proto ke čtení slabším povahám: Proslov Khala Droga před koncem epizody byl uřvaný jak píča, své kouzlo měl, to ano, proto za to taky nestrhávám hvězdu, ale měl jsem chuť vykřiknout se slovy "sklapni kurva-drát tu hubu, řveš jak píča". Tenhle seriál má kurva potenciál a HBO ho projebá tím, že z toho udělá porno a tentokrát tu máme lesbickou scénu a k tomu i uvidíme "ptáčka čuráčka". Ne fakt to nedávám, ta epizoda mohla být přímo dokonalá. Update: Po tom, co jsem si řekl, že porno scény přestanu hodnotit jsem se rozhodl zvýšit hodnocení u ostatních epizod, co jsem viděl.(4.5.2019)