Vyjimečná práce s postavami, brilantní tahání za nitky a intrikářství. Zatím jedna z nejlepších epizod, ne-li vůbec nejlepší. Závěr (korunovace) má neskutečné grády a ukázkově se stupňující napětí, příčemž zůstává naprosto nepředvídatelný.(19.4.2017)

9/10(25.4.2016)

• JohnMiller

Viem, že to už spomínali užívatelia v komentároch ale táto časť fakt definuje to, čo znamená hra o tróny. Človek nemôže nikomu veriť, podlosť a zákernosť, klamstvo a faloš ma doslova vytočili. Medzi postavami, "ktoré ťahajú za nitky na hrade" mi už nikto nie je sympatický. Toto zbytočné doťahovanie za ktoré môžu ženské a nedorozumenie aj tak určite skončí zbytočným preliatím krvi nevinných.(1.7.2016)

Další nezapomenutelná epizoda, během které se Ned Stark společně s diváky seznamuje s pravidly, na základě kterých se hra o trůny odehrává, aby během gandiozního finále zjistil, že není tím šťastným, který ve hře o trůny zvítězil. Na východě za Úzkým mořem zatím probíhá neúspěšný pokus o otravu Daenerys, za což ji manžel khal Drogo slibuje, že pro ni pomocí své koňské hordy získá Železný trůn. Na severu za Zdí pak Jon Snow odříká přísahu a stává se tak součástí Noční hlídky.(28.12.2015)

Robert nečekaně a potupně končí a svým pádem totálně podpálí Nedovi půdu pod nohama a když se nebožák obrátí na jediného muže, komu si myslel, že může věřit, zjišťuje, že to bylo jen další klopýtnutí na strmé cestě za nepříjemným koncem. Malíček byl, je a bude hráčem (nebo spíš sráčem?) o trůny, jehož není radno podceňovat.(12.4.2017)