Na rody Starků a Lannisterů čeká první společná bitva. Tyrion Lannister do boje jako spojence vede těžko předvídatelné barbary. Robb Stark s matkou Catelyn uzavírají kvůli pomoci v jejich válce obchod se starým spojencem Lordem Freyem. Divoký Khal Drogo umírá, a Daenerys udělá k záchraně svého manžela zoufalá opatření. K hrůze khalasar – kmenu – přitom využije zajatkyni Mirri, která provozuje krvavou magii. Starý Aemon Jonovi odhalí svoji identitu – patří k rodu Targaryenů, stejně mu připomíná neúprosnou cenu loajality k Noční hlídce (protože trestem za opuštění Zdi je smrt). Ned Stark před lidmi falešně přizná přijetí Joffreyho jako právoplatného krále, aby zachránil život svým dcerám. Jeho osud tak leží v rukách nového krále Joffreyho Lannistera. (Česká televize)

Anderton

Už sa zdalo, že budeme svedkami prvej epickej vojnovej scény, ale nebolo nám to dopriate. Najväčším prínosom je príchod slávnej to nemecko-tureckej bývalej pornoherečky Sibel Kekilli na scénu, známej samozrejme aj z "normálnej" filmovej tvorby. Už som myslel, že tentokrát sa uchýlim k trom hviezdam, ale nakoniec bol záver epizódy nesmierne silný a pripravil nás na to, že v seriáli môže hocikedy hocikto zomrieť a že nikto tu nedodržiava žiadne pravidlá, o sľuboch ani nehovoriac. ()

Kaka

Předposlední epizoda plná emocí, zajímavého barbarského resuscitačního rituálu a strhujícího finále, zřejmě nejzásadnější scéný celé první série a zároveň pravděpodobně nemilosrdné naznačení směru kam se Hra bude skutečně ubírat a jak se bude s postavami zacházet. ()

Necrotongue

Další kvalitní epizoda, která divákovi přinesla slušné množství informací o jednotlivých postavách, došlo i na druhou návštěvu lorda Varyse v Nedově cele, jež byla podobně zajímavá jako ta první. Tvůrci ukázali pěkně zákeřný smysl pro humor a zároveň schopnost ušetřit peníze, když nechali proběhnout obě bitvy mimo záběr, to oceňuji, tím mě fakt dostali. ()

ArsenalEagle

Škoda bitev, které byly v knize neskutečně popsány a zde na ně nevyšly finance a prostor. Neznalý knih nebo seriálu bude u tohoto dílu velmi překvapen. Jedno z nejméně příjemných překvapení vůbec celého seriálu. ()

JohnMiller

Éj, škoda, tej nenaktrútenej prvej bitky, ktorá sa skončila odpadnutím impa Tyriona, inak by som dal určite vyššie hodnotenie. Temné čarovanie u polomŕtveho Droga tiež stálo za to, škoda, že tento charakter sa ďalej nedostal, bola by to taká metafora na Atilu. ()

Loki_Six

Tento diel ako prvy ukaze divakovi aky serial naozaj pozera. Ze si nemoze byt nicim isty a nic predvidat. A to je ta najvacsia vyhoda GoT. Zatial najvacsi zablesk krutosti a prekvapenia a to je este nic. ()

buzzwoody

Legendární díl, který skutečně udává směr, jakým se Hra o trůny bude v příštích sériích ubírat. Ned nás opouští, vyprovázen perfektně natočenou poslední scénou, která bere dech i na páté shlédnutí. I kromě úžasného finále je však epizoda našlapaná, Tyrionova nepovedená bitva mě vyloženě rozesmála a skvělé bylo i odhalení mistra Aemona, linka Khala Droga se však bohužel ponořila do největšího hnoje, do jakého jen mohla. ()

DrobekSKS

Poprvé jsme mohli vidět asi nejvíce slizkého lorda - Waldera Freye. Rozpočet nám bohužel nedovolil vidět bitvu, ale přijdou další. Závěr epizody nám poté poprvé připomíná, co to vlastně sledujeme. Jo a "nejlepší válečník" Drogo je úplně v hajzlu... ()

Daertelon

Několik drobných chybiček i větších chyb by se tady našlo, ale celkově to působí, jako že se páni scenáristé přemohli. Jde o jeden z lepších dílů. Závěrečný zvrat vynikající. Příběh plynulý, ale nic extrovního. 56% ()