poster

Hra o trůny - Série 2 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Alfie Allen, Sibel Kekilli, James Cosmo, Roxanne McKee, Esmé Bianco, Amrita Acharia, Joe Dempsie, Robert Pugh, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Aimee Richardson, Elyes Gabel, Conleth Hill, Ben Crompton, Eros Vlahos, Mark Stanley, Callum Wharry, Tony Way, Ben Hawkey, Karl Davies, Oliver Ford Davies, Ian Beattie, Antonia Christophers, Patrick Malahide, Francis Magee, Lucian Msamati, Amy Dawson, Jer O´Leary, Gerard Jordan, Daniel Portman, Sam Callis, Natalie Dormer, Gethin Anthony, Gwendoline Christie, Charles Dance, Nonso Anozie, Michael McElhatton, Oona Chaplin, Anthony Morris, David Fynn, Roy Dotrice, Ralph Ineson, Laura Pradelska, Patrick FitzSymons, Kristina Krepela, Rose Leslie, Moe Dunford, Wilko Johnson, Jason Momoa, Nicholas Blane, Dominic Carter, Andy Kellegher, John Stahl, Duncan Lacroix, Andrew Wilde, Sahara Knite, Dennis McKeever, Tobias Winter, Steven Cole, Kerr Logan, Pat Mooney, Maisie Dee, Natalia Lee, Gordon Fulton, Marko Cindric, Dennis Stokes, Filip Lozic, Sarah MacKeever, Andy Beckwith, Derek Reid, Fintan McKeown, Jonathan Ryan, Ken Fletcher, Darren Killeen, Aaron Archer, Darran Watt, Ian Hanmore, Sam Mackay, Gina Moxley, Emmet O'Riabhaigh, Donal Gallery, Slavko Juraga, Simon Armstrong, Forbes KB, Donagh Deeney, Dez McMahon, David Verrey, Peter Ballance, David Coakley, Reg Wayment, Aiden Condron, Marko Juraga, Rea Separovic, Paul Caddell, Aidan Crowe, Sara Dylan, Steve Wilson, Tyrone McElhennon, Neill Fleming, David Sheehan, Paul Monahan, Edward Dogliani, Mark Byatt, Ciaran McMahon, Stephen Swift, Gordon Mahon, James Doran, Kieran Cunningham, Michael Grennell, Hugh Irvine, Patrick O'Kane, Michael Shaeffer, Chris Reilly, Terry Byrne, Ross Mullan, Wren Ros Elliot-Sloan, Noel Cecil, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Eugene Simon, Tom Wlaschiha, Art Parkinson, Ian Whyte, Ian Gelder, Josephine Gillan

Producenti:

Bernadette Caulfield

Kostýmy:

Michele Clapton
(další profese)
 • Kaka
  ****

  Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy.(8.5.2017)

 • Shakers
  *****

  2. séria - 90% Druhá séria sa teda vytiahla. Pomohlo jej aj to, že karty už boli rozdané. V druhej sérii sa stretávame s ďalšími rodmi (Tyrell) a postavami (Charles Dance), ktoré sú tiež zapojené do hry o trón. Je to fajn, že sa seriál posúva ďalej a prináša nové mäso do mlynčeka a aj keď to nechcem považovať za mínus, strašne ma sralo, že jeden diel musel pracovať s toľkými dejovými líniami a postavy a to je na hodku fakt málo, ale kde inde sa dá dať taký priestor postávam okrem seriálu ? Bol by som zvedavý na filmovú verizu, no ta by musela byt riadne osekaná. Každopádne mi druhá séria príde výživnejšia a v závere aj (konečne) akčnejšia. Peter Dinklage ako Tyrion Lannister absolútne kraľoval tejto sérii! The North Remembers. War is Coming. Oblúbený soundtrack: Mother Of Dragons.(1.7.2016)

 • Hejtmy
  ****

  Druhá série je sice o poznání slabší než ta úvodní, ale pořád si seriál drží vysokou úroveň. Několik slabších dílu ale vynahradí skvělé dva závěrečné díly, zejména Oheň a voda s fenomenální bitvou o Královo přístaviště. Co vidím jako největší slabinu druhé série je to, že se zde seriál začíná mnohdy odklánět od knihy (Arya, Greyjoyové), což způsobí problémy v nadcházejících sériích. Ale jak již bylo řečeno, pokud hodnotím čistě druhou sérii, tak pořád dost dobré. Průměrné hodnocení epizod druhé série: 80 %(9.3.2016)

 • gogos
  ****

  Nová série začíná ponněkud pozvolněji. Přibývá několik nových charakterů, rozsah díla se rozpíná a první polovina série je prakticky jen příprava na pompézní druhou polovinu, která je opravdovým majstrštykem. Výprava některých scén je možná mohutnější, efektů je více, ale stále je prostor na krystalizování jednotlivých postav a rozpínání děje. Kvalitní parametry první řady jsou zachovány, avšak vzhledem k pomalejšímu rozjezdu je druhá série o trošku horší. Nicméně i této řadě se prakticky ve všech vlastnostech může rovnat málokterý seriál. Lepší 4*(4.1.2016)

 • MsUtahraptor
  ****

  Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10(3.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace