Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 2

(série)
Fantasy / Drama / Dobrodružný
USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

V královském sídle okupuje kýžený trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Ovšem Lannister držící se trůnu je pod tlakem z mnoha stran. Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, se snaží získat pro Sever autonomii a v bitvě zajal Cerseina bratra Jamieho. Daenerys Targaryen na Východě plánuje podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky. Stannis Baratheon, bratr zesnulého krále Roberta, odmítá Joffreyho legitimitu a s pomocí mocné kněžky plánuje námořní útok. A Renly, Stannisův charismatický bratr, trvá na svém vlastním nároku. Mezitím mezi divochy severně od Zdi vyrůstá nový vůdce, další nové nebezpečí pro Jona Snowa a řád Noční hlídky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (63)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2. séria - 85%. Druhá séria sa teda vytiahla. Pomohlo jej aj to, že karty už boli rozdané. V druhej sérii sa stretávame s ďalšími rodmi (Tyrell) a postavami (Stannis Baratheon), ktoré sú tiež zapojené do hry o trón. Je to fajn, že sa seriál posúva ďalej a prináša nové mäso do mlynčeka a aj keď to nechcem považovať za mínus, strašne ma sralo, že jeden diel musel pracovať s toľkými dejovými líniami a postavami a to je na hodku fakt málo, ale kde inde sa dá dať taký priestor postávam okrem seriálu ? Bol by som zvedavý na filmovú verziu, no ta by musela byt riadne osekaná. Každopádne mi druhá séria príde výživnejšia a v závere aj (konečne) akčnejšia. Peter Dinklage ako Tyrion Lannister absolútne kraľoval tejto sérii! The North Remembers. War is Coming. Oblúbený soundtrack: Mother Of Dragons. ()

kiddo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hm, příjemné překvapení. Neodůvodněné šukání značně utlumeno a od bezobsažných žvástů se přešlo k myšlenkám, tématům a vizuálnímu vyjadřování. I přes to že větší část každé epizody má pořád podobu dialogů pronášených vsedě, mizí dojem, že se vůbec nic neděje, v rozhovorech se nic podstatného neříká a nikoho necharakterizují. Oblíbené postavy: Lannisterovic famílie, Starkovic holky, Theon, Bronn, Ohař a především plešatý kastrát Varys. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá séria mi pripadala hutnejšia, atmosférickejšia a celkovo zaujímavejšia, než tá prvá. Tvorcovia aj herci sa totiž museli nejakú dobu trochu hľadať, pričom stále je v ich prípade "čo hľadať". Druhá séria ponúkla množstvo krásnych lokácií a prostredí, častokrát veľmi kontrastne podaných a táto variabilita je určite kladom. Niektoré dejové línie sa ešte naplno nerozbehli, čiže pre viacerých divákov sa môže seriál už teraz tiahnuť, tu ale skutočne záleží na tom, či sa vám GoT dostalo pod kožu, ak nie, pokračovať v pozeraní už asi nebudete. Rozprávanie je prehľadné, ale určite treba neustále dávať pozor, aby ste sa v tom všetkom veľmi rýchlo nestratili. Ak sa tak náhodou stane, ďalší priebeh a jeho sledovanie už môžu byť dosť frustrujúcim zážitkom. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy. ()

Galerie (381)

Zajímavosti (13)

  • V závěrečných titulcích hraje píseň „Deště Kastameru“, kterou nazpívala skupina The National. (ČSFD)
  • Tato epizoda měla ve své době nejvyšší rozpočet a největší počet vizuálních efektů ze všech epizod seriálu, dokud jí nepřekonala epizoda Strážci na zdi ze 4. série. (Lucasion)

Reklama

Reklama