Hra o trůny - Série 2 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Alfie Allen, Sibel Kekilli, James Cosmo, Roxanne McKee, Esmé Bianco, Amrita Acharia, Joe Dempsie, Robert Pugh, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Aimee Richardson, Elyes Gabel, Conleth Hill, Ben Crompton, Eros Vlahos, Mark Stanley, Callum Wharry, Tony Way, Ben Hawkey, Karl Davies, Oliver Ford Davies, Ian Beattie, Antonia Christophers, Patrick Malahide, Francis Magee, Lucian Msamati, Amy Dawson, Jer O'Leary, Gerard Jordan, Daniel Portman, Sam Callis, Natalie Dormer, Gethin Anthony, Gwendoline Christie, Charles Dance, Nonso Anozie, Michael McElhatton, Oona Chaplin, Anthony Morris, David Fynn, Roy Dotrice, Ralph Ineson, Laura Pradelska, Patrick FitzSymons, Kristina Krepela, Rose Leslie, Moe Dunford, Wilko Johnson, Jason Momoa, Nicholas Blane, Dominic Carter, Andy Kellegher, John Stahl, Duncan Lacroix, Andrew Wilde, Sahara Knite, Dennis McKeever, Tobias Winter, Steven Cole, Kerr Logan, Pat Mooney, Maisie Dee, Natalia Lee, Gordon Fulton, Marko Cindric, Dennis Stokes, Filip Lozic, Sarah MacKeever, Andy Beckwith, Derek Reid, Fintan McKeown, Jonathan Ryan, Ken Fletcher, Darren Killeen, Aaron Archer, Darran Watt, Ian Hanmore, Sam Mackay, Gina Moxley, Emmet O'Riabhaigh, Donal Gallery, Slavko Juraga, Simon Armstrong, Forbes KB, Donagh Deeney, Dez McMahon, David Verrey, Peter Ballance, David Coakley, Reg Wayment, Aiden Condron, Marko Juraga, Rea Separovic, Paul Caddell, Aidan Crowe, Sara Dylan, Steve Wilson, Tyrone McElhennon, Neill Fleming, David Sheehan, Paul Monahan, Edward Dogliani, Mark Byatt, Ciaran McMahon, Stephen Swift, Gordon Mahon, James Doran, Kieran Cunningham, Michael Grennell, Hugh Irvine, Patrick O'Kane, Michael Shaeffer, Chris Reilly, Terry Byrne, Ross Mullan, Wren Ros Elliot-Sloan, Noel Cecil, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Eugene Simon, Tom Wlaschiha, Art Parkinson, Ian Whyte, Ian Gelder, Josephine Gillan

Bernadette Caulfield

Scénografie:

Tina Jones (set dekoratér)

Kostýmy:

Michele Clapton

2. séria - 85% Druhá séria sa teda vytiahla. Pomohlo jej aj to, že karty už boli rozdané. V druhej sérii sa stretávame s ďalšími rodmi (Tyrell) a postavami (Charles Dance), ktoré sú tiež zapojené do hry o trón. Je to fajn, že sa seriál posúva ďalej a prináša nové mäso do mlynčeka a aj keď to nechcem považovať za mínus, strašne ma sralo, že jeden diel musel pracovať s toľkými dejovými líniami a postavami a to je na hodku fakt málo, ale kde inde sa dá dať taký priestor postávam okrem seriálu ? Bol by som zvedavý na filmovú verziu, no ta by musela byt riadne osekaná. Každopádne mi druhá séria príde výživnejšia a v závere aj (konečne) akčnejšia. Peter Dinklage ako Tyrion Lannister absolútne kraľoval tejto sérii! The North Remembers. War is Coming. Oblúbený soundtrack: Mother Of Dragons.(1.7.2016)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí.(3.12.2016)

Stejně opojné a kvalitní jako první série, děj se ale roztříštil mezi daleko více postav, a ztratil trochu na dynamice. Trochu si to ale u mě pokazily závěrečnou bitvou a přípravami na ní, kdy se všichni chovali, jako kdyby se nic podstatného nedělo. Ale co naplat, teď už jsem jejich, plně odhodlán to dokoukat celé, i se všemi jeho nedostatky.(24.3.2019)

Druhá séria mi pripadala hutnejšia, atmosférickejšia a celkovo zaujímavejšia, než tá prvá. Tvorcovia aj herci sa totiž museli nejakú dobu trochu hľadať, pričom stále je v ich prípade "čo hľadať". Druhá séria ponúkla množstvo krásnych lokácií a prostredí, častokrát veľmi kontrastne podaných a táto variabilita je určite kladom. Niektoré dejové línie sa ešte naplno nerozbehli, čiže pre viacerých divákov sa môže seriál už teraz tiahnuť, tu ale skutočne záleží na tom, či sa vám GoT dostalo pod kožu, ak nie, pokračovať v pozeraní už asi nebudete. Rozprávanie je prehľadné, ale určite treba neustále dávať pozor, aby ste sa v tom všetkom veľmi rýchlo nestratili. Ak sa tak náhodou stane, ďalší priebeh a jeho sledovanie už môžu byť dosť frustrujúcim zážitkom.(24.8.2020)

Jako celek mě druhá sezóna zaujala více než ta první. Myslím, že značný podíl na situaci má větší zapojení Varyse, zejména jeho rozhovory s Tyrionem jsou pro mě lahůdkou. Mezi klady druhé řady patří i fakt, že se tvůrci konečně odhodlali, dovolit divákovi, aby shlédl i nějakou tu bitvu a neúčastnil se opět jen sběru použitelné výstroje po jejím skončení. Štvala mě nekonečná putování pouští (Daenerys) nebo sněhem (Jon), příšerně mě štvala postava Shae, ale i přes tyto výhrady jsem byl vcelku spokojen.(10.12.2017)