Hra o trůny - Série 2 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Alfie Allen, Sibel Kekilli, James Cosmo, Roxanne McKee, Esmé Bianco, Amrita Acharia, Joe Dempsie, Robert Pugh, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Aimee Richardson, Elyes Gabel, Conleth Hill, Ben Crompton, Eros Vlahos, Mark Stanley, Callum Wharry, Tony Way, Ben Hawkey, Karl Davies, Oliver Ford Davies, Ian Beattie, Antonia Christophers, Patrick Malahide, Francis Magee, Lucian Msamati, Amy Dawson, Jer O´Leary, Gerard Jordan, Daniel Portman, Sam Callis, Natalie Dormer, Gethin Anthony, Gwendoline Christie, Charles Dance, Nonso Anozie, Michael McElhatton, Oona Chaplin, Anthony Morris, David Fynn, Roy Dotrice, Ralph Ineson, Laura Pradelska, Patrick FitzSymons, Kristina Krepela, Rose Leslie, Moe Dunford, Wilko Johnson, Jason Momoa, Nicholas Blane, Dominic Carter, Andy Kellegher, John Stahl, Duncan Lacroix, Andrew Wilde, Sahara Knite, Dennis McKeever, Tobias Winter, Steven Cole, Kerr Logan, Pat Mooney, Maisie Dee, Natalia Lee, Gordon Fulton, Marko Cindric, Dennis Stokes, Filip Lozic, Sarah MacKeever, Andy Beckwith, Derek Reid, Fintan McKeown, Jonathan Ryan, Ken Fletcher, Darren Killeen, Aaron Archer, Darran Watt, Ian Hanmore, Sam Mackay, Gina Moxley, Emmet O'Riabhaigh, Donal Gallery, Slavko Juraga, Simon Armstrong, Forbes KB, Donagh Deeney, Dez McMahon, David Verrey, Peter Ballance, David Coakley, Reg Wayment, Aiden Condron, Marko Juraga, Rea Separovic, Paul Caddell, Aidan Crowe, Sara Dylan, Steve Wilson, Tyrone McElhennon, Neill Fleming, David Sheehan, Paul Monahan, Edward Dogliani, Mark Byatt, Ciaran McMahon, Stephen Swift, Gordon Mahon, James Doran, Kieran Cunningham, Michael Grennell, Hugh Irvine, Patrick O'Kane, Michael Shaeffer, Chris Reilly, Terry Byrne, Ross Mullan, Wren Ros Elliot-Sloan, Noel Cecil, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Eugene Simon, Tom Wlaschiha, Art Parkinson, Ian Whyte, Ian Gelder, Josephine Gillan

Bernadette Caulfield

Kostýmy:

Michele Clapton

Druhá série je sice o poznání slabší než ta úvodní, ale pořád si seriál drží vysokou úroveň. Několik slabších dílu ale vynahradí skvělé dva závěrečné díly, zejména Oheň a voda s fenomenální bitvou o Královo přístaviště. Co vidím jako největší slabinu druhé série je to, že se zde seriál začíná mnohdy odklánět od knihy (Arya, Greyjoyové), což způsobí problémy v nadcházejících sériích. Ale jak již bylo řečeno, pokud hodnotím čistě druhou sérii, tak pořád dost dobré. Průměrné hodnocení epizod druhé série: 80 %(9.3.2016)

Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10(3.1.2016)

Hm, příjemné překvapení. Neodůvodněné šukání značně utlumeno a od bezobsažných žvástů se přešlo k myšlenkám, tématům a vizuálnímu vyjadřování. I přes to že větší část každé epizody má pořád podobu dialogů pronášených vsedě, mizí dojem, že se vůbec nic neděje, v rozhovorech se nic podstatného neříká a nikoho necharakterizují. Oblíbené postavy: Lannisterovic famílie, Starkovic holky, Theon, Bronn, Ohař a především plešatý kastrát Varys.(15.3.2017)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí.(3.12.2016)

Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy.(8.5.2017)