Hra o trůny - Série 2 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Donald Sumpter, Jack Gleeson, Alfie Allen, Sibel Kekilli, James Cosmo, Roxanne McKee, Esmé Bianco, Amrita Acharia, Joe Dempsie, Robert Pugh, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Aimee Richardson, Elyes Gabel, Conleth Hill, Ben Crompton, Eros Vlahos, Mark Stanley, Callum Wharry, Tony Way, Ben Hawkey, Karl Davies, Oliver Ford Davies, Ian Beattie, Antonia Christophers, Patrick Malahide, Francis Magee, Lucian Msamati, Amy Dawson, Jer O'Leary, Gerard Jordan, Daniel Portman, Sam Callis, Natalie Dormer, Gethin Anthony, Gwendoline Christie, Charles Dance, Nonso Anozie, Michael McElhatton, Oona Chaplin, Anthony Morris, David Fynn, Roy Dotrice, Ralph Ineson, Laura Pradelska, Patrick FitzSymons, Kristina Krepela, Rose Leslie, Moe Dunford, Wilko Johnson, Jason Momoa, Nicholas Blane, Dominic Carter, Andy Kellegher, John Stahl, Duncan Lacroix, Andrew Wilde, Sahara Knite, Dennis McKeever, Tobias Winter, Steven Cole, Kerr Logan, Pat Mooney, Maisie Dee, Natalia Lee, Gordon Fulton, Marko Cindric, Dennis Stokes, Filip Lozic, Sarah MacKeever, Andy Beckwith, Derek Reid, Fintan McKeown, Jonathan Ryan, Ken Fletcher, Darren Killeen, Aaron Archer, Darran Watt, Ian Hanmore, Sam Mackay, Gina Moxley, Emmet O'Riabhaigh, Donal Gallery, Slavko Juraga, Simon Armstrong, Forbes KB, Donagh Deeney, Dez McMahon, David Verrey, Peter Ballance, David Coakley, Reg Wayment, Aiden Condron, Marko Juraga, Rea Separovic, Paul Caddell, Aidan Crowe, Sara Dylan, Steve Wilson, Tyrone McElhennon, Neill Fleming, David Sheehan, Paul Monahan, Edward Dogliani, Mark Byatt, Ciaran McMahon, Stephen Swift, Gordon Mahon, James Doran, Kieran Cunningham, Michael Grennell, Hugh Irvine, Patrick O'Kane, Michael Shaeffer, Chris Reilly, Terry Byrne, Ross Mullan, Wren Ros Elliot-Sloan, Noel Cecil, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Eugene Simon, Tom Wlaschiha, Art Parkinson, Ian Whyte, Ian Gelder, Josephine Gillan

Bernadette Caulfield

Kostýmy:

Michele Clapton

Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy.(8.5.2017)

Už dlouho jsem neviděl, že by druhá série tak moc navázala na úspěch a kvalitu té první. Přesto se jí nevyrovnala zcela. Stále tu probíhá mnoho dějových zvratů, ale některé linky, například zezačátku ta Branova, je trošku nudnější a ne vždy posouvá děj. Ale asi by to bez něj nešlo. Naopak Arya mě baví stále víc a jsem zvědavý, jak se její příběh vyvine dál. Co se týče toho nepsaného pravidla "Co epizoda, to sex", tak v tom se - zřejmě producenti HBO - zlepšili. V té míře, do jaké jej ukazovali nyní, mi to přišlo tak akorát. Zkrátka druhá série je dosti podobná té první, akorát se zde více mluví než jedná. A mou hlubokou poklonu si zaslouží devátá epizoda, ve které se odehrává zatím největší bitva o Železný trůn. U tohoto dílu jsem si totiž říkal, že se s touhle válkou tvůrci popasovali fenomenálně. Byla velmi přehledně zpracována, také napínavě a nechyběly ani zvraty, tolik typické pro můj čím dal víc oblíbenější seriál. P.S.: Zima bohužel nepřišla ani teď, ale... WINTER IS COMING! 90%(30.12.2015)

Ve druhé sérii GoT se ještě více dozvídáme o světě , ve kterém se děj odehrává. Oproti první sérii tu sledujeme ještě více zápletek, prozkoumáváme víc míst a samozřejmě tu přibývají i nové postavy. Tato série je proti svému předchůdci o něco temnější a brutálnější. Děj se celkově vyvíjí velmi zajímavým způsobem. Intriky tu rozhodně neubývají a ještě tu trochu přibývá nadpřirozena (i když jen ve zdravé míře). Většina dílů se soustřeďuje především na konverzaci. Ta je ale většinou zajímavá díky dobrým snénáristům a dobře podaná díky většinou skvělým hercům. Poslední dvě epizody jsou pro mě pětihvězdičkovou záležitostí, ale celkově dávám druhé sérii 4*.(14.10.2018)

Druhá řada za mnou. Intriky se prohlubují. Nenávist roste. Hlavní hrdinové hrají sami sobě na nervy. Vše je krásně kombinováno, ale přišlo mi, že i za celou druhou řadu jsem nedostal nic tak epického, co jsme čekal. Příběh se prostě vleče dál, nic víc. Závěr ale navnadí. White Walkers nastupují. Doufám, že třetí řada bude průlomová.(5.6.2016)

Tak to tedy zdejšímu hodnocení k této sérii vážně nerozumím. Protože mně utlachaná a příliš natahovaná druhá série rozhodně neuspokojila. Jasně, seriál se teprve rozjíždí a potřebuje vytvořit osobité postavy, aby každá dostala dost prostoru a špatně to udělané nebylo. Jen prostě po odsépající první sérii se příběh umírní a je založen převážně na dialozích, které díky skvělému scénáři působili naprosto vhodně a trefně, ale bylo jich tam moc. Ostatně když si to vezmu tak se toho v druhé sérii zase tak moc neudálo. Jasně poslední dva díly byly dost postavené o velkolepost, ale většina série jen tak plynula. K deváté epizodě bych chtěl ještě říct, že navzdory 95%, kterými epizoda oplývá, tak je to vůbec nejhorší díl celé série. Nechápu, že se většině lidí tak líbila, protože já tam viděl jen slabou touhu zapůsobit něčím na co seriál za prvé nemá rozpočet a za druhé, není ani připravený. Takže bohužel ty spousty dílů, které se snažili navodit velkolepou atmosféru, připravované na tento díl přišly vniveč. Zpracování bitvy a s tím spojené vizuální efekty (příkladem je například zelený oheň) byly zřejmě z velké části kvůli malému rozpočtu, naprosto nevýrazné a ta velkolepost, která měla číšit dlouhými proudy, se naprosto vytratila. Zbyla jen padesátiminutová stopáž s několika komparzisty a vizuální efekty, sahající možná tak na úroveň malorozpočtových béčkových filmů. Takže jediné štěstí, že desátá a závěrečná epizoda, zásadně vylepšila můj celkový dojem z celé série a tak dávám 80%(20.3.2019)