Hra o trůny - Série 3 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2013, 8 h 53 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Iain Glen, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Natalie Dormer, Jack Gleeson, Charles Dance, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Oona Chaplin, Rose Leslie, Sibel Kekilli, James Cosmo, Esmé Bianco, Lucian Msamati, Ben Crompton, Luke Barnes, Mark Stanley, Daniel Portman, Ciarán Hinds, Ian McElhinney, Michael McElhatton, Elisa Lasowski, Ian Beattie, Nikolaj Coster-Waldau, Maisie Williams, Alfie Allen, Joe Dempsie, Rory McCann, Mackenzie Crook, Paul Kaye, Gwendoline Christie, Noah Taylor, Iwan Rheon, Thomas Brodie-Sangster, Ben Hawkey, Conleth Hill, Robert Pugh, Burn Gorman, Philip McGinley, Christopher Newman, Richard Dormer, Tara Fitzgerald, Kerry Ingram, Will Tudor, Shaun Blaney, Tom Brooke, Tim Plester, Charlotte Hope, Bart the Bear, Ed Skrein, Mark Killeen, Ramon Tikaram, Talitha Luke-Eardley, Alexandra Dowling, Will Champion, Patrick Malahide, Peter Vaughan, Josef Altin, Paul Bentley, Dan Hildebrand, John Stahl, Kelly Long, Grace Hendy, Darragh O'Connor, Dennis McKeever, Darran Watt, Sara Dylan, Edward Dogliani, Ross Mullan, Michael Power, Aisling Jarrett-Gavin, Max Barber, Lottie Steer, Rhys Howells, Omar Youssef, Michael Shelford, Joe Purcell, Joe Cassidy, Will Rastall, Tyrone Kearns, Cliff Barry, Gary Lightbody, Michelle Costello, Lisa Walsh, Kylie Harris, Pixie Le Knot, Timothy Gibbons, Mark Drake, Matt Butcher, Sophie Reid, Bryan Quinn, Harold James McMullan, Jamie Michie, Niall O'Donnell, Rachel Puchkoff, Stephanie Blacker, Michael Stuart, Kenneth Hadley, Sean Buckley, A.J. Kennedy, Pat McGrath, Oddie Braddell, James Bleakney, Katie Creaven, Laurence Doherty, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Alex Mileman, Will O'Connell, Maro Drobnic, Marin Tudor, Roxanna Kadyrova, Jamal Ouarraq, El Hasani, Mustapha Mekanassi, Mustapha Rachidi, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, Nathalie Emmanuel, Jacob Anderson, John Bradley, Aidan Gillen, Jerome Flynn, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Kristofer Hivju, Dean-Charles Chapman, Art Parkinson, Diana Rigg, Anton Lesser, Ian Whyte, Ellie Kendrick, George Georgiou, Clive Russell, Josephine Gillan

Třetí série rozehrává velkolepé příběhy hlavních postav, které se velmi pravděpodobně protnou až o několik řad později. Je tedy dějově obsáhlá a bere jednotlivé národy, krále (a jejich vazby) a území velmi zeširoka. Má to jisté výhody a nevýhody. Z hlediska záběru lokací a co do počtu postav určitě doposud nejambicióznější série, bohužel několik prostředních epizod se neubrání dojmu neustálého přeskakování mezi 20ti příběhy, které se za 50 minut času hýbnou vždy jen o milimetr kupředu. Někdy opravdu doslova díky 2-3 minutám kdy je to či ono v záběru. Působí to tedy občas docela staticky a zároveň rozkouskovaně. Ke konci samozřejmě přiběh nabírá spád, aby vyvrcholil famózní scénou v devátém díle, která je doposud zřejmě nejvíce šokující od smrti Neda Starka. Zajímavé oživení je za mořem, kde si Daenerys vcelku sofistikovaně podmaňuje každé město kam přijde ať už díky drakům, či svému charizmatu. Pokud další série dorazí to, co se tady rozdává na stůl, bude to pumelenice.(15.5.2017)

prakticky to samé jako druhá řada... jen s tím rozdílem že teď už vůbec nevím kdo je kdo. Třetí řada totiž zcela přímo navazuje na druhou a to bez jakéhokoliv "viděli jste". První epizodu tedy jen zírám a lovím v paměti kdo je ten chlap přivázaný na velké písmeno X nebo "ta" co poletuje kolem krále (jméno nevim... prostě toho blond namyšleného spratka co má za matku Sáru Connorovou). Děj opět poletuje mezi 5-6ti... možní sedmi (já fakt nevím) liniemi. Prostě vždycky chvilku sledujeme někoho. Sníh, "tlusťoch", holka ostříhaná na kluka, ten co spal se Sárou Connorovou (brácha toho mrňavýho), ten co nechodí (po tom jak spadl z okna, když viděl co neměl), tu co má draky, Krále Starka (Iron Mane díky za připomenutí), pak nějakýho chlapa... možná i dva... a samozřejmě vše co se šustne v tom království kde kraluje blond spratek. Určitě jsem něco vynechal. Jasně... ten na velkém písmenu X... To ale není to nejhorší. Nejhorší je, že už zcela nevím proč jednotlivé postavy dělají to co dělají nebo kam jdou (většina někam jde).(28.7.2016)

3. séria - 89% Tretia séria ma vynikajúce a absolútne šokujúce finále, ale predošlá ma bavila trošku viac. Najzaujímavejšie s celej série okrem finále je to, že niektoré postavy dostali úplne iný rozmer, takže záporným postavám miestami fandíte, pretože vstúpili do deja ešte horšie. Oceňujem aj úvodné titulky, ktoré nie sú len na okrasu, ale slúžia hlavne ako mapa.Takéto využitie som ešte nevidel. There is No Shelter From The Storm. Oblúbený soundtrack: Mhysa.(1.7.2016)

No tak do nějakého 7. dílu pořád jen to samé. Slovní válka, intriky. A myslím si, že toho je za ty dvě a půl řady ažaž. Už mě to nedokázalo ničím překvapit. Nicméně konec řady je tak šokující, že mi to zklamání předešlých dílů celkem vynahradilo. Takhle to mělo vypadat už dříve. Uvidíme, s čím se vytasí soudruzi v další řadě. A doufám, že tempo udrží.(3.7.2016)

Místy opravdu dobře natočené, tady se místy seriál přibližuje jinak nedostižnému Římu. Místy ovšem tak patetické a romantické, že bych prokopl obrazovku. Další stránka věci je, že se právě v této chvíli začal scénáristům seriál rozpadat pod rukama. Postav je tam jako v Bibli svaté a hrdina ani poselství žádné. Alespoň padouši se občas polepší, že? 70%(26.1.2017)