Hra o trůny - Série 3 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2013, 9 h 4 min (Minutáž: 49–60 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Iain Glen, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Natalie Dormer, Jack Gleeson, Charles Dance, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Oona Chaplin, Rose Leslie, Sibel Kekilli, James Cosmo, Esmé Bianco, Lucian Msamati, Ben Crompton, Luke Barnes, Mark Stanley, Daniel Portman, Ciarán Hinds, Ian McElhinney, Michael McElhatton, Elisa Lasowski, Ian Beattie, Nikolaj Coster-Waldau, Maisie Williams, Alfie Allen, Joe Dempsie, Rory McCann, Mackenzie Crook, Paul Kaye, Gwendoline Christie, Noah Taylor, Iwan Rheon, Thomas Brodie-Sangster, Ben Hawkey, Conleth Hill, Robert Pugh, Burn Gorman, Philip McGinley, Christopher Newman, Richard Dormer, Tara Fitzgerald, Kerry Ingram, Will Tudor, Shaun Blaney, Tom Brooke, Tim Plester, Charlotte Hope, medvěd Bart 2, Ed Skrein, Mark Killeen, Ramon Tikaram, Talitha Luke-Eardley, Alexandra Dowling, Will Champion, Patrick Malahide, Peter Vaughan, Josef Altin, Paul Bentley, Dan Hildebrand, John Stahl, Kelly Long, Grace Hendy, Darragh O'Connor, Dennis McKeever, Darran Watt, Sara Dylan, Edward Dogliani, Ross Mullan, Michael Power, Aisling Jarrett-Gavin, Max Barber, Lottie Steer, Rhys Howells, Omar Youssef, Michael Shelford, Joe Purcell, Joe Cassidy, Will Rastall, Tyrone Kearns, Cliff Barry, Gary Lightbody, Michelle Costello, Lisa Walsh, Kylie Harris, Pixie Le Knot, Timothy Gibbons, Mark Drake, Matt Butcher, Sophie Reid, Bryan Quinn, Harold James McMullan, Jamie Michie, Niall O'Donnell, Rachel Puchkoff, Stephanie Blacker, Michael Stuart, Kenneth Hadley, Sean Buckley, A.J. Kennedy, Pat McGrath, Oddie Braddell, James Bleakney, Katie Creaven, Laurence Doherty, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Alex Mileman, Will O'Connell, Maro Drobnic, Marin Tudor, Roxanna Kadyrova, Jamal Ouarraq, El Hasani, Mustapha Mekanassi, Mustapha Rachidi, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Natalia Tena, Nathalie Emmanuel, Jacob Anderson, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Kristofer Hivju, Dean-Charles Chapman, Art Parkinson, Diana Rigg, Anton Lesser, Ian Whyte, Ellie Kendrick, George Georgiou, Clive Russell, Josephine Gillan, Sean Bean (a.z.)

Místy opravdu dobře natočené, tady se místy seriál přibližuje jinak nedostižnému Římu. Místy ovšem tak patetické a romantické, že bych prokopl obrazovku. Další stránka věci je, že se právě v této chvíli začal scénáristům seriál rozpadat pod rukama. Postav je tam jako v Bibli svaté a hrdina ani poselství žádné. Alespoň padouši se občas polepší, že? 70%(26.1.2017)

Některé pasáže působí trochu mdlým dojmem (Starkové..jasně, všeho do času, filmová verze mě překvapila i jakožto nedávného čtenáře) nebo naopak patetickým dojmem, ale pro fandy tohle nic neznamená. Třetí serie je postavená hlavně na Daenerys a Jamiem Lannisterovi. Ještěže se dá vždycky na někoho spolehnout.(15.4.2020)

Mám chuť napsat Marťovi, aby do hodnocení přidal šestou hvězdu, protože bez té se u tohoto seriálu dále neobejdu. Rozjezd série byl pozvolnější, ale posledních pár dílů bylo naprosto ohromujících. Zejména musím zmínit 9. díl, ve kterém na nás čeká překvápko hodné srovnání s koncem série první. Nemám co vytknout. Konečně je tu seriál, kde je hned několik hlavních dějových linií a kde se tvůrci nebojí nechat zemřít třeba hned několik hlavních postav. Neskutečně jsem se těšíval na každý díl a ještě více se těším na sérii č. 4.(3.12.2016)

prakticky to samé jako druhá řada... jen s tím rozdílem že teď už vůbec nevím kdo je kdo. Třetí řada totiž zcela přímo navazuje na druhou a to bez jakéhokoliv "viděli jste". První epizodu tedy jen zírám a lovím v paměti kdo je ten chlap přivázaný na velké písmeno X nebo "ta" co poletuje kolem krále (jméno nevim... prostě toho blond namyšleného spratka co má za matku Sáru Connorovou). Děj opět poletuje mezi 5-6ti... možní sedmi (já fakt nevím) liniemi. Prostě vždycky chvilku sledujeme někoho. Sníh, "tlusťoch", holka ostříhaná na kluka, ten co spal se Sárou Connorovou (brácha toho mrňavýho), ten co nechodí (po tom jak spadl z okna, když viděl co neměl), tu co má draky, Krále Starka (Iron Mane díky za připomenutí), pak nějakýho chlapa... možná i dva... a samozřejmě vše co se šustne v tom království kde kraluje blond spratek. Určitě jsem něco vynechal. Jasně... ten na velkém písmenu X... To ale není to nejhorší. Nejhorší je, že už zcela nevím proč jednotlivé postavy dělají to co dělají nebo kam jdou (většina někam jde).(28.7.2016)

Nejsilnější stránkou třetí série je z mého pohledu vývoj hlavních i vedlejších postav. Mnoho z nich si tu totiž prochází situacemi, díky kterým nám jsou ukázány v jiném světle. Díky tomu se u některých ukáže, že jsou charakterem možná docela jiné, než jak se předchozí dvě série zdálo. V jiných ohledech je tato série také dobrá. Je tu mnoho dějových zvratů, mytologie toho světa se stále rozšiřuje a intriky přetrvávají.(13.11.2018)

• - Fantomova končetina, o které je zmínka v epizodě, skutečně existuje a nejčastěji postihuje pacienty po amputaci končetin, ale i jiných neexistujících orgánů např. prsu, nosu, penisu, oka atd. (Duoscop)