poster

Hra o trůny - Série 5 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2015, 8 h 56 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Kit Harington, Charles Dance, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Sophie Turner, Owen Teale, Carice van Houten, Gwendoline Christie, Conleth Hill, Ben Crompton, Daniel Portman, Ciarán Hinds, Ian McElhinney, Tara Fitzgerald, Michiel Huisman, Kerry Ingram, Brenock O'Connor, Nell Williams, Natalie Dormer, Jodhi May, Joel Fry, Will Tudor, Ian Beattie, Allan Gildea, Indira Varma, Maisie Williams, Peter Vaughan, Alexander Siddig, Deobia Oparei, Toby Sebastian, Alfie Allen, Michael McElhatton, Iwan Rheon, Iain Glen, Jonathan Pryce, Faye Marsay, Charlotte Hope, Rila Fukušima, Emina Muftic, Samantha Bentley, Keisha Castle-Hughes, Rosabell Laurenti Sellers, Jessica Henwick, Slavko Sobin, Ivan Peric, Calvin Warrington-Heasman, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Hattie Gotobed, Ian Lloyd Anderson, Jonathan Byrne, Birgitte Hjort Sørensen, Richard Brake, Murray McArthur, Sarine Sofair, Morgan C. Jones, Tim Loane, Mark Gatiss, Nicholas Boulton, Hafþór Júlíus Björnsson, Nigel O'Neill, Hannah Waddingham, Elizabeth Webster, Brian Fortune, Dominic Carter, Gwyneth Keyworth, Reece Noi, Gary Oliver, Elizabeth Cadwallader, Cedric Henderson, Isabella Steinbarth, Paul Bentley, Michael Stuart, James Bleakney, Will O'Connell, Richard Buick, Xena Avramadis, Will Fortune, Kristy Robinson, Mark Quigley, Desmond Edwards, Michael Condron, Marcos James, Meena Rayann, Stephen Brown, Joe Hewetson, Cillean Campbell, J.J. Murphy, Tom Fava, Derek Lord, Paul Kennedy, Winston Davis, Irene Kelleher, Curtis-Lee Ashqar, Jonathan Gunning, Alan McKee, Stella McCusker, Mishael Lopes Cardozo, David Garlick, Matt McArdle, Eddie Elks, Portia Victoria, Em Scribbler, Rebecca Scott, Rosie Ruthless, Bobby Marno, Gary Pillai, Christian Vit, Simon Norbury, Jack Olohan, Paddy Wallace, Allon Sylvain, Ben Yates, Gianpiero Cognoli, Raymond Keane, Bobby Asghar, Peter Silverleaf, Davor Jozinovic, Hadi Kermani, Tonci Banov, Michael Yare, James McKenzie Robinson, Nikola Bace, Roman Beguns, Rob de Groot, Zahary Baharov, Oengus MacNamara, Ali Lyons, Karla Lyons, Brann Dailor, Brent Hinds, Bill Kelliher, Barrie Martin, Simon Millar, Jessica Stevenson, Lacy Moore, Jack Hickey, Danny O'Conner, Garry Mountaine, Dylan McDonough, Jason McLaughlin, Ollie Kram, Gemita Samarra, Irma Mali, Aifric O'Donnell, Fiach Kunz, Michael Johnston, Adam Basil, Charles Jarman, Danko Jordanov, Maggie Hayes, Mary Jordan, David Fennelly, Tristan McConnell, Laurence O'Fuarain, Ralph Clemente, Anthony John Crocker, Munro Graham, Rebecca Van Cleave, Nathalie Emmanuel, Jacob Anderson, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Finn Jones, Hannah Murray, Kristofer Hivju, Dean-Charles Chapman, Eugene Simon, Tom Wlaschiha, Diana Rigg, Anton Lesser, Ian Whyte, Roger Ashton-Griffiths, Nell Tiger Free, Lino Facioli, Ian Gelder, Enzo Cilenti, Josephine Gillan
(další profese)

Komentáře uživatelů k sérii (35)

 • kiddo
  odpad!

  Sere kormidelníku, nastavte laskavě kurz směrem Řiť. Ježišikristemarjapanocotokurvabylo. Nikdy by mě nenapadlo, že dokážu takhle rychle přejít od „bombááá“ k „podpalte to napalmem“. Věřte, tohle není fňukot milovníka předloh, který se nemůže smířit s tím, že barva Sansiných šatů v páté epizodě neodpovídá knižnímu protějšku. Bůh ví, že v rozporu s rozšířeným názorem se seriál od knih v těch skutečně podstatných věcech silně odlišoval už od samého počátku. Vadí to? Ne, dokud je výsledkem podnětné a zábavné dílo. A přesně tím pátá série být přestala. Nad adaptačními rozhodnutími producentů zůstává rozum stát – skoro jako by se D&D vypravili na lov veverek s puškou na slony. Každá, i ta nejfilmovější knižní linka byla v rámci zkracování a zjednodušování bez výjimky vykuchána, připravena o nejzákladnější děj, kontext a obsah, kvůli čemuž nezbylo v seriálu nic, na co by se dalo koukat. Neblahým následkem tohoto je, že zdánlivě i na první pohled komplexní linky působí při bližším prozkoumání extrémně chudokrevně, zcela ignorují dřívější charakterizaci, včetně elementární logiky, a plně závisí na rozporuplném, charakterově nesmyslném chování postav, jejichž motivace i uvažování se mění kolikrát scénu od scény. A co hůř, pátou sezónu přepadl zjevně smrtelný záchvat debility. Nepřeháním, nejchytřejší, nejprotřelejší a nejmazanější postavou je odteď Hodor, neboť všichni ostatní se chovají, jako by jejich mozek napadl šedý lupus. Lze tu letošní píčovinu jménem Sansa, Malíček, Roose, Stannis (!), Jon, Brienne, Cersei, Jaime, Varys, Dorne či Daenerys nějak, jakkoli obhájit? No nelze, protože hlavním platidlem Hry o trůny již oficiálně nejsou témata, příběh či postavy, nýbrž samoúčelný šok bez kontextu a logiky. K adaptování čehokoli zastávám extrémně liberální přístup, ale do prčic, jestli účelem tohohle sračkofestu bylo přimět mě znovu se do té rozmáchlé knižní obludnosti ponořit a zjistit, jestli jsem posledním dvěma knihám náhodou nekřivdila, tak úkol kurva splněn.(15.3.2017)

 • Kaka
  ****

  Pátá série je vizuálně rozhodně nejpodmanivější ze všech. Nejvíce působí jako vysokorozpočtový blockbuster spíše, než jako temný fantasy seriál ze středověku. Bohužel ale logicky tím pádem přes všechnu svojí opulentnost a eye-candy look ztrácejí postavy a především tempo celé série, které se nebetyčně drolí především uprostřed a je obrovsky znát, že tvůrci tak trochu vaří z vody a snaží se načechrávat něco, co by standartně bylo vyřešeno během 4-5ti epizod. A to ještě k tomu dost nešikovnou formou (religiózními prvky apod.) Závěrečné tři epizody zachraňují tuto sérii od zážitkového průměru.(5.6.2017)

 • Faustka
  ****

  Jsem u konce (s dechem; to sice ne) jen páté série, a napadlo mě jedno přísloví – Co se vleče, neuteče. Vlastně, „Zima se stále blíží.“ Tak co!(31.7.2017)

 • Spiker01
  ****

  GoT i v páté sérii zabrousilo do zajetých kolejí, opět nechává fanoušky na pochybách, opět zabíjí nepřiměřeně mnoho (i hlavních) postav nebo je alespoň na nějakou dobu nechává mrtvé a opět provokuje mnoha explicitními scénami. Doteď mi nejde na rozum, proč všichni v Americe byli naprosto hotoví z onoho znásilnění (vůbec nic tam vidět nebylo a nijak to nepobuřovalo jako v jiných případech, vše byla jen iluze). Jinak standardně opulentní velkorozpočtová podívaná s vyrostlými draky a několika povedenými fighty. Btw : bude hodně vadit, že fandim Stannisovi? :D Asi mrtvej bude, ale byl tam ten střih a už by se mohl jenom odrazit ode dna. Nicméně Tyene u mě vede jako nejoblíbenější postava...8/10(26.4.2016)

 • Shakers
  *****

  5. séria - 90% Rovnako ako postavy, tak aj draci nám už vyrástli a konečne je s nimi aspoň trošku srandy. Predošlá séria mi prišla o chlp lepšia, ale aj táto ma čo ponúknuť. S hlavnými postavami sa opäť raz zaujímavo namiešajú karty, hlavne záverečné diely stoja skutočne za to. Vengeance is Coming. Oblúbený soundtrack: Atonement(1.7.2016)

 • klerik
  **

  Seriál ma prestáva zaujímať. Fakt nikomu nevadí, že sa minuli takmer všetky zaujímavé postavy a že je to len strata času, kde sa príbeh nikam nehýbe, a kde divák len čaká na finálnu epizódu??? Fakt veľký trapas....(16.11.2016)

 • Crocuta
  ***

  Od páté série tvůrci seriálu vyprávějí už úplně jiný příběh s jinými (a to často nejen charakterově) hrdiny než předloha. Navíc je tu tolik docela obyčejných nelogičností a - nebojím se to říci - píčovin, že výš než na tři * to nevidím.(14.5.2016)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery!Jak už je správným seriálovým zvykem, tak samozřejmě i 5. série měla velmi pozvolný rozjezd. V tomhle konkrétním případě ovšem brutálně pozvolný. Nevzpomínám si, že by se v nějaké jiné sérii dobré 4 díly opravdu nic nedělo. Hrdinové se různě rozeskupinkovali a cestovali s různými cíli napříč širým světem. Celou sérii nepotkala žádná větší zrada. Napětí se kumulovalo až k závěrečnému dílu, kde mě seriál dokonale šokoval snad každých 5 minut a kde se stalo v podstatě vše podstatné. Prvních 9 dílů bylo tedy pouze takových předskokanských. Docela jsem se těšil na bitvu o Zimohrad, na kterou Stannis převelice dlouho zbrojil a pro kterou obětoval vše, co měl v životě rád. Celá bitva trvala asi 1 a půl minuty a ani se neodehrávala u hradeb Zimohradu, což mě malinko zarmoutilo. Jinak snad všem byly zúčtovány předešlé hříchy a snad kromě rodu Boltonů, kteří spokojeně obývají Zimohrad, jsou všechny ústřední potenciální bojovníci o vysněný železný trůn v těžké prdeli. Jsem moc zvědav, jak bude boj o trůn pokračovat. Už aby tu byla další série!(3.12.2016)

 • gogos
  ****

  Hře o trůny evidentně dochází dech. Zvraty již nejsou co bývaly, dějově řada pokulhává za ostatními, zbytečně se vaří z vody. Střední část série mi dokonce přišla jako těžký průměr. Naštěstí se v závěru začnou opět dít zajímavé věci a pátá řada tak dostane grády. Opět tu máme spoustu akce, hutné (možná až zbytečně dlouhé a nudné) intriky, a spoustu dalších věcí, která dělá Hru o trůny tolik úspěšnou. Pátá řada mě napoprvé nepohltila, nebavila tolik jako předchozí, avšak nutno podotknout, že až na několik středních dílů, ani nezklamala. Hodně slabé 4*(26.1.2016)

 • Laxik
  ***

  První čtyři řady jsem se odmítal pohoršovat nad změnami oproti knihám a těšil jsem se, kam nás alternativní cestičky zavedou. Zavedly nás do prdele, protože dějové linky Sansy, Brienne a Stanise nedávají absolutně žádný smysl a nebál bych se říct, že mě urážejí. Podobně jsou na tom Jon a Arya, kteří sice nedopadli katastroficky, ale tvůrci jakoby nepochopili, co jsou ty postavy zač a jak by se měli v jistých situacích zachovat. Naštěstí alternativní směřování Tyriona se nadmíru vyvedlo a epizoda z Tvrdodomova má koule. Takže zatím to není úplný propadák.(23.4.2016)

 • dr.fish
  ****

  I tahle série se povedla. Až na několik hluchých míst sázka na jistotu. 75%(28.1.2017)

 • Nach
  *****

  Pátá série: Opět kvality na maximální úrovni, i když čtvrtá série o chlup stále vede. Nicméně válka se někam pohla, hodně postav zařvalo a jsem velice zvědav, kam se to celé zvrtne v sérii šesté, jenž již nevzniká podle autorovy knihy. Uvidíme... 90%(13.3.2016)

 • Blacks
  ***

  Mimo posledních dvou episod, které byly bombastické, je to jenom kaše, natahování a v kombinaci s knihou nedává smysl. Přemýšlím, jestli není ztrátou času sledovat další sezónu.(23.4.2016)

 • Sevcik
  ***

  Pátá série pro mě není nic jiného než pouhé zklamání. Po konci čtvrté řady jsem se bál, že seriál sklouzne k průměru, jelikož to celé začalo nějak klišovatět. A tahle série v tomto trendu ještě pokračuje, navíc však přidává nepřekvapivé zvraty, občas nudnější děj, nepříliš propracované dialogy, a dokonce některé vcelku nezajímavé postavy. To vše znamená, že se stále jedná o televizní průměr. Tudíž se nelze divit tak nízkým hodnocením, jelikož průměr nechce nikdo. Je to škoda, protože jsme všichni byli zvyklí na vysoký nadprůměr. Tak s tím se asi můžeme rozloučit, no. Ale i přesto všechno se moc těším na duben, na šestou sérii. 55% (14.1.2016)

 • Timak
  *****

  Nejlepší série doposud. Všechny byly svým způsobem skvělé, ovšem zpravidla to byla tak trochu nuda a čekačka na finále. Tato série je jiná - každý díl je svou kvalitou sám o sobě finále.(10.5.2016)

 • hansel97
  **

  Čistý fan service, nevyrovnaná a utahaná série, která slouží jako překlenutí do další série se snahou přeskupit hrdiny po celé zemi, což ale trvá 10 z většiny krutě nudných hodin. Opulentní epos bez jakéhokoliv děje prvních 6 epizod, který jen vystavuje na odiv svůj rozpočet a jinak je vlastně úplně zbytečným počinem. Dalším problémem je z většiny obrovská předvídatelnost, i pro nás neznalé předlohy. Konec série naštěstí zvládá vtáhnout diváka zpět do děje podobně jako v předchozích sériích. (nejlepší epizoda - Hardhome)(9.2.2018)

 • kenkaku
  ****

  Očekávání splněna. KONEČNĚ se v plné kráse ukážou "bílé postavy ze začátku". Na druhou stranu se začíná projevovat nenažranost. Bez legrace říkám, že polovina série byla o ničem. Jen se žvaní a děj se kupředu doslova jen vleče. Poslední 4 epizody byly zcela jiné kafe. Osobně mě ale štve totální ignorace dějové linie "nechodící kluk co vidí tříokou vránu". Nepadlo o něm ani slovo...(28.7.2016)

 • calenit
  **

  Prozatím nic moc, dějová linie Arye jde do prdele, Daenerys je čím dál tím víc otravná, Sansa je nudná, u Jona sníha samé kecy. Draci jsou zavření někde v kleci...(14.11.2016)

 • Heisenberg_
  ***

  Velmi slabá sére. Takhle jsem se u seriálu zatím nenudil... ani na prstech Davosovy ruky nespočítám, kolikrát jsem musel přetáčet jednotlivé epizody.(9.2.2017)

 • Necrotongue
  ***

  Pátá sezóna se pro mě stala zklamáním. Průměrné hodnocení se u mě nakonec vyšplhalo na tři hvězdičky, ale musím přiznat, že jsem se několikrát přistihl při tom, že tupě hledím na obrazovku, zatímco se mozek marně snaží zpracovat nejnovější přemet logiky. No jo, ale co jsem čekal, když jsem pochopil, že pro spoustu diváků měla série dva vrcholy: Sansinu svatební noc a Cerseinu uličku hanby. Mám dojem, že si někteří zoufalci prostě nedokáží najít vhodné porno stránky a ukájejí se u seriálů HBO. Já bych přece jen radši dostal pořádný fantasy příběh, protože porno si na netu najdu bez potíží.(15.12.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace