Hra o trůny - Série 5

(série)
USA / Velká Británie, 2015, 9 h 5 min (Minutáž: 48–60 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Kit Harington, Charles Dance, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Sophie Turner, Owen Teale (více)

Epizody(10)

Joffrey, Tywin, Oberyn, Shae. Tyto čtyři násilné smrti dramaticky zamíchaly kartami na konci čtvrté řady. V zemi vládne podivný klid, kterého se pokusí zneužít ve svůj prospěch každý, kdo v Západozemí či v Essosu něco znamená. Na Černém hradě se John Sníh pokouší sladit požadavky Noční hlídky s příkazy od Stannise Baratheona, jenž se prohlašuje za právoplatného krále Západozemí. Cersei se mezitím ze všech sil snaží udržet v rukou otěže moci v Králově přístavišti, kde kličkuje mezi intrikami Tyrellů a sílící náboženskou sektou vedenou tajemným Nejvyšším vrabčákem. Jaime se vydává na tajnou misi. Zatímco Arya hledá za Úzkým mořem starého přítele, Tyrion je na útěku. Nebezpečí v Meereenu narůstá a Daenerys z rodu Targaryenů zjišťuje, že si její oslabené postavení žádá kruté oběti. (HBO Europe)

Voorhees

Já vim, že je to hra o trůny, ale Bohové, tahle série byla ale blbost. Vyvražděné postavy nijak neposouvaly příběh a většinou umíraly jenom pro "shock value". A když se něco dalo odfláknout, tak se to odfláklo. Ach jo. ()

DrobekSKS

Pátá série bohužel nedokázala udržet tempo té čtvrté. První 2 díly jsou vyloženě utahané. Nejzajímavější dějovou linkou je bezpochyby zeď. Královo přístaviště pod nadvládou vrabčáků mě neoslovilo. Arya podstupuje dlouhý výcvik. Meereen se bouří a Daenerys neví, na kterou radu dát, zajímavé, ale rozhodně ne tolik, jako když Daenerys svá území získávala. Jaime a Bronn se vydali do Dorne, což bylo zajímavé zpestření, ale nic, co by sérii zachránilo. Ještě, že šestá série se vrátila do zaběhnutých kolejí. ()

ANTYCHRYST

Zatím pro mě nejslabší série.. Spousty věcí se hrozně táhne.. Spousty věcí mě dosti sere.. 🙂 Nechápu jak si vrabcaci mohou takhle dovolovat.. To samý synové harpie.. Že je někdo nezmasi.. Však armády na to jsou.. Arya.. Skřet jednoznačně nejlepší postavy.. 🙂 Smradocha už je mi líto.. Cersey je hrozná cubka.. A největší zmrdecek je Remsay.. zbytečné a nudné postavy.. Sansa a ten jak nemůže chodit... 65% ()

wolverine

Dávám 5 hvězdiček, ale tahle série rozhodně nebyla stoprocentní. Od předešlých sérií jsem byl zvyklý na parádu, kterou jsem hltal díl po dílu. Proto je 5.řada celkem zklamáním. Nějaké díly byly sice stoprocentní, ale taky tu byly díly, kterým jsem dal málem 4 hvězdy. Doufám, že příští řada bude opět luxusní. 95% ()

papadoce

A sme doma. Po sérii, ktorá vsadila na šokantné momenty, surové násilie a väčšie množstvo prsníkov než má prasnica, prišli staré nudné hry o tróny. Keci, keci a zas len keci. Skutočne dobrého materiálu, ktorý posúva príbeh zaujímavým smerom bolo asi tak 5 maximálne možno 10%. Ku tomu sa zmenil český dabing pre tri dôležité postavy, čo neskutočne vyrušuje, keďže ide už o piatu sériu. Najlepšia epizóda bola práve tá posledná desiata. Niečo mi napovedá, že lepšie to už nebude, ale asi túto strastiplnú cestu dopajdám ešte kým sa usadím na zimohrad. Ozaj a je to stále menej a menej mystické a mýtické. Draky, obri, zombie, veď kto by sa tým zaoberal. ()

darthvader77 odpad!

Po předchozích sériích plivanec lávy do obličeje všech diváků. Už předchozí série trpěla určitými symptomy začínající choroby, ale tam to zachraňoval Oberyn. Pátá řada a působí jako úder blesku z čistého nebe. Všechny postavy se chovají nesmyslně a tvůrci je vykastrovali snad o všechno, co na nich fanoušci milovali. Spousta scén působí jak vystřižených z levné komedie a ty otočky v názorech o 360° a obracené psychologie jsou trapnější než trenky vlající nad Pražským Hradem. Do toho si připočtěte, že tvůrci mají v logice tolik děr, co jich má sýr a jedinou věcí na kterou se dá koukat jsou herci a sem tam dobré dialogy, které zrovna neskřípou blbostmi a nejsou pouhou vatou. Chápu, že tvůrci to mají těžké s předlohou, na druhou stranu měli mít všechno promyšlené od začátku, ne plánovat za pochodu (a měnit počet sérií). A tvářit se strašně drsně a akčně seriálu se seriálovým rozpočtem též nesvědčí. Krom Králova přístaviště, Tyrionovi cesty a Aryiina výcviku bylo všechno ostatní scéně něco příšerného. BTW: Jsem rád, že došlo k tomu rozdělení na série, protože se mi nechce snižovat rating celého série kvůli jedné sérii, ale zároveň nemůžu z úcty k předchozí povedené čtveřici nezdůraznit propad páté. ()

0verseer

Hviezdička dole za slabší začiatok, záver bol naopak skvelý. Tempo z predošlej sezóny, ktorá prakticky nemala slabší diel sa žiaľ tvorcom udržať nepodarilo. Aj tak však ide stále o nadpriemerne dobrý seriálový počin. ()

PeterJon

Tak, ako som chcel skončiť 4. sezónou, tie isté dojmy zúfalstva a beznádeje vo mne vyvolávala 5. sezóna. Krutý a bezútešný svet. Dekadencia tu už dostáva karmickú odplatu. Stále ma ale ženie pozerať ďalej, aj keď predpokladám, že ďalšie sezóny opäť skončia cliffhangerom - je to tak koncipované. ()

Mkartaylas56

U Game of Thrones u mě stále funguje, že čím déle tento seriál sleduji, tak tím více ho mám rád. Konkrétně pátá série je toho i navzdory horšímu hodnocení zde na čsfd jasným důkazem. Děj se každým dílem vyostřuje a graduje, na většinu postav už prostě nedám dopustit a mám je doopravdy rád a čeho jsem si navíc všiml je každou sérií větší a větší rozpočet seriálu, což se odráží na mnohonásobně lepších vizuálních efektech a mimojiné i na mnohem propracovanějších bojových sekvencích, které by dle mého v tento moment mohly v klidu konkurovat i velkým akčním blockbusterům, a to už je co říct. Zkrátka pátá série mě potěšila opravdu nesmírně, každý díl jsem s obrovskou chutí hltal jak to jen šlo a nyní jsem více než připraven a odhodlán slupnout šestou sérii jako malinu. 90% ()

murkl

Tahle série se zaměřila na všechny věci, které mi vadily v těch předchozích. Je tu více fanatiků, scény v Dorne, pošahaný Gordon Ramsay, dračí královna a její nepřátelé bez tváří, rudá kněžka. Stannis je prostě nejnudnější vládce co kdy žil. Ještě k tomu přihodili vdovu po Oberynovi, která je vrcholně nesympatická. Tuhle sérii zachraňují menší postavy jako třeba Bron, lady Brienney Davos a Bolton. Cersei si ten nahý průvod si teda nezasloužila. Jsem si furt říkal v duchu. Dobrý, střih, stačilo mi 10 vteřin, ale tvůrci be like: "čum na ty kozy!". A chudák Jon Snow. Jednou z nevýhod popularity Game of thrones je, že ty spoilery se k člověku prostě dostanou. Není to ono, když se ví, že bude v další sérii. Největším plusem jsou jednoznačně armáda mrtvých. ()

Bbbulanek

Se začátkem 5. série mám problém dokoukat jednotlivé díly a k jídlu si raději pouštím filmy. Postavy, které mě zajímaly, buď zemřely, nebo mě začínají štvát - jako by to ani nebyly ony. Příběhů, které bych chtěla vidět "vyřešené', je zatraceně málo a soustředíme se na postavy, které mě bohužel až tak nebaví. Najednou už seriál nehltám. ()

swinevenca

"Remember Arya Stark, she was a lot of fun, but in House of Black and White it´s boring time. Joffrey Baratheon was extremely cruel, but Tommen, naive boy, let Sparrows rule. Littlefinger thinks that thing´s going good, but he´s not counting on those Ramsay´s moods. Will book fuck his plans in same lame way? - I gotta know. The show´s getting (s)low." Swinevenca ()

bonovox

V priebehu série sa sem tam vkradala do deja zbytočná vata a množstvo dialógov, ale našťastie finálne dve epizódy všetko zachraňujú a dvíhajú aj piatu sériu do nadpriemeru. Cesta pokánia, Stannisov koniec a hlavne finálna scéna s chudákom Johnom, proste paráda. ()

david141474

No tak jsem právě dokoukal 5. Sérii Hry o Trůny a nebylo to zase tak špatný. Upozorňuju hned na začátek, mohou se zde objevit menší spoilery. V téhle sérii jsou skvělý scény, třeba poslední výdech Mance Nájezdníka, nebo když Tirion poprvé uvidí draka, nebo bitva o Tvrdodomov a nebo poslední scéna posledního dílu. Je to slabší než předchozí série, ale stále to má svoje kouzlo. Nejlepší linka v téhle sérii byla Khaleesi/Mormont kde jsem Mormontovi celou sérii fandil. Je to moje nejoblíbenější postava že seriálu. Ostatní linky taky nebyly špatný a každá stála za to. Třeba Theon/Sansa, takhle by měla vypadat kvalitní linka. No a linka Stannise Baratheona byla taky opravdu povedená a poslední výdech právě Stannise byl celkem překvapivý, ale zasloužil si to. A soundtrack je opět božskej. No a Noční hlídka jsou zku*vení zm*di. 10/10 Stále je to skvělý a zajímají mě další série. ()

tulen odpad!

Po delším čase jsem se k seriálu vrátil s tím, že mu ještě dám šanci - lituju, ze jsem to udelal a ze jsem 5. serii dokoukal do konce. Je to snad jeste horsi sracka nez prvni serie - nic nez nasili a vrazdeni, likvidace vsech postav jen pro prvoplánové šokování, zadna hlubsi myslenka, a to vsechno jen pro laciny efekt. ()