Séria nám konečne začína naberať v polovici tempo. Západozemie prichádza o jedného z kráľov, Arya sa znova stretáva s Jaqen H'gharom, ktorý v jej ďalších príbehoch zohrá významnú rolu, Theon učiní zásadné rozhodnutie, Tyrion sa snaží udržať nahnutú moc Lannistrov v KP a Nočná hliadka putuje ďalej na sever...(24.8.2016)

• JohnMiller

Smrť Lorda Renlyho tieňom zrodením čiernej mágie ma poriadne prekvapil. Ďalší vládca, ktorý sa uchádzal o železný trón je mŕtvy a opäť sú karty sveta nečakane pomiešané. Spojenectvá medzi rôznymi klanmi nedokážu vydržať ani 2 epizódy, a to ešte nikto netuší, že Daenerys zo svojimi drakmi kuje dlhšie "pykle".(3.7.2016)

Piata epizóda má o niečo odlišnejšiu atmosféru, než tie predchádzajúce a je to k dobru veci. Asi je to tým, že mi najviac sedí zasnežená hornatá krajina za múrom a tentokrát je tejto dejovej línii venovaného viac času, než obvykle. Inak postavy pokračujú v ďalších intrigách, máme tu však hneď na začiatku jednu mysterióznu vraždu a môžeme sa tešiť asi na viac akcie zo strany tohto "ducha".(19.8.2020)

Dějová omáčka s jednou naprosto zásadní scénou. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že druhá epizoda je zatím velmi nekonzistentní a příběhově roztříštěná. Uvidíme, co přinese druhá polovina.(6.5.2017)

Spor bratří Baratheonů byl vyřešen vcelku rychle a elegantně. Tyrion a Bron odhalili plány Cersei na obranu města, naštěstí se této mocné zbraně zhostil jediný z rodu Lannisterů, který používá mozek - on sám. Příběh v Qarthu je velice nudný, jediným zpestřením je divoch, který chce před zraky všech ukrást zlatou sochu.(10.2.2017)