Jon Sníh je předveden před Mance Raydora „Nájezdníka", současného krále za Zdí. Jeho bratři z Noční hlídky, kteří přežili v drsných podmínkách po útoku Bílých chodců, zatím míří zpátky na jih. V Králově přístavišti žádá Tyrion Lannister svoji odměnu za vítězný boj. Lord Petyr Baeliš „Malíček" nabízí Sanse Starkové možnost návratu domů, i jak se dostat z Králova přístaviště. Cersei Lannisterová uspořádá hostinu pro královskou rodinu. Daenerys se svými rychle rostoucími draky doráží do Astaporu a vplouvá do Zálivu otrokářů. (Česká televize)

Kaka

První díl třetí série je až příliš vlažný. Neotvírá téměř žádné nové příběhy a minimum nových postav. Máme pevnou základnu na další epizody, doufejmě, že budou dravější než tato, určité nepatrné náznaky tam jsou. ()

Anderton

Veľmi slušný otvarák tretej sezóny, kde opäť cítiť, že v novej sérii môžeme očakávať opäť aspoň miernu zmenu atmosféry. Osobne sa teším aj na nejaké tie nové postavy a nové rozostavenie postáv na šachovnici tejto hry. Znova môžem skonštatovať, že na snehu je to najväčšia zábava, ale pribúda od konca druhej série aj lodí a je to len dobre. Inak ľudia žijúci v ilúzii, že za dobré skutky sa im dostane odmeny, by si mali pustiť finále dvojky a pilot trojky trikrát po sebe. ()

Necrotongue

První epizoda třetí sezóny mě překvapila tím, že k nejzajímavějším událostem dochází za Zdí a u Daenerys, což byla v předchozí řadě místa, kde děj nejvíce stagnoval. Příběh v tomto dílu poněkud přešlapuje na místě, tentokrát mě trochu zklamala Tyrionova linie, od které jsem přece jen čekal víc. ()

JohnMiller

Prvá časť tretej série nás hodila hneď do deja, bez nových postáv, nových príbehových liniek atď. Čo je dobré, lebo tento seriál toho načína veľa a väčšinou sa to končí rýchlo a ako keby z dierami a hluchými miestami kvôli nedostatku financií. Príbeh kráľa za stenou je pre mňa top. Som veľmi zvedavý ako sa vyvinie boj medzi bielymi chodcami a obyvateľmi. ()

0verseer

Vcelku podarený úvod, v ktorom sa predstavia aj nejaké tie nové postavy (Mance, Tormund), inak sa to najdôležitejšie odohráva v Kráľovom prístavisku, kde sa začína Tyrionove postavenie po príchode Tywina výrazne horšiť. Za zmienku stojí ich spoločná konfrontácia, rovnako ako tá so Cersei. Návrat Baristana na scénu je podarený a neočakávaný zároveň. Poctivé 4 fľaky. ()

Salvator

Jon Sníh se za Zdí pohybuje na hraně zrady. Margaery Tyrell si začíná Joffreye omotávat kolem prstu a Tywin Lannister dává Tyrionovi jasně najevo, co si o něm myslí. Daenerys dál pokračuje v plnění svých plánů. Třetí řada startuje. ()

pichta

Opsäť a dej rozbehol, a to na všetkých stranách. Niektoré postavy to dávajú - ako Martelyova Margery. John Snow sa vyznamenal a ťahá to vysoko. Daenerys boduje a jej deti rastú. Vydedeny Tyrion sa spametava po svojom, ale stále s nadhľadom. Malíček neprestáva hrať a svoju hru. Mladý Vlk pomaly napreduje aj v súkromí. Taywin svoju úlohu berie vážne. Tento diel potešil,poskytol z každého rožku trošku. Herci odviedli dobrý výkon. Tento diel plynule nadviazal na posledný diel druhej série. Otvorili sa nové a pokračujú nevyriadene staré dejové línie. ()