Ulička trestu (S03E03) (epizoda)

Walk of Punishment

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2013, 53 min

Třetí epizodu vnímám jako zatím nejvydařenější díl třetí sezóny. čištění žaludku Edmura Tullyho bylo zábavné, stěhování nábytku na setkání Malé rady a Podrickův nečekaný úspěch mě pobavily brutálně a navíc se dostaly do pohybu i události v Astaporu a za Zdí. Příběh měl tentokrát i slušnou atmosféru a výborný závěr, takže jsem byl konečně spokojen.(11.12.2017)

Opět tak trochu cestovatelská epizoda, ale přece jen už některé dějové premisy lehce krystalizují a třetí série se sune kupředu. Bohužel málo scén z hlavního města, kde je to velmi výživné, se spoustou zajímavých postav a hodně nic moc neříkajících potulovaček lesy, avšak za šokující finále přece jen palec nahoru. Po Starkovi z prvního dílu doposud největší překvapení.(12.5.2017)

V podstate presne toto som mal na mysli, keď som kritizoval tempo a rozvláčnosť druhej epizódy. Presne to, čo jej chýbalo, sa už našťastie nachádza v epizóde číslo tri. Tempo, napätie medzi postavami, jeden šokujúci moment, alebo dokonca aj dva, britkosť dialógov a vývoj vpred. Vlastne takto si predstavujem, že by mohla celá sezóna aj vyzerať a bol by som opäť spokojný aspoň na tie štyri hviezdy.(26.8.2020)

Ten závěr jsem teda nečekal a pak k závěrečném titulkům pustí jakousi rockovou/punkovou skladbu to čumím. Humorná scéna, kdy se Tywin s Bronnem ptají Podricka na podrobnosti jeho sblížení s prostitutkami a rozdíl v tom, co říká otrokář a překladatelka v Astaporu, ale to již bylo v předchozím díle. Jinak na severu za zdí to vypadá zajímavě.(23.8.2017)

Daenerys začína strategicky budovať armádu, no skôr ju ničí utrpenie ľudí, tých dobrých. K zlým nemá vzťah. Na severe sa toho neudialo veľa. Threon ma smolu... Jamie Lanister sa pekne zachoval k Brienne. Koniec dielu bol také malé zadosťučinenie...ta ruka bola bodka. Hudba na konci diela bola asi k tomu ufakleniu ruky? Diel bol na 4/5 ale ta posledna scéna 5/5. Riadne prekvapenie.(1.6.2019)