V královském přístavišti se starý Tywin Lannister a lady Olenna scházejí k projednání návrhů na manželství svých dětí. Tyrion a Cersei naříkají nad osudem. Tyrion pak musí Sanse vysvětlit, pro jaký plán se jeho otec rozhodl. Lord Baeliš objevil špeha mezi lidmi, kterými je obklopen. Arya Starková pocítí okamžitý odpor k Melisandře z Ašaje, když dorazí do jejich tábora. Brzy jej podpoří i další trpké novinky. Jaime Lannister vyjednává o svém propuštění a návratu do královského přístaviště. Robb má problémy s armádou, musí také dořešit nerealizovaný příbuzenský vztah s rodem Freyů. Jon Sníh, Ygritte a početná horda Divokých mají před sebou náročný, téměř kolmý výstup... (Česká televize)

Kaka

Naprosto zbytečný díl, která kromě akční pasáže zdolávání zdi žádnou z části příběhu v podstatě nikam neposouvá. Díky krátkosti epizody se člověk nudit nestihne, ale v podobném konceptu točit celovečerák, nekoukatelné. ()

Anderton

Epizódu ťahá hore výstup na zľadovatelú horu, takže nejde ani tak o metaforu, ako skôr o doslovné prirovnanie. Ide skutočne o napínavé a výborne nakrútené pasáže, tak sa môže ľahko stať, že zabudnete aj na vývoj pri ostatných dejových líniách. Každopádne mučenie jednej z hlavných postáv naďalej pokračuje a podarený súrodenecký pár dumá, ako sa vysporiada s tým, že budú musieť stráviť zvyšok života s partnermi, ktorých nechcú. ()

Necrotongue

Tvůrci se rozhodli ozvláštnit šestou epizodu téměř nulovým vývojem děje, čímž mě nenadchli. Události, které byly pro další vývoj příběhu důležité, by se v pohodě vešly do deseti minut, na druhou stranu si na své jistě přišli fanoušci horolezeckého sportu, i když finále Ygrittina výstupu je muselo rozesmát stejně jako mě, to byl opravdu velmi slabý moment. Alespoň Malíčkův monolog v závěru stál za to. ()

JohnMiller

Tretia séria zľahka upadá do stereotypu a mňa to prestáva baviť pozerať. Tak ,ako drží si to svoje kvality, ale stále neviem pochopiť, čo na tom toľko vidia ľudia. Už príbeh Jona v tajuplnej zemi za stenou nie je to, čo bývalo. ()

waits

Vůbec mi nevadilo, že je tu děje pomálu. Hovory Tyron/Cersei, Malíček/Varys, Jon/Ygritte, Lannister/Bolton totiž ukazují z charakterů vždy o trochu víc, aby byly jasnější silné i slabé stránky. ()

molcan2

Jednou z najlepších vecí na seriáli Hra o tróny je jeho vzhľad. Z vizuálneho hľadiska obsahuje tohtotýždňová epizóda niektoré z najvýraznejších obrazov celého seriálu. V tomto prípade je pravdepodobne najpôsobivejšia Múr. Múr sme už veľa krát videli zo strany Západozemia, ale vidieť ho zo strany pravého severu mu dodáva úplne iný vzhľad. Je to ohromujúci záber a záverečné momenty epizódy, keď vidíte z vrcholu múru na obe strany kráľovstva, sú ohromujúco pôsobivé. Tvorcovia vybrali na nakrúcanie tohto seriálu tie najúžasnejšie miesta a je plnou zásluhou štábu, že sa im podarilo prekonať prieskumníkov lokácií Pána prsteňov. Na mnohých režisérskych výberoch Alika Sacharova sa dá niečo pochváliť. Ako pomerne skúsený kameraman má dobrý cit pre vizuálnu stránku, čo sa prejavuje aj v niektorých záberových rozhodnutiach, ktoré tento týždeň urobil. V scéne vyjednávania v Riverrune medzi predstaviteľmi Freyovcov a vnútornou radou Robba Starka sa skvele využíva prirodzené svetlo a okná, a tiež je tu niekoľko veľmi šikovných prechodov. Horolezecké sekvencie, keď divokí vyliezli na Múr, boli jednoducho brilantné a ukazujú, že z niečoho tak nudného, ako je lezenie po úbočí hory, sa dá vydojiť prekvapivé množstvo napätia a skvelý pocit dobrodružstva v tom, čo sa mohlo ľahko zvrtnúť. Tento týždeň veľmi silné vizuálne efekty. A niekoľko veľmi šikovných prechodov scén od Sacharova a obvyklých scenáristov seriálu Benioffa a Weissa, ktorí sa zdajú byť v tejto sezóne na koni ako nikto iný. To je veľká otázka v Hre o tróny. Každý má rôzne motivácie a ich činy zvyčajne neodrážajú to, kam skutočne smerujú. Sansa sa síce hrá na hlúpu dievčinu, ale možno je múdrejšia, než si myslíte, vzhľadom na to, že prežila množstvo ľudí, ktorí boli špecialistami na politické hry. Vždy sa deje niečo iné, nejaká iná vrstva ako povrch, ale práve skutočne nadaní hráči tejto hry sa dokážu prispôsobiť okolnostiam a vrstvičky klamstva navŕšiť. Sú to však nebezpeční ľudia, ktorí majú jediné ciele. Dalo by sa argumentovať, že sledovanie mučenia Theona Greyjoya stráca na príťažlivosti, ale absolútne úžasné, chrobácke šialenstvo, ktoré predvádza Iwan Rheon, a číra radosť, ktorú jeho postava vnáša do mučenia Theona, mení to, čo by inak bolo skľučujúcou ukážkou majstrovstva špeciálnych efektov, na niečo oveľa zaujímavejšie a oveľa temnejšie. Čím viac vidím postavu Iwana Rheona - o ktorom som presvedčený, že je Boltonov syn, ktorého v minulej sezóne poslali zachrániť Zimohrad -, tým viac chcem vedieť, aký je jeho koniec. Môže to byť také jednoduché ako jeho láska k mučeniu, alebo sa tam deje niečo iné? ()

Luk Skywalker

Tak jsme se prakticky nikam neposunuli, to je na tomto seriálu zajímavé, jak se někdy tolik stane a někdy za celý díl minimum událostí. Středověké horolezectví by hrdinové bez pružných lan jistě nezvládli bez újmy, jak zde bylo zobrazeno, ale bylo to na tomto díle to nejzajímavější. ()

DrobekSKS

Gendry se vydává na trip za strýčkem Stannisem. Jaime po svém drobném zranění prozřel a uzavřel dohodu s Boltonem. Tywin a Olenna vedou zajímavou při o tom, čí příbuzní jsou zkaženější. Jon zvládl svou zatím nejtěžší misi. Naivní Sansa je po uši zamilovaná do polykače mečů Lorase. Robb se snaží získat zpátky důvěru slizáka Freye. ()

0verseer

Epizódka, v ktorej sa po príbehovej stránke toho moc neudialo. Výstup na "Zeď " je pekný a nie je veľkým tajomstvom, že tvorcovia práve na ňom postavili túto časť, ale už si to zase pýta nejaký výraznejší posun v deji. Tywinove intrigy so svadbami Tyrellov, tajuplné proroctvo kňažky o budúcnosti Aryi a fascinujúci záverečný výklad Baelisha o chaose a rebríku, ktorá zachránila tejto časti štvrtú *. Inak si už na nič významnejšie bezprostredne po vzhliadnutí nespomeniem... ()

GejmronCZ

Teda úplný konec byl náádherný, ale že nádherný! Ten výhled, ta krajina, ti dva zabouchlí (Ohněm políbená a Políbený ohněm), no prostě úžasný wallpaper z toho bude. Super to je. ()

Salvator

Cesta Jona Sněha míří vzhůru, na Zeď. Aria ztrácí Gendryho a má konflikt s Rudou kněžkou. Tyrion a Cersei hledají možnosti vyhnout se otcovu příkazu. Theon začíná plně pociťovat "přízeň", kterou mu věnuje Ramsay. ()