Zatímco Jaime pouze vypadá jinak (a došlo ke změně charakteru), tak u Daaria Naharis je jiný herec (dost zásadní, kdy se z dlouho světlovlasého stane krátce tmavovlasý). Arya po boku Ohaře nachází svou další životní etapu (i když bojovnost má od prvních epizod seriálu). Zbytek se odehrávat tak, jak se dá očekávat.(6.9.2017)

Diel začal pekne zhrnutím predchádzajúceho, dôležitého, prakticky všetkého, čo je nutné pripomenúť si. Nové 2 Lanisterské meče a vzdor v starého Tayvina Lanistera doprovode ich hymny umocnil jeho pohŕdanie Starkami. Dorňan má štýl. Draci tiež, krásna grafika. Celkovo spracovaniu seriálu sa nedá veľa vytknúť. Jammieho nova plechovica mu dala punc. Johnovi je niekedy jeho pravdovravnosť a česť na škodu. ChainBreaker ide do dalšieho mesta a je blízko. Arya rastie aj tým, že zapichla ďalšieho... niečo sa v tomto dieli pohlo. Nie veľa, no udjalo sa niečo(18.12.2019)

Čtyřka začíná velmi vlažně. V krátkosti nám jsou představeny s lehkým odstupem času všechny hlavní postavy. Jediná akční pasáž je ta s Ohařem a Aryiou na konci (bravurně natočená) a jinak defacto lehká oťukávačka a začátek na konci předešlé série. Zatím úplně chybí vše kolem Stannise a Greyjoye - možná lehce překvapivě, na druhou stranu víc příležitostí dostávají Lannisteři, kteří nezklamou. A to je ještě potřeba podotknout, že se možná klube zajímavé charakterní proměna Jamieho, kterému unikátní Brienne možná přece jen otevřela oči.(15.5.2017)

• JohnMiller

Predošlé prvé epizódy ma vždy aspoň trocha navnadili a dodali mi trocha viery, že sa seriál nebude uberať stále priamo dole. Ale tuto ma nedokázalo navnadiť už vôbec nič.. Ošarpané staré postupy ktoré už nebavia a seriál sa stále pohybuje vo svojom bludnom kruhu. Staré postavy umierajú, nové prichádzajú ale svojim spôsobom sú to kópie starých.. Absolútne am to nebaví.. Dám si prestávku.. Zatiaľ koniec!(25.7.2016)

Úvod čtvrté série zachránil od dvou hvězdiček pouze závěr v gardu Aryy a Ohaře, jejichž linka mi už notnou chvilku připomíná putování zaklínače - prostě jezdí po království, občas vyvraždí nějakou hospodu nebo ležení dezertérů a jedou dál. Jejich linka je ale snad kromě událostí na severu u zdi jediná, kterou mě ještě baví sledovat. Naopak úplně nejtrapnější je linka Theona a toho druhého idiota, která snad přebíjí i nekonečné a nudné road movie Brana. Zoufale vyhlížím okamžik, kdy se, jak fanoušci tohoto seriálu říkají, všechno zázračně propojí a začne dávat smysl.(14.4.2019)