Čtyřka začíná velmi vlažně. V krátkosti nám jsou představeny s lehkým odstupem času všechny hlavní postavy. Jediná akční pasáž je ta s Ohařem a Aryiou na konci (bravurně natočená) a jinak defacto lehká oťukávačka a začátek na konci předešlé série. Zatím úplně chybí vše kolem Stannise a Greyjoye - možná lehce překvapivě, na druhou stranu víc příležitostí dostávají Lannisteři, kteří nezklamou. A to je ještě potřeba podotknout, že se možná klube zajímavé charakterní proměna Jamieho, kterému unikátní Brienne možná přece jen otevřela oči.(15.5.2017)

Zatímco Jaime pouze vypadá jinak (a došlo ke změně charakteru), tak u Daaria Naharis je jiný herec (dost zásadní, kdy se z dlouho světlovlasého stane krátce tmavovlasý). Arya po boku Ohaře nachází svou další životní etapu (i když bojovnost má od prvních epizod seriálu). Zbytek se odehrávat tak, jak se dá očekávat.(6.9.2017)

• JohnMiller

Predošlé prvé epizódy ma vždy aspoň trocha navnadili a dodali mi trocha viery, že sa seriál nebude uberať stále priamo dole. Ale tuto ma nedokázalo navnadiť už vôbec nič.. Ošarpané staré postupy ktoré už nebavia a seriál sa stále pohybuje vo svojom bludnom kruhu. Staré postavy umierajú, nové prichádzajú ale svojim spôsobom sú to kópie starých.. Absolútne am to nebaví.. Dám si prestávku.. Zatiaľ koniec!(25.7.2016)

Veľmi slušný štart, v ktorom sa predstavia nové zaujímavé postavičky princa a kmeň kanibalov, ktorí ako správni gurmáni nikdy nepohrdnú nejakou tou čiernou vránou :D Arya a Hound/Ohař majú medzi sebou tú správnu chémiu a pri pohľade na nich si vždy spomeniem na Leona. Až na postavu Daaria, ktorý je tentoraz hraný úplne iným hercom, nemám čo vytknúť.(31.7.2016)

Úvod čtvrté série zachránil od dvou hvězdiček pouze závěr v gardu Aryy a Ohaře, jejichž linka mi už notnou chvilku připomíná putování zaklínače - prostě jezdí po království, občas vyvraždí nějakou hospodu nebo ležení dezertérů a jedou dál. Jejich linka je ale snad kromě událostí na severu u zdi jediná, kterou mě ještě baví sledovat. Naopak úplně nejtrapnější je linka Theona a toho druhého idiota, která snad přebíjí i nekonečné a nudné road movie Brana. Zoufale vyhlížím okamžik, kdy se, jak fanoušci tohoto seriálu říkají, všechno zázračně propojí a začne dávat smysl.(14.4.2019)