• JohnMiller

Tak som sa po mesačnej pauze vrátil ku Game of thrones. Je to hlavne kvôli tomu, že mi kamaráti vraveli, lebo ma poznajú, pokiaľ tie postavy nemám veľmi v láske aspoň tento by som si mohol pozrieť. A hoci som nespadol z neho na zadok, SPOILER!! konečne zomrela ten otravný, hnusný, metrosexuálny a detský harakter Joffrey. Svadba na ktorej sa to stalo bola celkom slušne nakrútená, talk určite pod návalom jeho namyslenosti stúpal nejednému divákovi, ale tú jeho smrť by som čakal, že si užijem viac. Prebiehalo to minútku pred koncom takže škoda nevyužitého potenciálu z mojej strany.(11.8.2016)

Není mi příliš jasné, proč začal druhý díl zrovna touto scénou. To, abych pochopil, že je s Ramsay Boltonem něco špatně? Už mi to došlo v minulé sezóně, takže ...? Pak už jsem se kvalitně bavil u Jaimeho tréninku s Bronnem a hlavně u královské svatby s překvapením. Jen Brandon Stark by mohl putovat ven z příběhu.(13.12.2017)

• Daertelon

Myslím, že každý, kdo není úplně mimo mísu, čekal dlouho na ten okamžik, kdy konečně to intelektuálně nepolíbené holátko vyplivne poslední doušek krve a bude jednou provždy po něm. Leč, epizoda nás celých svých 50 minut napíná, a králův zrak se zahalí nádechem modré smrti až teprve úplně nakonec, což je sice nepříjemné, ale scenáristicky atraktivní. Ale čekal jsem to silnější. Nezvládnuté minuty nudy byly adekvátní k vleklému dějovému spádu a estetika nyní absolutně nezvládnutá.(5.5.2016)

Tak čtyřka začíná velmi rychle přiostřovat. Už druhá epizoda nabízí opět jeden z klíčových zvratů a zase při svatbě. Zdá se navíc, že tvůrci dostali na čtyřku ještě štědřejší rozpočet, protože jsou zde jedny z prvních panoramatických záběrů na celé Kings Landing, což bylo v doteď relativně komorním duchu vyjmečnou raritou, takže doufejme, že se blýská na ještě lepší časy. Bude velmi zajímavé sledovat další události v hlavním městě a to zatím ve čtyřce skoro vůbec nebyla "Matka draků" a Seveřani.(17.5.2017)

Samozrejme psychopat Ramsey Bolthon sa zabáva, takto začína diel. Tyrion posuva dej dopredu. Malý hajzlík Joffrey je stále protiva. Ten sa nezmení. Psychoptická viera Stannissa prekračuje hranice. Red woman má riadne kúzlo na neho...a nielen na neho. Ešte, že jeho pobočník má zdravý rozum. Mladý Brandon Stark sa oboznamuje so svojími schopnosťami. Joffreyho svatba bola zadosučinenie asi pre kažného diváka....(18.12.2019)