• JohnMiller

Je to vláčne, je to rozťahané a stále ma to nebaví.. Kedy to konečne príde a budem na to závislí ako ľudia okolo mňa? Už asi nikdy. Pre mňa opäť epizóda plná hluchých miest.. Akurát sa teším na stret Johna Snowa a tamtých darebákov ktorí odsekli ruku Jaimemu. Nemal som ho rád ale po čase som si ho obľúbil.(13.8.2016)

Epizoda ve které se prvních 40 minut nic závratného neděje, až závěr je docela fajn. Dojemná scéna s Brienne, konečně se probouzející Jon Snow a mysteriózní finále za doprovodu magicky podmanivého vizuálu ledového paláce.(19.5.2017)

"Dobytí" Meereenu je zobrazeno velmi slabě, no hlavně že víme, že se nám Šedý červ zamiloval, tuto seriálovou linku příliš nechápu a nezvykl jsem si na ni dodnes. V Crasterově pevnosti další výrazný odklon od knižních předloh (Bran), opět dle mého názoru ke škodě věci, naštěstí to nebude mít dlouhé trvání. Dění v Králově přístavišti docela zajímavé, dobrý rozhovor Jaimeho s Tyrionem. 75 %(23.3.2016)

Spoiler. Daenerys prosazuje svoji (ne)spravedlnost, aneb: "na krutost krutostí..." Její chování je ale dosti uvěřitelné a pochopitelné. Jaime a Tyrion vedou velmi zajímavý dialog. Jsem rád, že si Tyrion uvědomuje jaký význam má jeho soud. Přiznání lady Oleny ani Malíčkovo kecání o Malíčkovi mě nijak neoslovilo. Jon Snow na Černém hradě nic moc zajímavého nedělá. Spíše ho scénáristé pomalu připravují na opravdu silnou akci, ke které má brzy dojít. Kromě scény se vztoupání ze židlí, která mi trochu připoměla Společnost mrtvých básníků se toho moc působivého nestane. Brienne a Jaime opět úžasní. Bran konečně něco udělá a hned se to pokazí. Závěr velkolepý. 8,5/10(21.7.2017)

Ani táto epizóda ma nesklamala. 4. sezóna ma neustále baví a zatiaľ sa jej úspešne vyhýbajú hluché miesta, takže nemám dôvod ukrajovať z plného počtu pri priebežnom hodnotení. A to napriek tomu, že niektoré epizódy slúžia viacmenej len ako nutná príprava na významnejšie udalosti, ktoré sa odohrajú neskôr. Toto bola jedna z nich...(1.8.2016)