V druhej polovici epizódy začína súd s našim starým dobrým trpaslíkom a každému je jasné, že pôjde o frašku. Každopádne ide o napínavú súdnu drámu, len z kvázi historického obdobia. Treba však dodať, že ešte predtým, než sa poriadne súd začne, epizóda aj skončí a vyvrcholenie nás čaká zrejme až v priebehu tej nasledujúcej, ktorej súčasťou bude súboj. Dinklage síce predvádza počas celého seriálu asi najlepší výkon zo všetkých, ale až tu vydáva zo seba to úplne najlepšie.(31.8.2020)

Zřejmě opět jeden z nejlepších dílů. Zajímavý Bravos, strhující soudní proces, princ Oberyn jako trochu mystery a velmi zajímavá postava, kterou chcete vídat dále a Daenerys v roli královny plnící si své vládcovské úkoly. Tedy maximum jihu a minimum nudného severu, tak to máme rádi. Tyrion fenomenální.(20.5.2017)

// Ten, ve kterém si Peter Dinklage došel pro Emmy.(23.6.2016)

• xi.xaO

Najlepší dieľ GoT.. mám k nemu len toto. "Nic, než tohle. Já jsem nezabil Joffreyho, ale kéž bych to udělal! Pohled na to, jak ten zlý bastard umírá, mi přinesl větší úlevu než tisíc ulhaných kurev! Kéž bych byl ta zrůda, za kterou mě považujete. A kéž bych měl dostatek jedu pro celé to vaše stádo. Tak rád bych dal celý svůj život, abych se mohl dívat, jak ho polykáte. Takže odmítám položit svůj život za Joffreyho vraždu. A vím, že tady se mi spravedlnosti nedostane. Nechť o mém osobu rozhodnou samotní bohové. A proto tímto žádám zkoušku bojem. "(24.8.2017)

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky.(13.12.2017)