// Ten, ve kterém si Peter Dinklage došel pro Emmy.(23.6.2016)

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky.(13.12.2017)

• xi.xaO

Najlepší dieľ GoT.. mám k nemu len toto. "Nic, než tohle. Já jsem nezabil Joffreyho, ale kéž bych to udělal! Pohled na to, jak ten zlý bastard umírá, mi přinesl větší úlevu než tisíc ulhaných kurev! Kéž bych byl ta zrůda, za kterou mě považujete. A kéž bych měl dostatek jedu pro celé to vaše stádo. Tak rád bych dal celý svůj život, abych se mohl dívat, jak ho polykáte. Takže odmítám položit svůj život za Joffreyho vraždu. A vím, že tady se mi spravedlnosti nedostane. Nechť o mém osobu rozhodnou samotní bohové. A proto tímto žádám zkoušku bojem. "(24.8.2017)

Zřejmě opět jeden z nejlepších dílů. Zajímavý Bravos, strhující soudní proces, princ Oberyn jako trochu mystery a velmi zajímavá postava, kterou chcete vídat dále a Daenerys v roli královny plnící si své vládcovské úkoly. Tedy maximum jihu a minimum nudného severu, tak to máme rádi. Tyrion fenomenální.(20.5.2017)

"I demand trial by combat!" - jeden z nejsilnějších proslovů vůbec.(22.8.2016)