Stannis a Davos vyplují, mají novou strategii. Daenerys přijímá prosebníky. Tyrion usadí svého otce v trůnním sále. (HBO Europe)

Necrotongue

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky. ()

Kaka

Zřejmě opět jeden z nejlepších dílů. Zajímavý Bravos, strhující soudní proces, princ Oberyn jako trochu mystery a velmi zajímavá postava, kterou chcete vídat dále a Daenerys v roli královny plnící si své vládcovské úkoly. Tedy maximum jihu a minimum nudného severu, tak to máme rádi. Tyrion fenomenální. ()

Anderton

V druhej polovici epizódy začína súd s našim starým dobrým trpaslíkom a každému je jasné, že pôjde o frašku. Každopádne ide o napínavú súdnu drámu, len z kvázi historického obdobia. Treba však dodať, že ešte predtým, než sa poriadne súd začne, epizóda aj skončí a vyvrcholenie nás čaká zrejme až v priebehu tej nasledujúcej, ktorej súčasťou bude súboj. Dinklage síce predvádza počas celého seriálu asi najlepší výkon zo všetkých, ale až tu vydáva zo seba to úplne najlepšie. ()

JohnMiller

Prekvapivo Oberyn jedna z mojich najobľúbenejších postáv za posledné epizódy, prijala výzvu bojovať za Tyriona proti Hore. Ide o veľmi epický moment, škoda, že sú vždy úúúplne pri konci a ten ostatný dej je taký vláčny. ()

LEATHERFAC

Tenhle díl by se mohl jmenovat Dances with Lions - Dance a Dinklage si tu kradou těžce celý díl pro sebe a taky více než právem - oba jsou jednoznačně hereckými pilířemi celého seriálu. ()

waits

Skvělý soudní proces. Jediné momenty, kdy Tyrion nebyl minulých epziodách zajímavý, byly promluvy s Šae, jinak byl tahounem prvních tří serií a touto epizodou tahá nahoru tu čtvrtou. Lannisterové (Tyrion, Jamie) jsou ve 4. serii spolu s Ohařem zásadní. ()

Luk Skywalker

Vykonstruovaný soudní proces opět dokazuje, že zhrzené ženy jsou opravdu to nejhorší, co může chlapa potkat. Přesto Tyrionova řeč je opravdu skvělá a vyvolal zvrat, který jsem nečekal. Takže i kecací epizody někdy mají smysl. ()

wolverine

Soud Tyriona je jedna z nejlepších scén GoT. V první sérii jsem Tyriona neměl moc rád. Ale průběhem sérií si mě tato zvláštní postava začala získávat víc a víc. Tenhle soud dokázal jak skvělá je postava Tyriona. ()