Vláčná epizoda, kde se spíše taktizuje a moc se mluví. Arya s Ohařem se sice neustále slovně pošťuchují, ale nic moc se neděje. Daenaris upevňuje moc nad druhým kontinentem a sever se připravuje na velkou bitvu. Zajímavé finále na Orlím hnízdě, které vzal do svých rukou Malíček.(20.5.2017)

Tak musím uznať, že štvrtá séria ma zatiaľ baví zo všetkých najviac. Miestami mi to nepríde už ako prvoplánové šokovanie. Buď som si zvykol alebo ma to pomaličky začína baviť. Koniec so smrťou istej nemenovanej panovníčky-histerky tiež potešil.(4.9.2016)

V této epizodě je hlavní hvězdou Malíček, který konečně naučí Lysu Arryn létat, jinak se nic velkého nestane. Tyrion najde zajímavého šampiona pro souboj s Horou, Daenerys začne vládnout v Meereenu a Stannis se vydá na cestu na Sever. S odstupem mi přišla velmi zajímavá scéna, ve které Melisandra velmi razantně trvá na tom, aby Shireen jela se Stannisem a spol. na Sever. Pro nás, kteří známe budoucí vývoj, je to zajímavá předzvěst toho, co přijde ke konci páté série. 75 %(25.3.2016)

Vynikajúca ,dynamická epizóda podobne ako tá predošlá to dostávajú opäť do výšin a ja som v napätí z toho čo bude ďalej. Strácajú sa samoúčelné konverzácie a každá je dôkladne vypointovaná napr. Tyrionov šampión Oberin (mimochodom veľmi zaujímavá postava) alebo Lord Baelish na The Eyrie a jeho prefíkané ťahy. Toto je cesta po ktorej chcem kráčať až do finále .(23.10.2017)

"Tell him you changed my mind."(3.7.2017)

• - Hora (Hafþór Júlíus Björnsson) zde drží obrovský obouruční meč, měřící kolem 180 cm, pouze v jedné ruce, přičemž mu nedělá problém s mečem mávat nad hlavou. Rovněž ho drží v ruce levé, i když charakter je v knižní předloze popsán jako pravák. (ArsenalEagle)