Až na pár závěrečných dílů pátá série kvalitou zaostává za těmi předchozími, což se mi teď při druhém sledování potvrdilo. Ačkoliv větší či menší odklony od knihy byly patrné i v předchozích sériích, první díl páté série jako by existenci knih až na výjimky ignoroval. Ty vymyšlené scény jsou ale vesměs slabé, zachraňují to jako vždy Tyrion a scéna s upálením Mance Nájezdníka (i když taktéž vybájená). 70 %(30.3.2016)

Tradičně zevrubně oprášeny všechny dějové linie. Nic převratného, ani strhujícího. V podstatě takový začáteční standart, který se konal snad v každé sérii. Ukotvení všech hlavních postav pro další díly. Nic víc, nic méně.(31.5.2017)

Ták , trocha slabší úvod no je potrebné si ujasniť od akého bodu kto začína ,je to už tak trochu v GoT tradícia. Celkom zaujímavé sú plány Tyriona a Varysa ,spojenectvo s Daeneris by mohlo padnúť vhod keďže Khaleesi sa z Meereenu nedarí pohnúť ďalej. A záverečná poprava Manceho nájazdníka je celkom silná scéna, uvidíme aký osud postihne divokých.(23.10.2017)

Ako počúvam od kamarátov, vraj 5 séria za veľa nestojí a mňa, práveže od konca štvrtej série, seriál začína baviť (bolo na čase) A vstup do piatej série sa mi zdal fajn. Postavy ktoré prežili sa mi vykryštalizovali, a som skutočne zvedavý, čo sa s nimi neskoršie stane.(15.9.2016)

v OČEKÁVÁNÍ VÁLEK.... Někdo 5.sérii haní a já jí miluji. Není slabší a už vůbec ne špatná. Ovšem... Hostina pro vrány a Tanec s draky v 10 dílech je sice jen málo... Dost postav jako třeba Victarion, kluk z modrýma očima atd chybý....Škoda. Například ty Železné ostrovy by byly skvělí. Ale jednoznačně nejlepší seriál (ze všech) současnosti a 5.série=jeden velký ORGÁČ!(7.4.2016)