Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arya trénuje. Jorah s Tyrionem narazí na otrokáře. Trystane a Myrcella plánují svou budoucnost. Jaime a Bronn dorazí do cíle. Píseční hadi zaútočí. (HBO Europe)

Recenze (14)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stále čekám na změnu k lepšímu a stále marně. Pátá sezóna se buď nepovedla, nebo jsem ji nepochopil, ale s knihou jsem žádný problém neměl. Jaimeho cesta za záchranou Myrcelly vyznívá hodně naivně, Píseční hadi, kteří mi v knize přišli zajímaví, mě v seriálu zoufale nebaví, Aryina linie mě momentálně spíše nudí, takže veškeré naděje upírám k severu. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět téměř o ničem. Příliš dlouhá příprava a kecání. Sled událostí, které budou následovat v posledních dílech je jasný. Škoda, že se prostřední částí série musíme v podstatě pronudit a procupitat přes spoustu nedůležitých miniodpoček a dějové vaty. Nebýt dobře vyobrazené houstnoucí atmosféry ve Winterellu, divák by si z této epizody po 5ti minutách nepamatoval skoro nic. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre mňa konečne po čase plnohodnotná epizóda, kde to šľape vo všetkých dejových líniách. Poteší najmä návšteva "stĺpovej sály" s prekvapivými rekvizitami, ale celkovo je táto epizóda vizuálne vypiplanejšia než viacero predchádzajúcich. Snáď sa bude tempo v druhej polovici sezóny zvyšovať a máme tu dokonca aj sľubný cliffhanger, otázka je, či z posledného záberu tvorcovia niečo vyťažia. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jój, škoda, že tak rýchlo skončil príbeh Jaimeho a Bronna. Neznášam na tomto seriáli to (a to by mi vadilo asi aj v knihe(, že parádne rozohraný dej so slušnými postavami sa rýchlo bez vyvrcholenia skončí. Buď zajatím alebo smrťou. No a čo sa týka svadby Severu.. Niekto by si zaslúžil už konečne zomrieť... Ramsey, najnenávidenejšia postava hneď po Jofreym. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (6)

  • Olenna (Diana Rigg) poznamená, že špína Králova přístaviště je cítit na pět mil daleko. Knihy často popisují nepříjemný zápach Králova přístaviště, který je důsledkem jeho unáhlené výstavby bez dlouhého dlouhodobého plánování. Následná expanze a přelidnění způsobily, že se objevily slumy bez odpovídající kanalizace, jako je Bleší zadek, a udržování dostatečné hygieny je tak neustálým problémem. (mikki089)
  • Název této epizody pochází z motta rodu Martellů, odkazujícího na skutečnost, že Dorne nebyl nikdy úspěšně dobyt: během dobývání Westerosu Aegonem Targaryenem Dornishové úspěšně odolávali jakékoli okupaci prostřednictvím partyzánské války, takže se Targaryeni nakonec vzdali. (mikki089)
  • Během svatby má Theon (Alfie Allen) na sobě kostým, který je podobný tomu, který měl Robb Stark (Richard Madden) během Rudé svatby, bez jakýchkoliv odznaků zlovlka (Boltonovi také odstranili všechny obrázky zlovlka ze Zimohradu). Sansa (Sophie Turner) má na sobě odznaky pstruha, spojené s jejími předky, rodinou Tully. (mikki089)

Reklama

Reklama