Daenerys potkává svou budoucnost, Bran zase minulost. Tommen čelí Nejvyššímu vrabčákovi. Arya trénuje, aby se stala Nikým. Varys nalézá odpověď a Ramsay dostává dar. (HBO Europe)

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Plusy: Harringtonův zadek. Mínusy:furt standardně nesmyslné. Megaplusy: tahle epizoda je tak meta, že se riffuje sama. 1) Ehm, může mi někdo vysvětlit smysl Jonovy smrti? Charakterová změna nastala veškerá žádná, Jon nikdy nepřestal být členem Noční hlídky, jelikož nebyl pohřeb, kde by ho z přísahy vyvázali („and now his watch is ended“ jakxi něco znamená), a on má pořád pravomoci lorda velitele, jichž se musel výslovně vzdát. Vážně, co to ubodání změnilo? Vždyť takhle je to uražené cartmanovské „seru na vás, du domů“ jen další zrada! 2) „I shouldn’t be here.“ JÁ VÍM! :-D 3) Ehm, takže Mel najednou považuje Jona za prince, který byl slíben? Není to jednak úplně jiné proroctví, než s kterým pracuje, a druhak neprováděla ještě v minulé epizodě Jonovu obživu jen z dobré vůle vůči Davosovi, bez ohledu na tu retroaktivní kontinuitu, v níž v plamenech místo Stannise viděla Jona? 4) OK, proč Jon nebyl znovu zavražděn ještě před tím, než sešel ze schodů? To mi fakt chcete tvrdit, že skupina lidí, kteří osobně bojovali se zombíky, ze všeho nejdřív dojde k závěru, že tahle konkrétní oživlá mrtvola je bůh, a pak se rozhodnou zdvořile počkat, než mu někdo zkontroluje oči? 5) Milí diváci, vítejte u další hodinky expozice s Brandonem Starkem. He, to je můj otec. He, to je Arthur Dayne, He, on je lepší než táta. Jsme progresivní, a tak u nás slepci ušetří za vizuálního tlumočníka! 6) BTW, proč jsou ty flashbacky natočené takhle přímočarým stylem jako naprosto normální, lineární a dokonale srozumitelné scény, a ne jako halucinační drogový výlet. To nikoho nenapadlo, že to bude šílená nuda? 7) Moment, Ned se Branovi vykecával o věži Radosti „tisíckrát“?! Co je vůbec charakterizace, žáno. Plus perfektní způsob, jak si vykecat „zvrat“, bobánci. 8) Bran je zjevně mé spirituální zvířátko, protože jeho výraz jsem po celou dobu toho mečo-kung-fu nesundala. Něco takhle debilního se jen tak nevidí. 9) A Dayne je zabit zezadu. Nasrat, víc k tomu nemám, co bych řekla. 10) Moment, , KRVEHAVRAN tvrdnul v té jeskyni tisíc let? Takže to vlastně není Krvehavran? Kiddlinka je zmetěná. 11) A Dany, vdova po největším khalovi a budoucí členka vládnoucí vrstvy nedostala koně, protože…? 12) Proč Dany jednu chvíli hází prázdné výhružky a hned nato bere své členství v dosh khaleenu jako samozřejmost? 13) Mmt, takže to, že je součástí dosh khaleenu, najednou zase neplatí, přestože v první epizodě to byl fakt, a teď o tom dokonce rozhodují khalové? 14) A já doufám, že ti, kdo během scény Tyrionova nekonečného vykecávání nějak zvládli nespáchat sebevraždu, konečně uznají, že argument „tvůrci mají omezený čas, nemůžou se věnovat všemu“ je tu fakt nepoužitelný. Missandei trpí s námi. 15) Ach, Carol a Larry, můj oblíbený snový tým psychopatických neschopů. ♥ 16) Mmt, pokud Qyburn teprve teď sestavuje síť informátorů, kteří budou donášet na Cerseiny pomlouvače, jak našel Gregor toho vola v minulé epizodě? 17) MMT, PYCELLE VÍ, ŽE ROBERT STRONG = GREGOR CLEGANE, ALE LARRY NE? A VŠEM OSTATNÍM JE TO U PRDELE? 18) Mmt, Ellaria se vyvražděním-pomstěním Martellů oficiálně zmocnila Dorne? :-D Z jaké autority? A tamní rody jsou s tím v pohodě? 19) Uch, třetí mlácení Aryi v pořadí. Plus přímo teču ze zjištění, že Ohař + Arya je v seriálu důležitější než Ohař + Sansa. 20) „That’s a short list“. ANO, JÁ VÍM! :-D 21) Proč Arya odmítá říct své jméno výměnou za návrat zraku? V knihách to dávalo smysl, protože požádat o návrat zraku by znamenalo, že by musela ukončit výcvik. Jenže v seriálu slepota = trest a žádnou souvislost s tréninkem nepředstavili. Kiddlinka je zmetěná. 22) Na Severu fakt žijí samí idioti se zamrzlým mozkem. Takže Umberové nebyli ochotní přidat se k Roosovi, protože byl „kunda“, ale nekontrolovatelný Ramsay jim přijde naprosto v pohodě, a dokonce ho pochválí za vraždu vlastního otce?!. 23) Huh, psychopat, který právě zavraždil všechny, kdo ohrožovali dědický nárok, dostane do drápů kluka, který ohrožuje jeho dědický nárok. Co se asi může stát? Huh, tenhle seriál je tak nepředvídatelný. 24) Jon oběšuje? Tady asi někdo nečet Tanec s draky :-D () (méně) (více)

Kaka

Zajímavá dějová alternativa v podobě flashbacků. Čistý šermířský souboj, který ve Hře o trůny nemá obdoby. Dokonce ještě lepší než ten s Oberynem, ačkoliv zdaleka ne tak emocionálně silný pochopitelně. Posun doznala i Arya a v hlavním městě to vypadá, že se budou brzy dít velká věci. Snad jen Daenerys stagnuje a čeká na záchranu. ()

darkrobyk

Jsem spokojen. Jednotlivé díly chápu jako součást celku, takže samostatné hodnocení je dosti ošemetné. To, že Martin rozjel děj na pěti místech, není pro seriál zrovna ideální. Jak zachytit všechno to dění v pěti liniích současně? Scénáristům nezávidím, ale dle mého se jim daří. A že se někde více povídá? Intrikuje? Pak si vzpomenu na Hostinu pro vrány. Mně se líbila moc, ale ti, co raději akce, ji spíše přetrpěli. Jenže hra o trůny není jen akce, tady jde ještě více právě o intriky. Sníh jasný, Arya skvělá....Daenerys, byť jí autoři možná chystají ještě velkou roli (jak se v knižní předloze zdálo), bych klidně nechal popravit. Rickon? No, tak to mi opravdu připomnělo Martina. Pokud tohle tvůrci dotáhnou do konce....pak to bude jako život. To nejlepší vám většinou vezme... Stále marně čekám na Catelyn Stark. Tak už ji zatraceně neschovávejte a sem s ní! ()

Anderton

Tretia epizóda má skvelý dojazd, avšak v priebehu jej sledovania sa dostavovala nuda. Pričom o nekonečných konverzáciách v miestnostiach sa tu dokonca aj rozpráva, akoby si tvorcovia robili sami zo seba srandu, ale asi skôr nie. Atmosféra je opäť veľmi temná, čo je rozhodne dobre, do budúcnosti tejto série ale predpokladám, že sa dočkáme dielov s výrazne rýchlejším tempom. ()

marhoul

Co to bylo?! Poprvé jsem rozčarovaná u tohoto seriálu. Natahovaná, nezábavná, místy dokonce otravná a ubíjející slátačka. (Tím myslím například slepou Nikdo nebo scénu s Vrabčákem) Stále dokola, nic neříkající, ubohé!!!! Trapné pokusy o žerty s oblíbeným liliputem. Ta scéna byla k čemu???? Blbá kamera a scénář fakt na kopanec. Obávám se, aby se v tomto duchu nejelo dál... ()

Necrotongue

Tak jo, už jsem se smířil s tím, že to lepší nebude. Arthur Dayne měl obrovskou slabinu, proti dvěma a více protivníkům bojoval jako bůh, ale když proti němu stál jen jeden, trvalo mu to jako psovi pastva. Ale nelogičností tady bylo opět tolik, že asi nemá cenu se zastavovat u každé. Zajímalo by mě, kdo udělal stále prudnějšímu Branovi za jeho pobytu v jeskyni tak "fešácký" sestřih? Epizoda opět obsahovala mnoho rozhovorů a monologů o ničem a soutěž v "Kdo dál dočůrá" v Králově Přístavišti a to vše bylo převelice "zajímavé". ()

JohnMiller

Zatiaľ to vyzerá, že sa 6 séria dostáva u mňa na úroveň štvrtej, čo znamená, že ma to začína celkom baviť. Nečakane sa vrátila moja najobľúbenejšia postava, potrestala zradcov a rozhodne nevyzerá tak, že sa chystá opäť odísť. Daenerys, emancipované dievča ktoré mi prekáža, sa opäť dostala do problémov, čo je super ale predpokladám, že ju z toho Mr. Friend zone s ostatnými vysekajú. ()

Nach

Po předchozích zvratech mírné zklidnění. Celek ale skvěle funguje a návaznost je maximální. Je jasné, že zde se již jednotlivé linky nebudou nadále rozdělovat a spojovat. Autoři jakoby osvobození od knižní předlohy nabrali druhý dech. A já jim s chutí fandím. Jsem moc zvědav, co postavy potká dál. 85% ()

LEATHERFAC

"My watch is ended." aneb nejmazanější způsob, jak se dostat z doživotního celibátu v Noční hlídce.... a Jonova nejlepší hláška v seriálu asi. Jinak konečně jsme se zbavili dalších nesympatických prudičů: čili sera Allistara a hlavně Olyho. Ten jeho hnusnej ksicht i výraz mi už dloho lezly na nervy. Konečně je pryč spratek. ()

SpaceOdyseus

Z flashbacku jsem puvodne nemel velkou radost, ale treti epizoda me vyvedla z omylu. Sledovani mladeho Eddarda a jejich akce byla nejlepsi cast tohoto dilu. Moc bych si pral prequelovy spin off. Jinak se dej posouva milovymi kroky. Scena na Male rade byla skvela, konecne se posunula Aryina linie a Jon? Zaver na Castle Black byl famozni! ()

Luk Skywalker

Tahleta epizoda je trochu nudnější, u některých postav se nic neděje, přesto jsou v záběru (Daenerys) a některé neukázaly vůbec (ti dva co pro ní mají jet), celkově je Meereen v tomto díle o ničem. John se vrátil z druhého břehu a nebaví ho žít. Bran je zvědavý, ale minulost je mu (i divákům) dávkována. Arya se stává Nikým. ()

0verseer

Ako je vôbec možné, že vždy sa mi vždy splní v ďalšej epizóde to, čo si žiadam aby tam bolo? Komentár k prvej epizóde v zmysle: Prečo sme tak dlho nevideli Brana? Následne v druhej epizóde bol. Druhá epizóda: Uvidíme ešte Neda Starka v dospelej podobe? A čuduj sa svete ,v tretej epizóde bol! Aj keď vtedy som dúfal, že to bude Ned Stark v podaní Beana. Ale nevadí, snáď v tej ďalšej sa splní aj toto... :D Inak ide o epizódu z kategórie "vykecávacích", teda až na súboj z minulosti a záverečnú popravu. Trocha škoda, že Ser Arthur Dayne nedostal viac priestoru, aby sa lepšie predstavil. Aj počas tej krátkej chvíle sa javil, že by mohol patriť do kategórie tých zaujímavejších naprieč postavami. A obávam sa, že narozdiel od Neda už ďalšiu šancu v spomienkach nedostane... ()