Tyrion hledá podivného spojence. Bran se dozvídá něco důležitého. Brienne je vyslána na misi. Arya dostává šanci, aby se předvedla. (HBO Europe)

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. TL,DR: Benioff je zodpovědný za Deadpoola z Wolerine: Origins, myslí si, že Sam nemá vlastní kapitoly a Dany zapomněla, že je imunní vůči ohni. Podle Weisse plyne z věže radosti, že Ned je nečestný chvástal a lhář, a myslí si, že Stannis upálí Shireen, protože je bezskrupulózní náboženský fanatik poháněný ambicemi. Lidi, bavíme se tu o dvou šašcích, kteří v jednom rozhovoru za druhým ukazují, že nebyli schopni pochopit ani ty nejpovrchnější aspekty předlohy, a systematicky a úmyslně natáčeli její pravý opak. Já odmítám brát vážně cokoli, co ti dva troubové řeknou o budoucím vývoji v knihách, či dokonce věřit, že najednou z nějakého důvodu věrně adaptují těch pár bezkontextových drobků, které jim Martin teoreticky sdělil. Jinými slovy: I won't form any judgment on anything from this season being true to the book until the book is available to compare and contrast with. Based on history, it's more likely it will look like Martin told *plot spoiler* to a drunk, who then translated it in and out of several languages and told it to a toddler, who told it to D&D... end result: "When George told us about this, we couldn't believe it!". Klady: disputace mezi Aryou a sexy Ježíšem (konečně), a především braavoské dívadlo. Jistě, je to xtá „adaptace“ Mercy v řadě, a místo aby byla pobočníkem zrůdná verze Tyriona, DD tu příležitost využili k dalšímu ostouzení Neda Starka, ale krucinál, konečně lidi pochopí, co vidím, kdykoli se přinutím tuhle hovadinu zapnout. Zápory: 1) Proboha živýho, tímhle tempem Malíček ten teleportér fakt zavaří. Stihnout za jednu epizodu shromáždit celou armádu Údolí a dopravit ji ke Kailinské držbě, to už musí být porušení záruky. 2) Sanso, miláčku, drobku můj vylízaný: problém nikdy nebyl v tom, že je Ramsay násilnickej psychopat. Problém byl v tom, že na stupidnější plán než „pomstím se svým nepřátelům tím, že se za ně provdám, legitimizuju jejich nárok na mé sídlo a pomůžu jim ustanovit následnickou linii tím, že jim porodím děti“ jsi fakt přistoupit nemohla. 3) Mmch jsem mocinky zvědavá, jak se teď Malíček udrží v Údolí u moci, když jediný důvod, proč na něm tamní lordové okamžitě neprovedli defenestraci, byla Sansa. 4) Černá ryba se „znovu zmocnil“ Řekotočí?!! Černá ryba „shromáždil“ tullyjské jednotky?!!! Takže Lannisterové se původně zmocnili Řekotočí, zapomněli si zavázat lordy říčních krajin, ti se proti nim následně spikli s Černou rybou, který si celou dobu asi někde leštil kopí, a nato Lannisterové přišli o Řekotočí, aniž by to v Králově přístavišti komukoli vadilo, a to VŠECHNO MIMO ZÁBĚR? 5) Děti lesa stvořily Bílé chodce? Ok, to zní jako monumentální zvrat, který mění úplně všechno, a tudíž by si zasloužil trochu pozornosti, možná delší dialog, zobrazení konfliktu s prvními lidmi, abychom pochopili závažnost situace, troška té disputace, dát tomu čas, abychom to všichni mohli rozdýchat… anebo můžeme okamžitě střihnout jinam, taky dobrý. 6) Theon je Balonův dědic? Theon je Balonův dědic. Theon je Balonův dědic?! Tak proč se kurva pořádá kingsmoot? 7) Panejo, Železné ostrovy jsou obydlené těmi nejpřelétavějšími joudy vůbec. „Fůj, Járu nevolím, je to ženská!“ „Jára je ten nejlepší mezi námi!“ „Jára, Jára, Jára!“ „Fůj, Jára je ženská, volte mě, já mám penis!“ „Pénis, pénis, pénis!“ 8) Krucinál, to v Západozemí vychází nějaká tamní obdoba Elle, v které prohlásili vraždění příbuzní za nejvíc hot trendík, že to absolutně nikomu nevadí? Protože tohle začíná být směšný. (BTW ďykes, že jinak je Euronova řeč v podstatě kopií té Ashiny z Hostiny pro vrány. Protože proč nemít další super babici, která teď kvůli zbytečnému přepisování vypadá úplně neschopně.) 9) Smraďoch? Kdo je to Smraďoch? Že někdo, komu uřízli celkem sedm prstů na rukou a nohou, a tudíž by neměl být schopen normálně chodit, natož fungovat na lodi? Ech, proč si s tím dělat starosti, když můžeme jeho prostřednictvím vykrádat Piráty z Karibiku? 10) „Where are my niece and nephew? Let’s go murder them.“ Hele, ne že by mi vadilo zahánět nudu vzpomínáním na jeden ze svých nejoblíbenějších filmů, ale když i ostouzený béčkový horor o horském kanibalismu má lepší repliky než seriál oceňovaný Emmy, je něco fakt v nepořádku (Btw proč že je třeba je zabít?) 11) OK, i za předpokladu, že jeden každý z těch pěti nebo kolika Járových podporovatelů ukradl sám bez pomoci jednu loď, navíc za těch deset minut, co se Euron nekoukal, není možné, aby jich celkem čórli tolik, kolik jich bylo ukázáno. 12)„Postavte mi 1000 lodí“? Takže ten plán se odkládá o jednu až dvě generace? Co to kecám, nejspíš budou hotové už v příští epizodě. 13) A Dany se musí omluvit stalkerskému pedouši Jorahovi, abychom napravili ty ošklivoučké knihy, kdo má kyblík, abych měla do čeho zvracet? (BTW chci tu dothrackou kulmu, kterou Dany používá, ta moje nemá ani zdaleka tak dobré výsledky, a to nemusím k vyztužování používat koňskou moč). 14) Ehm… takže ten modrooký jouda z extrémně klišoidní obálky průměrného metalového alba je teď Sauron, že může odhalit Branovu polohu odhalit duševním spojením? K, když už vykrádat, tak asi od těch nejlepších. 15) Ehm… kdy přesně Sansa chce, aby Černá ryba a jeho armáda dorazili? Někdy příští zimu? 16) Tak kvůli tomuhle si všichni míněj urvat žížalku, kvůli stejné blbě naklíčované, klišovité, tupé, bayovské akčňárně, kterou jsem viděla už na konci čtvrté série a v Hardhome? Zklamaly jste mě, děti, opravdu. 17) A ta magie, kvůli níž wightové v jeskyni vybuchovali, najednou nefunguje, protože…? 18) A použít na wighty oheň místo oštěpů nikoho nenapadlo, protože…? 19) A Bílí chodci chcípají po ráně oštěpem, protože…? 20) A Léta bylo nutné takhle bezúčelně zabít, protože…? 21)A Krvevran musel zemřít, protože…? 22) A Leaf se musela nechat bez odporu skolit, protože…? 23) A Bran může ovlivňovat minulost, přestože Krvevran tvrdil pravý opak, protože…? 24) A ten zvrat je tak upazupa úžasný, protože…? 25) Nejsnadnější prachy, které kdy Max von Sydow vydělal, víc k tomu nepovím. () (méně) (více)

Kaka

Epizoda, která sází na mrazivé finále a dává alespoň částečné odpovědi na otázky, které si každý fanda GOT klade už od prvních dílů. Tentokrát se hrdinou dne stává Hodor. Působivé, škoda, že zbytek v podstatě stagnuje a stojí na místě. ()

darkrobyk

Ztemnění a venku jen smrt. Pokud za scénáristy nestojí tajně Martin, pak mají stejný dar - odpravit postavu (y) bez ohledu na její postavení v příběhu případně na oblíbenost u diváků (čtenářů)....a tajemství chodců odhaleno! ()

Anderton

Tak pri tejto epizóde je už jasné, že sa šiesta séria rozbehla naplno. Väčšina deja, respektíve akcie prebieha za tmy a v zimnom prostredí, pričom sledujeme hordy armády chodcov a neskôr aj samotný útok. Inými slovami má táto časť ešte temnejšiu atmosféru než tie predchádzajúce, čo je myslím rozhodne dobre. Na druhú stranu ale cítiť, že dej doterajších piatich epizód by sa bez problémov zmestil do troch. ()

Karamanlis

V šiestej sérii akoby tvorcovi seriálu chceli zredukovať počet viac či menej dôležitých vedľajších postáv resp. ich obmeniť za nové či polozabudnuté, ktoré začínajú opäť naberať na dôležitosti (Euron Greyjoy, Benjen Stark, Brynden a Edmur Tullyovci, Rickon Stark) a tak ich výdatne nechávajú umierať prípadne ich osudy momentálne odsúvajú na vedľajšiu koľaj (napríklad môj obľúbenec Bronn si v šiestej sérii zatiaľ sotva škrtol...). V tomto trende sa pokračuje aj v tejto, inak vynikajúcej epizóde s názvom The Door, ktorá na pomery tohto "tajnostkárskeho" seriálu prináša nečakane veľa odpovedí. ()

Necrotongue

A to se mi svého času seriál tak líbil... První Braavosan, kterého jsem viděl učil Aryu šermovat, ona mezitím zřejmě postoupila na vyšší level a má se z ní stát ninja, tipuji podle výcviku. Dění v Králově Přístavišti už mi leze vyloženě na nervy, to je taková blbost, že už se na to skoro nedá dívat. Děkuji tvůrcům za detailní lékařské okénko a doufám, že příště přijdou s vyšetřením prostaty. ()

JohnMiller

Táto epizódka síce pootvorila niektoré mysteriózne prvky seriálu. Odkiaľ pochádzajú Bieli chodcovia, či prečo ten retard Hodor dookola opakuje svoju prezývku, dokonca aj na akciu došlo ale nejako ma to nezaujalo. Ono tu bolo nechané priveľa priestoru dejovým linkám ktoré ma až tak moc netankujú. Aryia, Bran či Daenerys. ()

Tucqa

Tak tohle bylo něco! Vůbec mi nevadilo, že se mi tento týden nedostalo novinek z Králova přístaviště, alespoň se konečně mohla pořádně rozjet Branova severní linie. Konečně jsem u seriálu zažila pocit, který jsem mívala u čtení knížek - několikrát mi spadla brada a z překvapivého zjištění jsem málem zapomínala mrkat. A poslední scéna se nedá nazvat jinak než epická. Vážně povedený díl. ()

Mrkvič

Jo, ty dveře se opravdu povedly. Také bych rád věděl, zda v tom má pořád ještě prsty R.R. Martin. Jinak byl ale tento díl slabší a spíš jen přihodil pár pidinkatých prkýnek do minulými díly chystaného táboráku. ()

Yoda sama

Potrebujem objatie a panáka kvôli jednej minúte zo seriálu. D&D, takto jebať s emóciami milióna ľudí, že vám nie je blbo. ()