Nejvyšší vrabčák se zaměřuje na další cíl. Jaime se střetává s hrdinou. Arya vymýšlí plán a Sever je připomenut. (HBO Europe)

Necrotongue

Tvůrci do seriálu obsadili mého oblíbence Iana McShanea, což mě na pár desítek vteřin nadchlo, než jsem zjistil, jakou hraje postavu, pak mě opět nadchli tím, že už ji nehraje.To byl pěkný zvrat. Doufal jsem, že je logika po svém pokusu o sebevraždu v minulé epizodě jen vážně zraněná, ale byla to marná naděje, je opravdu mrtvá. A další a další stupidní kecy v hlavním městě, to je neštěstí. ()

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Po sérii a půl konečně opět začala hrát hudba, kterou jsem schopná si vybavit, někdo se probudil za kamerou a zmohl se na zajímavé záběrování, design Řekotočí je vynikající, stejně tak rozhovor Černé ryby a Larryho, který chvílemi vypadal skoro jako jistý Jaime Lannister (je k posrání vtipné, jak propastný a na první pohled patrný je rozdíl v kvalitě mezi originálními seriálovými výpotky a knižními dialogy – člověk si skoro dokáže představit, jak super by byla adaptace Písně ledu a ohně), u Gloverova shrnutí, proč byl seriálový Robb čurák a záměna Jeyne za Talisu stála za hovno, jsem měla menší orgasmus, Maribaldova řeč byla naštěstí adaptována úplným vyškrtnutím, a především LYANNA MORMONT!!!!! – kašlu na „Sansu“, tohle je holka, kterou chci nadále sledovat. Zápory: 1) Lidi… řekněte upřímně, že jsem nebyla jediná? Nicméně pozoruju citelný nedostatek zmrzliny a srnek. 2) OK, proč Ohař, který je z nějakého důvodu furt Ohař, vůbec dorazil do téhle ukecané vnitrozemské komuny hipíků, která nemá s Tichým ostrovem nic společného a vypadá, jako by se jí válka vůbec nedotkla, a proč tam zůstává, pokud jeho úmyslem nebylo dát se na pokání a vzdát se veškerého násilí, nýbrž prostě přežívat, jako by se pořád ještě pohyboval v závěrečných kapitolách Bouře mečů? 3) A Sandor přežil, protože ho poháněla nenávist. Bezva, serem na žal nad tragickým životem a lítost z nedostání ideálům a domnělé zrady na malém ptáčeti. K čemu je dobrý charakterový vývoj a odklon od násilí? Proč bychom měli mít symbolické znovuzrození a druhou šanci, „Ohař je mrtev, Sandor je v pokoji“, když můžeme mít radši „Nebojte fanbójové, Ohař utrpěl menší bebí, ale jinak je přesně v tom duševním stavu, v jakém jsme ho zanechali“? 4) Marge dělá zbožnou v septu, Jonathan Pryce má osmdesátý sedmý monolog o víře a chudobě, prcat malé kluky je ctnost, jádyjádydáda, můžeme prostě předpokládat, že v Králově přístavišti se děje stejné kulové jako vždycky a nezasírat si tímhletím stopáž? 5) Ať už Marge hraje proti Vrabčákovi jakoukoli hru, proč její plán zahrnuje zkázu Tyrellů v podobě Lorasova vydědění, a proč naopak nezahrnuje manipulaci vymatlaným Tommenem, a hlavně VYUŽITÍ TYRELLSKÉ ARMÁDY, KTERÁ JE VE MĚSTĚ A PŘIPRAVENÁ POBÍT KAŽDÉHO NEMYTÉHO FANATIKA V DOHLEDU? 6) Proč musím teprve teď přetrpět další scénu ve stylu „Všichni stojí za mnou… mmt… stojíte za mnou?“ „Ne, nestojíme za tebou.“ „Měli byste za mnou stát.“ „Nestojíme za tebou.“ „Měli byste za ním stát.“ „OK, stojíme za ním?“ Proč se to řeší až teď, proč jsme nemohli předpokládat, že to má Tormund v pácu, a proč tedy divocí původně bojovali za Jona proti Thornovi? 7) Může mi někdo vysvětlit, proč je každý i jejich matka proti Cersei? Protože ať si o ní myslí, kdo chce, co chce, to, co říká, má logiku – Tyrellové a Lannisteři se skutečně potřebují, Olenna nemá žádný plán, o Lorase jí zjevně vůbec nejde, neumí využít tisícíhlavou armádu, kterou má přímo před barákem a těmi pubertálními urážkami si nijak nepomůže. Tak proč mám kurva mávat pěstí ve vzduchu a řvát: „Jó, Cersei je taková píča?“ 8) Uhm, takže Černá ryba nashromáždil ve dvou třech epizodách armádu, dobyl Řekotočí, stihnul se nechat oblehnout freyovsko-lannisterskou aliancí, která se vykondenzovala jen tak ze vzduchu, a ještě měl dostatek času začít se nudit. Přesně tohle se stane, děti, když neplánujete dopředu a myslíte si, kdovíjak neumíte škrtat nepodstatné, načež si uvědomíte, že to nepodstatné je vlastně docela podstatné, a pokusíte se to všechno narvat zpátky a předstírat, že „je to zrovna jako v knihách“. 9) Jon a Sansa by nedokázali přesvědčit ani záchodový prkýnko, aby zůstalo na místě. Víc nemám, co bych k tomu vůdcovskému failu řekla. 10) Á, Bryndenovy zásoby nám narůstají. Minulou epizodu vystačily na roční obléhání, teď na dvouleté a má otázka přitom stále trvá: jak Řekotočí do prdele vůbec dobyl? To jsou Freyové až natolik neschopní, že zapomněli, že mají hrad plný žrádla a nenapadlo je zaplavit příkop? 11) Hele, já na tu scénu rozhovoru Larryho a Černé ryby můžu promítat knížku a představovat si, že závěrečné prohlášení „Jaime = Králokat = nulová čest“ v seriálu něco znamená a naznačuje, že Jaimeho honba za novou identitou Zlatoručky Spravedlivé je fundamentálně odsouzena k neúspěchu, JENŽE: to se týká Jaimeho. LARRY tenhle vnitřní konflikt nemá. Larry se nesnaží najít svou identitu mimo rod Lannisterů, nepokouší se – inspirován Brienne – dostát ideálům rytířství, které jsou v zásadním rozporu s jeho faktickou identitou Králokata. Larry je prostě jen Carolina gorila a je jedno, kolik dramatické hudby se k tomu pustí. 12) Já vím, že bych měla být nasraná kvůli teleportování, ale krucinál, já si upřímně užívám, jak samotný příběh říká, že ty Sansiny a Jonovy plány jsou totálně na píču a nemůžou fungovat. Díky Robette (?) Glovere, pane z nějakého důvodu kamenné Deepwood Motte. 13) A Jára je ve Volantisu. Protože proč ne. 14) A Jára je lesba. Protože proč ne. 15) A Jára chrápe se sexuálními otroky. Protože proč ne. Tyrion, který měl v knihách tu nejnechutnější scénu znásilnění vůbec, musel zůstat čisťounký jak padlý sníh, ale proč neudělat z heterosexuální Ashy někoho, kdo píchá otroky, žáno? 16) A Jára může jít oficiálně do píči jakožto moje nejmíň oblíbená postava vůbec. Takže podle DD tvrdá láska = zatáhnout oběť sexuálního násilí do bordelu, zapomenout, proč je tak upjatá, seřvat ji, že fňuká, protože si nese následky těch nejhorších věcí, které se člověku můžou stát, označit ji za špatnou parodii starého Theona, jíž se Jára vysmíval jako naprostému čuramajzlíkovi, a uzavřít to výzvou, že pokud Theon hodlá mít depresi z mučení a být k ničemu, může se rovnou zabít. Nevěřila jsem, že můžu někým pohrdat víc než Brienne, ale Jára to dokázal. Asha nevěřícně rotuje v kleci. DAFUQ?! 17) Á, takže Stannise zmíníme jen proto, abychom si z něj dělali srandu. Naser si, ty parodie na Sansu, co nejsi schopná jakékoli diplomacie a furt si myslíš, že provdat se za svého nepřítele byl ten nejlepší nápad evar, a naserte si i vy, DD, co máte ruku narvanou v jejím zadku a nutíte ji mluvit jako loutku – nemyslete si, že vás tam vzadu nevidím. 18) Tak Sansa si myslí, že náhodně uzmutý havran najde ležení umístěné kdesi v prdeli u Kailinské držby. Boha jeho, lupus na mozku, já to říkám furt. Ale je hezké, jak si konečně uvědomila, že nepřijmout nashromážděnou armádu od někoho, kdo pro ní v nejmenším nepředstavuje hrozbu, a koho naopak může díky svému mocenskému postavení předhodit k okamžité zkáze hned několika skupinám lidí, byla největší píčovina, které se dopustila od chvíle, kdy jí připadalo jako dobrý nápad provdat se za svého nepřítele. 19) Ehm… Bratrstvo bez praporců jsou teď záporáci? … Ehm… co? Proč? Jak?... Jak je možné pokročit od Bratrstva ochrany a spravedlnosti pod vedením živého Berica Dondarriona, jak jsme ho naposled viděli, k Stoneheartové Bratrstvu pomsty a násilí, aniž bychom se zbavili živého Berica Dondarriona a získali nemrtvou Cat? A proč Ohař, který s nimi má osobní přímou zkušenost, předpokládá, že představují přímé nebezpečí pro kohokoli kromě něj? A proč by vůbec měl předpokládat, že jsou nebezpeční pro něho, když ho posledně pustili a k masakru v Solnopánvích nedošlo? Ehm… co? 20) A v Braavosu věděj, že flotila Železných má namířeno do zátoky Otrokářů? To Jára postnul fotky na instagram, nebo co? 21) A v Chrámu černé a bílé očividně navzdory všemu tomu omývání mrtvol nevědí, že lidské tělo plove a že pokud se oběť útoku nevynoří na hladinu, asi to znamená, že práce není dokončena. 22) Heh, takže Areo Hotah musel zemřít jako největší buzna, protože ho na zádech polechtali jehlicí, ale Arya může s vypadlými střevy normálně proplavat kanálem a jít se procházet po tržišti. A nikomu nepřijde ani trochu divné, že se ulicí promenáduje holka, které z břicha klouzaj vnitřnosti. Svět psychopatů, opravdu. 23) A opakuju, proč adaptovat knižní odklon od násilí, když můžeme skoro doslova vykrást Gladiátora a pomiliónté zopakovat to klišé o vojákovi ve výslužbě, kterému nepřítel zničí mírumilovný život a donutí ho vyrazit na poslední misi. K čemu jsou témata, vždyť fanbójové si ho musej utrhnout u Cleganebowlu. () (méně) (více)

Kaka

Suverénně nejzbytečnější díl šesté epizody. Vsuvka s Ohařem zbytečná, Arya v Bravosu je ke konci jen naznačená, samozřejmě natažená do další epizody a bitva o Winterfell stále v nedohlednu. Snad se to povede v příštích dílech. Místo toho se tady tajtrdlíkuje o Riverrun a Daenarys není přítomna vůbec. Rychle ja poslední díly, ty zřejmě konečně budou stát za to. ()

darkrobyk

Osudy některých postav se začínají vybarvovat, někde až do barvy krve... Byť za nejsilnější moment považuji psychologické střety v Králově přístavišti, nenechávají mě chladným ani scény v otevřené krajině... a ten konec! To bude zase dlouhý týden. ()

Anderton

Naberanie dobrovoľníkov do boja v štýle Siedmych statočných ma vždy bavilo, i keď tu sa zháňajú skôr tisícky. Čiže ak vám niekto dodá 62 bojovníkov, ste sklamaní, ale ponuku zoberiete, lebo vám aj tak nič iné neostáva. Neviem, či chceli "Ohaře" naspäť fanúšikovia a spísali nejakú petíciu za jeho návrat, každopádne ho tu máme znova, prečo nezomrel, nám vysvetlí Ian McShane a či to bude niekam smerovať, si budeme musieť počkať. ()

ArsenalEagle

Po letmé zmínce na Černém hradu se do popředí dostává nejvíc badass postava celého Západozemí - Lyanna Mormont. Ohař je zpět a má novou motivaci. Na Severu se začíná něco dít a Arya začíná mít méně nudnou linku. ()

JohnMiller

Išlo síce o ďalší nudný diel ale (SPOILER) Nesmierne ma prekvapilo, hoci som v to dúfal, že moja obľúbená vedľajšia postava Hound predsa len nezomrel. Dostáva sa do novej osady veriacich ktorí chcú začať nový život, no ako to v tejto krajine býva zvykom, aj tak všetkých pozabíjajú. ()

panWolf

No , mě se zdá , že seriál svou roztříštěností začíná ztrácet tah na branku. To ovšem neznamená ,že nečekám netrpělivě na každý další díl. Ale tímto tempem , se toho už moc , do konce série , nestane. :-( ()

SpaceOdyseus

Paradni dil. Vratili se nam nekteri stari znami a hlavne z navratu Brona mam velikou radost. Nejlepsi cast dilu byly jeho slovni vymeny s Jamiem pri oblehani Rekotoci. Doufam, ze sem se jeste v dalsich dilech budeme hojne vracet. ()

1mArc0

Zaujímavá psychologická hladina a zvraty, konečne! Niekto sa dozvie niečo zaujímavé. Dejová línia, trošku slabšia od tých predchádzajúcich a trošku by bolo potrebné podrobnejšie vysvetlenie chovanie daných postáv, ktoré bolo v predchádzajúcich sériach. Hádam sa duša GOT nestratí, pretože týmto dielom začína absencia! Réžia mohla o trochu lepšia. Slušná dobrá časť. /60 %/ ()

0verseer

"Máš lepší instinkty než kdokoliv ve vojsku Lannistru." "To je totéž jako mít větší péro než kdokoliv v armádě Neposkvrněných..." Aj keď sa v tejto epizóde de facto nebojovalo, aj tak musím priznať, že sa mi páčila. Najmä preto, že sa na scénu vrátil Bronn a ešte jeden starý známy. :) "Je to starý muž." "Ty máš jednu ruku. Sázim na toho dědka..." PS: Blackfish je jeden z najväčších badass frajerov, akí chodia po Westeros, takto uzemniť Jaimeho som ešte nikoho nevidel. ()