Zatímco Jaime zvažuje své možnosti, Cersei odpovídá na požadavek. Tyrionovy plány přinášejí ovoce. Arya čelí nové zkoušce. (HBO Europe)

Z natáčení  - David Benioff, D.B. Weiss

Coleator

Kdyby se nemávalo, možná bych dal i čtyři... Ale ty závěrečný scény byly fakt hloupý... Nejdřív mávačka, potom na vrchol obrovský pyramidy dopadne něco strašně velikýho a všichni jsou překvapený, že to byl drak a potom závěrečná pronásledovačka s umírajícím nikým, pardon Aryou... Ať se to v devátý epizodě kouká sakra rozjet, protože poslední díly začalo všechno docela stagnovat... ()

Necrotongue

Já už bych si ani netroufl tipnout, že by tvůrci mohli přijít s ještě horším dějem než v předchozí epizodě, ale to oni zase ano. Mrtvá logika už se zvolna rozkládá a z toho smradu se líhnou v hlavách scénáristů takové perly jako vydání Řekotočí bez boje, atletický víceboj s čerstvě rozkuchaným břichem a neotřelé využití draka k provedení výsadku v obleženém městě namísto spálení útočící flotily. Šestá sezóna vykolejila hned na začátku, ale setrvačnost jí dovoluje působit stále další škody. ()

Kaka

Tak akorát vyrovnané. Idealní množství Kings Landing, kde se pomalu chystá malá revoluce, vkusně vyobrazená platonická láska Jamieho Lannistera a Brienne, nezvykle zábavné a napínavé scény s Aryou v Bravosu a Mereen v obléhání, které vypadá vcelku pompézně. Devátý a desátý díl budou zřejmě prvotřídní zakončení šestky. ()

JohnMiller

Táto časť opäť nejako extra dej neposúva ale vďaka bratom Hound a Hora, mi prišiel strašne sympatický. V momente keď Cersei neposlúchla rozkaz najvyššieho vrabčáka, fanatický mnísi ju chceli na silu odvliecť (ako sú na to bežne navyknutý) háčik bol však v tom, že medzi nimi stál Hora a jednému odtrhol hlavu. Ostatný sa ďalej nepokúšali. Byť na jej mieste prikázal by som nech pozabíja aj tých ostatných, bolo ich asi pol tucta. Hound sa rozhodol, že pomstí svojich nových a už mŕtvych priateľov a tak započal krvavú pomstu zo svojou sekerou. Stihol to za jednu epizódu a stretol popri tom bratstvo ktorého chcelo v minulosti zabiť no teraz by ho aj chceli. To ostatné na čele z "vykuchanou" Aryiou nič moc. Trocha sci-fi. Mal som úraz a náhodou som bol aj ja takto vykuchaný, verte mi 2 týždne som mal problém vstať a nie to skákať a utekať ako ona, trocha to prehnali. ()

SpaceOdyseus

Skvely dil, kde zazaril hlavne Clegan. Shledani s Bratrstvem a slovni vymeny mezi nim a Dondarionem byly moc prijemne. Doufam, ze se k nim prida a budou se jim tvurci venovat. Divacky potencial tu je veliky. Aria me moc potesila, jeji honicka mestem byla jako z Bourna (s primhourenym jednim okem) a vyvrcholeni bylo, jak se patri. Ale nejlepsi byl zase stejne muj oblibenec Bron, setkani s Podem bylo pohlazeni na dusi. Jinak tu bylo nasili, intriky, politikareni. Vse jak ma byt. ()