Zatímco Jaime zvažuje své možnosti, Cersei odpovídá na požadavek. Tyrionovy plány přinášejí ovoce. Arya čelí nové zkoušce. (HBO Europe)

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Ehm… no… jako… narativ konečně uznal, že Tyrionův plán „zbavíme se Hizdahrem zrušeného otroctví tím, že ho povolíme, aniž bychom si vyžádali jakékoli záruky“ byl naprostá hovadina a Tyrion byl vypyčován z vůdcovské role… Plus nejretardovanější verze Cleganebowlu se oficiálně nekoná… takže asi dobrý? Zápory: Ad Arya: lidi, pokud máte na výběr mezi vymýšlením smysluplných vysvětlení všech těch hovadin, které se na obrazovce dějí, a jejich tupým přijetím jako něčeho, v čem se neskrývá nic hlubšího, s žádným vymýšlením se neobtěžujte a předpokládejte, že jak to vidíte, tak to taky je. Víc nemám, co bych k tomu wolverinovskému uzdravování řekla. 1) Za posledních sedm epizod se absolutně nic nepřihodilo a většina postav udělala charakterovou zpátečku, ale hlavně, že jsme si našli čas na anální prstění. Dejte jim všechny Emmy. 2) A Ohařův charakterový vývoj je za celý seriál oficiálně nula nula nic. Dejte jim všechny Emmy. 3) Tyrion „uzavřel smlouvu s fanatiky“? Ehm, ok, říká to Varys, takže teoreticky by to šlo vykládat jako projev jeho nechuti k magii jako takové… jenže… a) Varys podporuje Dany, která má k magii hodně blízko, a b) výchozí předpoklad Hry o trůny je, že náboženství jako takové je uniformně na hovno a papouškování téhle floskule značí osvícenou mysl. Takže jsme zpátky na začátku, a sice: 4) Vážně, z čeho Varys usuzuje, že jsou r’hllorovci fanatičtí? To najednou z Mel děláme typickou ukázku R’hllorova vyznavače? A pokud Tyrion skutečně uzavřel smlouvu s fanatiky, proč se po mně chce, abych nad Varysovými poznámkami mávla rukou a viděla jen tu Tyrionovu moudrost, vole, když se sám vmanévroval do velice podobné situace jako loni Carol, v jejímž případě jsem to měla chápat jako gigantický průser? Já fakt nevím, vysvětlete mi to! 5) Ach, Carol, jak já tě zbožňuji, tak statečná tváří tvář nepřízni, tak důstojná před hnusnými fanatiky, tvé sebeovládání, vyrovnanost a duševní síla jsou inspirací pro nás pro všechny. 6) Ráda bych všem připomněla, že ten záběr na Podrickovo škrcení posloužil v traileru jako čtvrté trolování ohledně Lady Stoneheart v řadě. 7) A nyní dramatický přepis Bronnovy a Podovy konverzace (samozřejmě se zahanbujícím vědomím, že někdo, komu je víc než dvanáct a už někdy smočil, se té scenáristické genialitě prostě nemůže přiblížit). *odkašlání* „Jako co myslíš, šukaj? „Ne, vole, nešukaj.“ „Jasně, píčo, že šukaj… já bych ji jako vošukal… vole, tys ji vošukal?“ „Ne, ty mamrde, já jsem ji nevošukal.“ „Kundo, s tím tvým pérem žes ji nevošukal?“ DEJTE JIM VŠECHNY EMMY! 8) A Jaime z první série je zpět a jeho vztah s Brienne ještě horší než na začátku série třetí. Emmy, řikám, dejte jim je. 9) Takže Larry nepředpokládal, že Sansa přežije, protože „tydlety holky prostě nepřežívaj“? Takže on vlastně poslal Brienne na zcela zbytečnou honbu za chimérou, a to s plným vědomím, že ji vystavuje ohrožení na životě a plýtvá jejím časem? Hele, když jsem říkala, že v zájmu efektivity je při adaptaci nutno kombinovat, nemyslela jsem tou efektivitou nutnost vymýšlet nové a inovativní způsoby, jak srát na hlavu a ničit charakterizaci třem postavám najednou. 10) Ehm… že „Sansa = vrahyně Joffreyho = snaha o její záchranu Cersei vytočí“ Larryho nenapadlo hned od začátku a problém je to pro něj teprve teď, protože…? 11) Kruci, já fakt nemůžu: jak vztah dvou lidí pokročí od poslední společné scény, která vypadala takhle, k tomuhle poměřování délky? 12) Btw ne že by na tom záleželo, ale ráda bych prohodila, přesně tohle je ten moment, kdy knižní Jaime při obléhání Řekotočí aktivně usiluje o mírumilovné řešení, protože čest, a pošle Cersei definitivně do prdele ve chvilce její nejvyšší nouze, načež všeho v lannisterském táboře nechá a odejde s Brienne, protože Sansa prý nutně potřebuje pomoc a hlavně ♥ Brienne ♥. To jen kdyby někdo chtěl furt ještě tvrdit, že je Hra o trůny adaptací Písně ledu a ohně. 13) Jech, trávit čas se Sansou je nebezpečné, člověk ten mozkový lupus chytne taky – takže Brienne připadá jako dobrý plán napochodovat do Řekotočí, které Černá ryba právě dobyl, říct mu „vykašli se na dvouleté obležení, které můžeš v pohodě vydržet, všeho nech, opusť Řekotočí, které jsi mimochodem právě dobyl, a vydej se nepřátelským územím tisíce mil do bitvy, která s tebou má prd společného?“ 14) Brienne dosáhla svého cíle? Ehm, jako já jsem si nevšimla, že by Arya se Sansou byly zachráněné a doma. 15) Kevan je takovej sexistickej čurák, nedej se Carol! Chjo, jak to bylo hezké, když knižní Kevan Cersei litoval a ulička hanby jím otřásla… 16) Mmt, Loras furt jde před soud, přestože kvůli němu Marge uzavřela dohodu zahrnující jeho vydědění? Co to kurva bylo za dohodu, že zahrnuje v podstatě dvojnásobný trest a nulové výhody pro jednu ze stran?! 17) Ehm… lidi, soud bojem je považován za vyjádření vůle bohů a každý, včetně náboženských představitelů, ho považuje za plně rovnocenný světskému soudu, ne-li nadřazenější, protože – opakuju – vůle bohů. Kdyby vládla logika, měli by vrabčáci problém naopak se světským soudem, který může a je manipulován osobními zájmy, jak jsme již v seriálu několikrát viděli. Ale proč se jako scenárista vžívat do způsobu uvažování středověkého joudy, když tam můžeme fláknout moderní morálku a tvářit se, jak sme vosvýceňý. 18) Btw co se stalo s Tommenovou znovunalezenou láskou ke Carol, s jeho „nenávidím vrabčáky za to, co ti udělali, nauč mě být víc jako ty, senpai?“ Proč se od ní odvrací, proč ji zrušením soudu bojem aktivně ohrožuje na životě? Opravdu byla ta scéna usmíření ze začátku série jen plýtváním mým časem a zvratky? 19) A já se ptám, pokud bylo v plánu zrušit souboj bojem, proč se loni musel oživovat Frankengregor? 20) Jé, Tyrion na scéně, ftípky a alkohol, přetáčím rovnou, na tohle zadarmo fakt nekoukám. 21) A Larry právě potvrdil, že twincest a Tommen nemá nárok na trůn. Gratulki. Dyť co to je, válka pěti králů. 22) Opět se potvrzuje, že aby se v letošní sérii mohlo vůbec něco přihodit, musí se minimálně jedna postava chovat jako naprosto vymatlaný debil. Co to je sakra za logiku „Edmure = past?“ Jako jak? Jak se příchod zajatce automaticky rovná past?! Proč je Černá ryba najednou paranoidní tupoň, který neumí velet, proč se jednotky v Řekotočí dávají na Edmurovu stranu, přestože to znamená, že se nechaly zverbovat a udělaly ze sebe vzbouřence kvůli naprostému hovnu, a především: PROČ EDMURE V ROZPORU S PŘEDLOHOU NEPOSKYTL BRYNDENOVI DOSTATEK ČASU NA TO, ABY ZDRHNUL?! 23) Jen tak mimochodem, proč je Edmure furt naživu? Roslyn slehla a dokonce z ní vylezl majitel penisu, takže nástupnická linie Freyů je zajištěna, a Edmure nemůže posloužit už ani jako směnný prostředek při vyjednávání, protože Černá ryba ho byl ochoten nechat umřít a, jak se ukázalo dneska, vlastně o něj fakt vůbec nestál. 24) Tak si to shrňme – Černá ryba je mrtvej (mimo záběr, protože proč ne), jeho armáda Sanse nepomůže, protože Brienne vyjednala starou píču a Edmure provedl převrat, páč proč ne, Larryho vývoj nula nula nic… proč jsme to Řekotočí vůbec museli mít? Co na něm bylo, že jsme se bez něj prostě nemohli obejít? 25) … a já nemám nejmenší ponětí, proč Larry nechal Brienne jít. U Jaimeho z Hostiny pro vrány bych to chápala, ale po tom Larryho poměřování čuráků se opravdu nechytám. 26) A cena za nejvíc antiklimatický návrat na scénu patří Dany. Ježišikriste. 27) Několikaminutové handrkování židovských babek v podání Sandora, Thorose a Berica, kteří všichni vývojově zařadili zpátečku… PROČ? 28) A Ohař je natolik mentálně v prdeli, že šlohne boty ještě nedooběšené budoucí mrtvole. Jak říkám, charakterový vývoj je pro buzíky. TAK UŽ JIM TY EMMY PROKRISTA DEJTE! 29) Nenápadnost a anonymita asi pro beztvářníky nakonec nejsou tak důležité, jak tvrdili. Btw nebylo by z Aryiny strany rozumné předpokládat, že bojovat za tmy nebude k ničemu, protože Waif už taky někdy v minulosti byla v rámci výcviku oslepena? Ale tak asi bych měla být ráda, že aspoň ta slepota k něčemu vedla. Hurá. 30) Jak se z Aryi stal konečně „nikdo“?! Tím, že odmítla zabít cíl, vytáhla Jehlu, koupila si cestu zpět do Západozemí a přijala svou skutečnou identitu, z čehož má sexy Ježíš nepochopitelnou radost?! Mají DD nějakou speciální definici nikoho?! 31) A na závěr bych všechny ráda vybídla, aby si vzpomněli na ty úžasně nekonečné okamžiky, které jsme strávili u sledování, jak Arya mlčky myje mrtvoly a je třískaná holí, a uvědomili si, že žádné strachy, to vše bylo oprávněné, protože jsme jako odměnu dostali epický závěr, v němž .... se Arya na všechno zničehonic vysere a jede domů….. Páč důvody….. EMMY! () (méně) (více)

Kaka

Tak akorát vyrovnané. Idealní množství Kings Landing, kde se pomalu chystá malá revoluce, vkusně vyobrazená platonická láska Jamieho Lannistera a Brienne, nezvykle zábavné a napínavé scény s Aryou v Bravosu a Mereen v obléhání, které vypadá vcelku pompézně. Devátý a desátý díl budou zřejmě prvotřídní zakončení šestky. ()

Anderton

Stopážou trochu dlhšia epizóda a skutočne tu skáčeme z jednej dejovej línie do druhej. Je škoda, že dobývanie mesta s pyramídami je síce opulentné, ale trvá iba krátko a hneď sa presunieme do interiérov. Obliehanie pevnosti má taktiež svoju atmosféru a čaro, skrátka kto sa na náladu tejto sezóny naladil, bude sa baviť a naopak. Opäť tu máme viacero nie príliš príjemných vrážd pre svoje obete, prechod svojim emóciám v tejto súvislosti dáva najmä "Ohař". ()

Necrotongue

Já už bych si ani netroufl tipnout, že by tvůrci mohli přijít s ještě horším dějem než v předchozí epizodě, ale to oni zase ano. Mrtvá logika už se zvolna rozkládá a z toho smradu se líhnou v hlavách scénáristů takové perly jako vydání Řekotočí bez boje, atletický víceboj s čerstvě rozkuchaným břichem a neotřelé využití draka k provedení výsadku v obleženém městě namísto spálení útočící flotily. Šestá sezóna vykolejila hned na začátku, ale setrvačnost jí dovoluje působit stále další škody. ()

Coleator

Kdyby se nemávalo, možná bych dal i čtyři... Ale ty závěrečný scény byly fakt hloupý... Nejdřív mávačka, potom na vrchol obrovský pyramidy dopadne něco strašně velikýho a všichni jsou překvapený, že to byl drak a potom závěrečná pronásledovačka s umírajícím nikým, pardon Aryou... Ať se to v devátý epizodě kouká sakra rozjet, protože poslední díly začalo všechno docela stagnovat... ()

JohnMiller

Táto časť opäť nejako extra dej neposúva ale vďaka bratom Hound a Hora, mi prišiel strašne sympatický. V momente keď Cersei neposlúchla rozkaz najvyššieho vrabčáka, fanatický mnísi ju chceli na silu odvliecť (ako sú na to bežne navyknutý) háčik bol však v tom, že medzi nimi stál Hora a jednému odtrhol hlavu. Ostatný sa ďalej nepokúšali. Byť na jej mieste prikázal by som nech pozabíja aj tých ostatných, bolo ich asi pol tucta. Hound sa rozhodol, že pomstí svojich nových a už mŕtvych priateľov a tak započal krvavú pomstu zo svojou sekerou. Stihol to za jednu epizódu a stretol popri tom bratstvo ktorého chcelo v minulosti zabiť no teraz by ho aj chceli. To ostatné na čele z "vykuchanou" Aryiou nič moc. Trocha sci-fi. Mal som úraz a náhodou som bol aj ja takto vykuchaný, verte mi 2 týždne som mal problém vstať a nie to skákať a utekať ako ona, trocha to prehnali. ()

Samuel7

Tato epizoda měla velký potenciál, bohužel trochu zklamala. Vše bylo příliš zkratkovité a uspěchané, to nejlepší se odehrálo mimo scénu (Blackfish, Arya). Nerozumím, co mají všichni na Bronnovi. Jeho scény bývají laciné vycpávky, stejně jako v tomto díle jeho konverzace s Podem, minule s Jaimem. ()

LEATHERFAC

"Nejznámějšího trpaslíka na světě..." dobrej dvojsmyslnej vtípek tvůrců... Je pravda, že Dinglage alias Tyrion zjevně trumfnul i Paklíče z Pevnosti Bojárd  :-))  Ohař taky skvěle hláškuje - asi nikdy jsem se u popravy tak nenasmál: "Všichni sakra umřem...kromě tohohle" nebo Ohař loudí: "Vykuchám aspoň jednoho" odpověď: "ne" Ohař: "Useknu jednu ruku". Odpověď: Dali jsme ti dva ze tří, z respektu ke tvé ztrátě...to je velkorysé..."  Ohař: "Banda mazlíků..."  :-D No Arya to na konci dobře "zapíchla"... ta blonďatá zlá čubka mi bude chybět, i když jsme se nedozvěděli proč chudáka Aryu tak nesnášela.  Jaqen H'ghar ne. Ze začátku to byla sympatická postava, ale od přesunu do Bravosu už mi lezl na nervy spíš i s tím jejich mnohotvářným bohem. ()

SpaceOdyseus

Skvely dil, kde zazaril hlavne Clegan. Shledani s Bratrstvem a slovni vymeny mezi nim a Dondarionem byly moc prijemne. Doufam, ze se k nim prida a budou se jim tvurci venovat. Divacky potencial tu je veliky. Aria me moc potesila, jeji honicka mestem byla jako z Bourna (s primhourenym jednim okem) a vyvrcholeni bylo, jak se patri. Ale nejlepsi byl zase stejne muj oblibenec Bron, setkani s Podem bylo pohlazeni na dusi. Jinak tu bylo nasili, intriky, politikareni. Vse jak ma byt. ()

zdenur

Sandor je můj nový osobní favorit. Tenhle týpek tady hraje roli posledního skauta. Před ničím se nezastaví a má super hlášky. Navíc se umí perfektně ohánět sekerou. Naopak Aryina linka je pro tuto sezonu mým největším zklamáním. Mikado terminátor z ní udělá řešeto, ona se prospí a ráno si zaběhne půlmaraton. Jasně, létají tam draci a chodí nemrtví, ale toto prostě, WTF? ()

0verseer

Počkať, počkať, počkať. Čože som to písal dve epizódy dozadu? Budem citovať sám seba: "....Prečo namiesto nich (Sam a jeho Divoká) tvorcovia nevenujú viac času zaujímavejším postavám ako Baelish, Bronn alebo Bratstvu bez praporcov, ktoré už vyše 2 sezón úspešne ignorujú?..." :DDDDD Je toto vôbec možné?! Hádajte, kto sa znova objavil v tejto epizóde na scéne. Hviezdička dole za Aryu, na jej príbehovú linku v Braavose som sa veľmi tešil, ale napokon dopadla ako sklamanie. Pomyselným klinčekom do rakvy bol akrobatický útek po tom, čo ju pár dní dozadu takmer vykuchala. To tvorcovia trocha, no dobre, trocha dosť prestrelili... ()