Zábava je to pořád parádní. Ve spoustě věcí ale o dost jiná než v předchozích sériích. První řady, které vycházeli nejvíce z knih, byly famózní díky dialogům, které místy přesně kopírovali knihu. Další série zaujaly svými zvraty a rozváděním příběhů zdánlivě vedlejších postav. Sedmá řada takřka vypustila nahotu, přišli jsme o některé postavy, které se buď jen mihly nebo se neukázaly vůbec, a celé to vlastně stojí na tom, že se spousty postav setkávají na někdy dost neuvěřitelných místech, aby si mohli zavzpomínat nebo se konečně pustit do lehké konfrontace. Prostoru je málo a postav je stále moc. A oproti předchozím řadám zde moc neumírají, takže je stále přelidněno a zpočátku nadšené setkávání se pomalu mění v trapné scházení se a plácání o ničem.(29.8.2017)

Velkolepější, akčnější, výpravnější a krutě nostalgická. Taková je předposlední řada Hry o trůny, která za svými předchůdci zaostává ve vychytralých zvratech, intrikách a kvantitou dialogů. Vše však vynahrazuje ostře nastaveným tempem, které si nebere s nikým a s ničím servítky a ukazuje jeden epický výjev za druhým stylem, že by si je jen blázen nechtěl bez připomínek vychutnat. 8.5/10 Více v mé plnohodnotné spoiler free recenzi na webu Filmový Guru.(2.9.2017)

Tak úvodní série pro mě již tradičně hodně vlažné až čajíčkovité. Bohužel už se to čím dál víc odklání od určité realističnosti a bohužel i logiky. V podstatě prvních pět dílů je hodně slabý vývar. Pak přijde nadprůměrná šestka, kde realističnost už dostává úplně na holou, ale zachraňuje to povedená bitka a konec odhalí již od traileru očekávaný spoliler. No a poslední díl je zase pro mě vybroušený diamant, dialogový skvost. V podstatě se zdánlivě nic nestane. Absence jakékoliv akce ale není na škodu - ba naopak. Vše důležité a podstatné se odehraje za řečnickým pultem a já jsem zase dostal neskutečnou chuť si to celé projet od první série od začátku. Jo a samozřejmě dlouho očekávaná a zasloužená smrt je zde bravurně zahraná. Salut(24.9.2017)

Sedmá a předposlední série je spíše ještě takový velký Build-up, než nějaký ten toužebný předvoj finálního nářezu, neboť se v ní spíše víc mluví, než jedná. O napínavé a "očikoulící" momenty tu určitě není nouze, přesto celá série spíše připomíná rozestavování šachovnice, což, jak se asi shodneme, není tak vzrušující, jako samotné hraní. Doufejme tedy, že tvůrci si jen šetří síly na poslední řadu, jejichž epizody už posviští rychlostí Varysovo teleportace. Ostatně jak jednou říkal Gandalf: ,,Je to jen hluboký nádech před skokem do vody." A taktéž doufejme, že se seriál dočká úctyhodného, řádného a parádního zakončení (viz Breaking Bad), a ne ubohého, trapného a dehonestujícího zklamání (viz Dexter). Btw, vysral jsem se na to a jel jsem po týdnech. A dobře jsem udělal, protože ty spoily jsou prostě VŠUDE!(28.8.2017)

Jakmile Game of Thrones se oprostilo od spárů autora předlohy, začaly jsme v něm objevovat ty klišé v podobě záchran na poslední chvíli, šťastných náhod zachraňující hlavní hrdiny a naopak odsuzující ty záporné do objetí Smrti. Ano, Game of Thrones je jiná než před lety. To ale neznamená, že je špatná. Bitvy jsou efektivní. Chemie mezi postavami funguje na výbornou. A tam kde dříve probíhalo rozmělňování děje mezi spousty hlavních postav, je nyní doménou jejich sjednocování. A i to zde je vytěžováno na maximu. Výsledek? Trochu jiná fantasy než v první sérii. Ale stále zatraceně dobrá. O velkých bitvách se již jen nemluví, ale opravdu se dějí. A draci v nich jsou jen drobnou ozdobou, která tomu všemu dává skvělý punc dokonalosti. Byť jiné, než dříve. 90%(14.9.2017)

• - V této sérii draci vyrostli do velikosti Boeingu 747. Rozpětí tedy dosáhlo až 64 metrů. (ArsenalEagle)

• - Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání nemrtvým na jakémsi ostrově uprostřed zamrzlého jezera, v jedné scéně v pozadí je vidět jeden z divokých, který výpravu doprovázel, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)

• - V jedné ze scén, kdy nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)