• Aki

Takže jaký je začátek nové série Hry o trůny? Strhující? Dramatický? Šokující? Pokud jste něco z toho očekávali, byli jste pěkně naivní, mí internetoví přátelé, protože je to pěkná slabota. Absolutně žádný plot twist, akce, ani nic jiného, co by mě navnadilo na příští díly. Plitké a o ničem. A opět tu samozřejmě máme strašně drsnou Aryu a dramatickou Daenerys drsně hledící do dáli. Ach, jak se mi po vás stýskalo holky… Ale abych vypíchl i nějaký ten plusík. Scéna s panem Friendzonem (teď už spíše Friend… stonem) byla dost cool.(17.7.2017)

Klasickej úvodník, aneb vlastně se nic moc nestane, jen se mezi sebou postavy baví a naznačují, co a jak. Tedy když vyjmu linku Arii, kde se stane něco důležitého a něco, co není zas až tak důležité, ale je to jedna z nejlepších scén vůbec, stejně jako Ohař, který se dívá do plamenů (!), nebo v zamrzlé zemi kope díru velikosti člověka (!!). Jasně, není to díl, co by někomu dokázal urvat koule, nebo rodidla, ale vzhledem k tomu, že od minulé série je to ještě delší čas, než-li obvykle, takže to uvozování svůj smysl má a natočený je to skvěle. Akorát tomu Jaimimu už komplet přestali barvit vlasy na blond, klatě!(17.7.2017)

Pravidelné konzultace s Georgem R. R. Martinem měly svůj smysl a představovaly spolehlivou prevenci proti scénáristickému tápání. Přesně v polovině šesté série se totiž Benioff s Weissem rozhodli převzít příběhové otěže seriálu do vlastních rukou a s Georgem R. R. Martinem ukončili spolupráci. Tím došlo ke zrození zcela odlišného Game of Thrones, které disponuje množstvím logických přehmatů či nezáživným přešlapováním na místě. Dragonstone zaujme působivou úvodní desetiminutovkou, během níž jsem si říkal, že se snad vrátil Martin zpět, ale postupem času se vše vrátí do starých kolejí a my sledujeme otravné mudrování Lady Mormont, nekonzistenci v podobě polidštěných lannisterských vojáků či dokonalou parodii knižního Eurona. Děj bohužel podle očekávání zamrzl v celém Westeros a za přínosné tak považuji pouze okénko do Citadely, které je navíc obohaceno o jednu značně sugestivní montáž. Hodnotím čtyřmi hvězdami a to zejména za konec předlouhého čekání na novou sérii. Příště již budu o poznání kritičtější.(17.7.2017)

Výborný úvod po více jak roce čekání, který naprosto vybuchne skvělou prvotní scénou. Díl sám o sobě nic nepřinese, ukáže několik zajímavých linek (Arya, Ohař, Sam, Jon...), ale jde jen o nástin do dalších epizod. Jsem spokojenej, nevím jestli jsem si mohl přát víc, co se seriálu jako takového týká. Odklon od knih už je obrovský, ale s tím nic neuděláme a musíme si show užít jak jen to jde.(17.7.2017)

Paradni uvod do sedme rady jen co je pravda. Vsechny linky jsou skvele rozehrane k tomu, abysme dostali nabusenou radu a vypada to, ze ji fakt dostaneme. Po vizualni strance to je jeste vetsi zradlo nez posledne, kamera uzasna, kulisy bombasticke a celky valecnych lodi a fantastickych mest? Radost pohledet.(18.7.2017)

• - V této epizodě si zahrál i slavný zpěvák Ed Sheeran, který si po premiéře tohoto dílu dočasně smazal twitter, kvůli nadměrné kritice od jeho fanoušků. (hypo97)