Od náznaků přichází první plánování a nitky postav postupně se proplétají. Poprvé za celou sérii se sejdou dva charaktery, které se dosud neměli šanci poznat. Do toho máme šanci pochopit nuance nadcházející velké války a toho o co v ní jednotlivým stranám jde a jakými kartami hrají. Vidíme nové zbraně, taktiku a možnosti, které se jednotlivým hrdinům otevírají. Celé opět okořeněné skvělými monology a dialogy postav. Tleskám a modlím se, aby ten týden rychle utekl. Kvalita předchozí epizody srovnatelná s touto. 85%(24.7.2017)

"What is you name? Rickon" "No, Dickon." Hahahahahahahahah. Až jsem se za své pupkaté břicho popadal. I u některých jiných scén: Missandei asi má ráda bezptáky, Sam by si měl střihnout nějakou scénu v Ordinaci v prasečí ohradě, Arya vypadá na 20 let nějak malá (na to že je stará jak Sansa - hahahahahahah!), a Teoníček se nějak dobře vyhýbá ohnivým střelám z katapultu. Proč né! Když tvůrci říkali že bude 7. série v duchu posledních 2 epizod 6. série, trošičku kecali, ne? Je to sadomaso, ale nějak jsem doufal že tam bude padat víc hlav... PS: Doufám že si Jon s Dany a Tyrionem dají švédskou trojku na švédských stolech!(8.8.2017)

Najviac ma zaujalo stretnutie všetkých pozostalých nepriateľov železného trónu. Už iba chýbal sever a Jon Snow k dokonalosti. Divák by povedal, že táto časť je iba také príjemné ticho pred búrkou, avšak, v posledných minútach sa všetko zvrtne na masaker na mori. Euron nový pán železných ostrovov definitívne ukáže, čo za psychopata sa to v ňom skrýva, a to som si myslel, že bude hrať iba druhé husle rovnako ako železné ostrovy v príbehu, chyba!!!(25.7.2017)

První dvě třetiny jsou notně pomalejší, děj se při nich moc neposune - tyto části ale místo na akci spoléhají na brilantní scénář a skvělé výkony hlavních herců, především tedy na Dragonstone, kde excelovali všichni (dokonce i Daenerys ze sebe vymáčkla trošku herectví). Dočkáme se opět Sama, jehož část je výborná, stejně tak Aryina (jak byla jejich místa nudná v minulých dvou sériích, aktuálně to jsou vynikající úseky). Na Černém hradě to pěkně víří, Sansa ukazuje, že je už úplně jinde, než kde byla ta uťáplina z první série. Mohla to být tedy nadprůměrná ukecaná epizoda - než přišlo posledních 15 minut. Nejprve člověka nadchne Aryino nečekané setkání, jen aby to ještě přebila poslední nadupaná desetiminutovka. Tahle série je zatím parádní, Hra o trůny je zpět na vrcholu.(24.7.2017)

Spoilery!!! Hodně lidí zde píše, že byla první polovina ukecaná (až nudná) a že se něco začalo dít až ke konci dílu. Nesouhlasím, tahle epizoda je totální masterpiece. Všechny scény jsou promyšleny do posledního detailu, každý pohled, každé slovo sem perfektně zapadá. Sedmá série se neskutečně rozjíždí a jsem za to rád... Jen těžko lze vybrat lepší scénu, protože všechny byly absolutně bezchybné a skvělé... Jon a Littlefinger, Daenerys v Dragonstonu, Arya a Nymeria (škoda, že se k ní nepřidala), Grey Worm a Missandei (hihi ;), závěrečný fight... Nečekal jsem, že se Euron střetne s Theonem a Ashou tak brzy, ale o to víc to bylo skvělé! Tvůrci nelhali, když tvrdili, že se sedmá série ponese v duchu Battle of Bastards a The Winds of Winter. Vynikající díl, snad to takto bude pokračovat i nadále. O dost lepší než už i tak výborná první epizoda. Nemůžu se dočkat na další díl (hlavně na setkání Jona a Daenerys, které snad bude už v příštím díle)!(24.7.2017)