• 0verseer
  ****

  Suverénne lepšie ako úvodná epizóda, hluchšie miesta a chybičky krásy v scenári však miestami nechýbajú (prekvapilo ma, že Jona doposiaľ zjavne nikto neoboznámil s tým, že to bol práve Littlefinger, kto zradil Neda). Konečne sa však tvorcom podarilo niečo vydolovať zo Sama, pri ktorého sledovaní som doposiaľ vyložene trpel, ale od príchodu do Citadely si u mňa začína pomaly budovať sympatie. Naopak z Daenerys začínam mať výrazne zmiešané pocity a zdá sa mi, že jej postava popri svojich charizmatických radcoch ako Tyrion, Olenna a Varys akosi stagnuje. Chlapské oko poteší Missandei a v závere naopak trochu naštve Euron, kedže svoj útok zahájil zrovna, keď to začínalo byť medzi Ellariou a Yarou zaujímavé. ;) Záver si spolu s cennými darčekmi pre Cersei uchmatol sám a nutno priznať, že práve Euron (ktorého by som najlepšie charakterizoval ako obdobu akéhosi Jokera vo Westeros) je doposiaľ to najlepšie čo siedma séria ponúka a nemôžem si v tomto prípade pomôcť, ale každým ďalším výstupom mu začínam fandiť čím ďalej tým viac. A Theon je zase bezosporu "cockless count".(24.7.2017)

 • KoRner
  ****

  Epizódu zachránil Euron, ktorý ako posledná postava seriálu trochu pripomína pôvodnú tvorbu Georga Martina. Inak je všetko jasné, kto je zlý a dobrý a o obľúbené postavy sa netreba báť, pretože Hollywood si nenechá zobrať ani časť divákov a radšej neriskuje. Daenerys je oslabená a Jonova pomoc sa jej ešte bude hodiť, hoci dúfam, že sa jej draci pokúsia spáliť ho na popol. A všetci vieme, čo by sa (ne)stalo...(25.7.2017)

 • Wysch
  *****

  Povedená poslední dvacetiminutovka nemůže přehlušit to utahané tempo rozestavování figurek v úvodních dvou třetinách. Pak přijde ale ten testosteronovej nářez v podání Eurona. Z vypravěčskýho hlediska je ale to rozestavení do budoucna mnohem lepší cliffhanger než nějakej prvoplánovej pokus navnadit na další epizodu. Myslím ale, že lenost GRRM umožňuje tvůrcům stavět ty figurky (pro malý plátno) efektivnějš (ale taky svým způsobem jednodušeji) po šachovnici rozestavovat. Imho pokud se vylepší tempování příběhu, bude to kulervoucí řada. Pokud ne, sklouzne na úroveň často útrpné šestky. Pro dnešek ale i přes zmatečnou kameru v námořní bitvě převládá 85% spokojenost. P.S Jon je řízek, ale stejně největší borec je Sam - i pro budoucí vývoj.(24.7.2017)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery!Figurky byly na šachovnici rozmístěné a konečně se daly věci do pohybu. Martinova záliba v pánských intimních partií nabyla nových rozměrů a začal po nich dokonce i pojmenovávat postavy (Dickon). Pilou Asbæk divákům znovu ukázal, že je mírně opomíjeným panem hercem. V lehce šovinistickém závěru smetl ze scény několik významných emancipovaných slečen. Mužské srdce zaplesalo a feministky zamáčkly slzy. Příjemným zpestřením byl i pokus o odstranění kamene z Mormonta, který se pěkně rozrostl a rozhodně už není pouze v kalhotách, jak tomu bývalo v přítomnosti Khalesi dříve. Nevzpomínám si, že by už druhý díl některé série byl takto našlapaný. Jen tak dál. Myslím, že se v nadcházejících pěti dílech je nač těšit.(25.7.2017)

 • seeba10
  ***

  Aira měla po úvodníku parádně našlápnuto a další díl ji takto svede na scestí. Ta za bouře zrozená se ještě bude divit jak funguje politika. Úchylák malíček to, věřme, ještě rozjede. Každopádně po každém dílu jsem obvykle chtěl vidět další, teď ten týden úplně v klidu vydržím. Za mne vlastně vcelku slabší díl.(25.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace