Spravedlnost pro královnu (S07E03) (epizoda)

 • USA

  The Queen's Justice

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 56 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kepiash
  *****

  Musím říct, že úplně nesdílím zdejší všeobecné nadšení, které panovalo se začátkem této série. Několikrát jsem si přečetl i hodnocení, vyzdvihující ji jako tu nejlepší vůbec. Ačkoliv si seriál stále drží úroveň, vadí mi, že se neuvěřitelným způsobem zrychluje, což se projevuje například na cestování. Zatímco dříve trvalo dostat se z bodu A do bodu B celou věčnost, dnes trvá cesta z Bravossu do Říčních krajin jeden díl a stejně tak třeba cesta ze Zimohradu na Dračí kámen. Tento jev trochu kazí vykreslení Westerosu jako nehostinné,"středověké" krajiny. Rozumím však, že seriál má omezené časové možnosti a podobná opatření jsou nezbytná, takže si pomalu zvykám. Problémem začátku této série byla navíc absence zásadnější zápletky (snad s vyjímkou konce minulé epizody, kde se však jednalo o postavy, které jsou přeci jen trochu vedlejší). Cersei se zdála být zahnána do kouta, Sam našel informace o ložiskách obsidiánu na Dračím kameni, kam čirou náhodou Danaerys pozvala svého synovce Johna Sněha na návštěvu. Vše vypadalo předem rozhodnuté a až příliš ideální... A pak přijde tenhle díl a připomene nám co na Hře o trůny tolik milujeme. Vynikající epizoda, které vlastně nelze nic vytknout. Závěrečných 15 minut řadím k tomu nejlepšímu, co jsme za sedm řad seriálu viděli. "Give me ten good men and I'll impregnate the bitch"(31.7.2017)

 • sidonka
  ****

  Zatím nejlepší díl této série. Zvláště první polovina epizody, kde se skvěle hláškuje a je to opravdu vtipné. Tentokrát scénáristé vsadili do části epizody na komediální prvky, což je v tomto seriálu nezvyklé, komediální hlášky se poprvé v tomto seriálu objevují až v šesté či páté řadě a jako by sem i přes vtipnost ani nepatřily. Seriál trpí velkou nevyvážeností a nesoudržností. První dvě série ( všechny díly z roku 2011 a 2012) byly dobře rozvržené, každé z hlavních postav byl věnovaný stejný prostor a čas. Stejně tak byly jasné žánry. Nyní je to -jak to jen říci- poněkud rozpadlé a roztrhané. Jeden díl je vtipný, v jiném se pouze válčí a takřka nemluví, další má jenom dramatický spád a vše ostatní je potlačeno, což je podle mého chyba scénáristů, občas se vytrácí samotná logika a sofistikovanost příběhu. Jako bych sledovala několik seriálů dohromady, ne jeden. Některé postavy mají velký prostor a náhle se v epizodě a dalších dílech už takřka postava na níž byl kladen důraz neobjeví. Většinou vstane z popela a hraje zase podstatnou roli, ale vytratí se na čas přesto úplně ze seriálu, několik dílů o ní není ani zmíňka. Seriál je celkově nevyzpytatelný, nekonzistentní a rozmarný jako aprýlové počasí a to je věc, která mi na tomto oblíbeném seriálu poněkud vadí. Jak říkám, první dvě série byly nejlepší, protože netrpěly touhle roztříštěností a podivnými přeskoky v čase. Postavy, způsob vyprávění a děj se zmítají jako neovladatelná loď v rozbouřeném moři. Nicméně ta roztříštěnost není v sérii 7 zase tak velká, jako ty z předchozích let. Takže: přes to vše dobrý dojem, jsem napnutá a těším se na další díl.(31.7.2017)

 • Necrotongue
  *

  Třetí epizoda už nebyla jen nelogická, to už byla katastrofa. Ani Kraken ze Souboje Titánů (1981) nebyl na moři takovým postrachem jako Euron a jeho nezměrná flotila využívající blíže neurčenou formu hyperpohonu. Ať už ta záležitost funguje jakkoliv, je kompatibilní i s prostým pěšákem, díky čemuž předvádí Jaime v čele armády Blitzkrieg, jaký by mu Dolfi hořce záviděl. Chudák Sansa, jako by nestačilo, že si s ní Ramsay dělal, co chtěl, teď ještě zjistí, že si to brácha celé nahrával, to je depka.(17.12.2017)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery! Nekonečně ukecaný, přesto poměrně zajímavý díl. K vidění je hromada intrik, nějaká ta rada, kterak se pomstít vrahům svých dětí, trocha toho incestu a konečně taky dlouho očekávané střetnutí ohně a ledu. Neskutečně mě zarmoutila zkratkovitá bitva. Tajná cesta na Casterly Rock byla na Martina trochu trapná. Trochu mi vadí i to, že se oceány plaví lodě takřka rychlostí světla. Slabší 4 hvězdy.(1.8.2017)

 • JohnMiller
  ***

  Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta.(16.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace