Spravedlnost pro královnu (S07E03) (epizoda)

The Queen's Justice

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 56 min

Musím říct, že úplně nesdílím zdejší všeobecné nadšení, které panovalo se začátkem této série. Několikrát jsem si přečetl i hodnocení, vyzdvihující ji jako tu nejlepší vůbec. Ačkoliv si seriál stále drží úroveň, vadí mi, že se neuvěřitelným způsobem zrychluje, což se projevuje například na cestování. Zatímco dříve trvalo dostat se z bodu A do bodu B celou věčnost, dnes trvá cesta z Bravossu do Říčních krajin jeden díl a stejně tak třeba cesta ze Zimohradu na Dračí kámen. Tento jev trochu kazí vykreslení Westerosu jako nehostinné,"středověké" krajiny. Rozumím však, že seriál má omezené časové možnosti a podobná opatření jsou nezbytná, takže si pomalu zvykám. Problémem začátku této série byla navíc absence zásadnější zápletky (snad s vyjímkou konce minulé epizody, kde se však jednalo o postavy, které jsou přeci jen trochu vedlejší). Cersei se zdála být zahnána do kouta, Sam našel informace o ložiskách obsidiánu na Dračím kameni, kam čirou náhodou Danaerys pozvala svého synovce Johna Sněha na návštěvu. Vše vypadalo předem rozhodnuté a až příliš ideální... A pak přijde tenhle díl a připomene nám co na Hře o trůny tolik milujeme. Vynikající epizoda, které vlastně nelze nic vytknout. Závěrečných 15 minut řadím k tomu nejlepšímu, co jsme za sedm řad seriálu viděli. "Give me ten good men and I'll impregnate the bitch"(31.7.2017)

Zatím nejlepší díl této série. Zvláště první polovina epizody, kde se skvěle hláškuje a je to opravdu vtipné. Tentokrát scénáristé vsadili do části epizody na komediální prvky, což je v tomto seriálu nezvyklé, komediální hlášky se poprvé v tomto seriálu objevují až v šesté či páté řadě a jako by sem i přes vtipnost ani nepatřily. Seriál trpí velkou nevyvážeností a nesoudržností. První dvě série ( všechny díly z roku 2011 a 2012) byly dobře rozvržené, každé z hlavních postav byl věnovaný stejný prostor a čas. Stejně tak byly jasné žánry. Nyní je to -jak to jen říci- poněkud rozpadlé a roztrhané. Jeden díl je vtipný, v jiném se pouze válčí a takřka nemluví, další má jenom dramatický spád a vše ostatní je potlačeno, což je podle mého chyba scénáristů, občas se vytrácí samotná logika a sofistikovanost příběhu. Jako bych sledovala několik seriálů dohromady, ne jeden. Některé postavy mají velký prostor a náhle se v epizodě a dalších dílech už takřka postava na níž byl kladen důraz neobjeví. Většinou vstane z popela a hraje zase podstatnou roli, ale vytratí se na čas přesto úplně ze seriálu, několik dílů o ní není ani zmíňka. Seriál je celkově nevyzpytatelný, nekonzistentní a rozmarný jako aprýlové počasí a to je věc, která mi na tomto oblíbeném seriálu poněkud vadí. Jak říkám, první dvě série byly nejlepší, protože netrpěly touhle roztříštěností a podivnými přeskoky v čase. Postavy, způsob vyprávění a děj se zmítají jako neovladatelná loď v rozbouřeném moři. Nicméně ta roztříštěnost není v sérii 7 zase tak velká, jako ty z předchozích let. Takže: přes to vše dobrý dojem, jsem napnutá a těším se na další díl.(31.7.2017)

• Necrotongue

Třetí epizoda už nebyla jen nelogická, to už byla katastrofa. Ani Kraken ze Souboje Titánů (1981) nebyl na moři takovým postrachem jako Euron a jeho nezměrná flotila využívající blíže neurčenou formu hyperpohonu. Ať už ta záležitost funguje jakkoliv, je kompatibilní i s prostým pěšákem, díky čemuž předvádí Jaime v čele armády Blitzkrieg, jaký by mu Dolfi hořce záviděl. Chudák Sansa, jako by nestačilo, že si s ní Ramsay dělal, co chtěl, teď ještě zjistí, že si to brácha celé nahrával, to je depka.(17.12.2017)

Spoilery! Nekonečně ukecaný, přesto poměrně zajímavý díl. K vidění je hromada intrik, nějaká ta rada, kterak se pomstít vrahům svých dětí, trocha toho incestu a konečně taky dlouho očekávané střetnutí ohně a ledu. Neskutečně mě zarmoutila zkratkovitá bitva. Tajná cesta na Casterly Rock byla na Martina trochu trapná. Trochu mi vadí i to, že se oceány plaví lodě takřka rychlostí světla. Slabší 4 hvězdy.(1.8.2017)

Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta.(16.10.2017)