Mrtví pochodují směrem ke zdi, zatímco se dozvídáme pravdu o Jonovi a jeho původu. Cersei slibuje loajalitu severu a Arya se Sansou zpečetí spojenectví. (KajusaK)

TV spot

Fugito odpad!

dajte ľudom to čo chcú a epizóda má 90%, aj napriek tomu, že scénar je úplne oničom, moment prekvapenia tak predvídateľný a logické premýšľanie nad zápletkou tak nepotrebné (pretože posledná séria mi nedáva žiadnu logiku). Verím, že G.R.R. Martin postavu Johna premyslel trošku inak, pretože čakať 4 série na to, čo každý čakal, je trošku faux pas. ()

Anderton

Počiatočné úchvatné zábery napovedajú, že celé finále by mohla byť jedna obrovská bitka čítajúca desiatky tisíc bojovníkov v štýle Kráľovstva nebeského. Nakoniec ale ide iba o klam, ide totiž o jednu z najukecanejších epizód celého seriálu. Nechcem povedať najnudnejších, pretože to nie je pravda. Uzatvára sa istá časť príbehu a zároveň začína záverečná fáza, takže žiaden dialóg už skrátka nepôsobí ako vata. No a záverečná sekvencia patrí medzi tie vôbec najvydarenejšie, aké sme v seriáli videli. ()

The_soloist

Skvěle herecky zahraná epizoda, především od Cersei, Tyriona a Jaimeho. Nebyla tam veliká bitva, ale bylo to sakra napínavé. A samotné finále, které mi připomíná Wotlk bylo asi nejlepší ukončení série za celou dobu seriálu, ačkoliv mnoho lidí se mnou nebude souhlasit. K samotné teleportaci postav, jak to tu někteří nazývají nemám větší výhrady, prostě je méně epizod, delší díly a tvůrci musí nějak směřovat ke konci. A k chybám v epizodě také nemám větší výhrady, narozdíl od předešlé epizody, kde night king by s jeho oštěpem mohl jít na olympiádu a řetězy koupili chodci asi v Baumaxu nebo nevím.. Jako hodnocení pro celou sérii dávám 5/5, protože si myslím, že ačkoliv některé epizody byly slabší a není to úplně čistých 5 jako například pro 4 sérii, která byla opravdu neuvěřitelná, tak se stále jedná o hodně vysokou laťku. A názor Psychora absolutně nechápu, sám jsem četl knihy, ale tohle napsat?..... Poté se konečně slaboduchost televizní adaptace, která Martinův geniální autorský záměr zcela obrátila vzhůru nohama, odkryje v plné nahotě, a všichni konečně uzří pravdu: 1.) Jon je ve skutečnosti synem Eddarda a Lyanny. 2.) Jon zaduje na Joramunův roh a po zborcení Zdi si osedlá gigantického ledového draka, který dřímal uvnitř. 3.) Jon se stane králem Jiných a v epickém souboji o svět se střetne s jeho zhoubou v podobě Daenerys... Myslí tohle opravdu vážně nebo má tajné informace z natáčení nebo fetuje? A odpad!? co to sakra je nechápu, špatnej vtip ()

Wysch

Tady je zas nablito. Tak holt nemají čas na pomalý storytelling prvních tří řad no, už to vy vyblité a vyhulené mozky pochopte. Kdyby bylo po vašem, sérií je patnáct a seriál by byl dávno za zenitem daleko předtím, než by se dosáhl svojí poslední třetiny. Napadá mě jenom jedna věc pro další vývoj: Nedojde ke Cleganebowlu až moc pozdě? ()

Hellierer

Tak finále sedmé řady se skutečně nepovedlo. Už velmi dlouho platí, že Hra o Trůny dávno není ten nejlepší seriálový zážitek. Teleportace postav v dílech předcházejících mě nějak moc neštvala, ale co bylo předvedeno tady je faaakt nuda. Nudné dialogy, naprosto předvídatelné chování postav a finále je sice epické, ale seriál jsem vždy sledoval kvůli dialogům, nikoli akci. Prostě takové to zív a meh... Pokud chtějí pokračovat v nastoleném stylu, tak hlavně, že to za rok skončí. ()