Drak a Vlk (S07E07) (epizoda)

 • USA

  The Dragon And The Wolf

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 1 h 19 min

Režie:

Jeremy Podeswa

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Střih:

Crispin Green

Scénografie:

Deborah Riley

Kostýmy:

Michele Clapton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidonka
  **

  Už nemá smysl se s komentářem rozepisovat, poukazovat na množství chyb, argumentovat. Jako finální epizoda opravdu dost slabé, děravej předvídatelnej scénář a velká nuda bez opravdového překvapení, přemýšlela jsem i nad jednou 20% hvězdičkou. Chápu, že se s tímto kdysi tak dobrým seriálem někteří diváci raději nadobro rozchází. Já statečně dokoukám závěrečnou osmou řadu, vydržím ze zvědavosti co s látkou nynější bezradní tvůrci ještě nadále zamýšlejí, napáchají a spáchají, vydržím až do samého konce. Ale půjdu do toho už jen jako do béčkového fantasy příběhu, nebudu Hru o trůny už brát jako "výpravný nejsledovanější seriál v historii HBO, jako celosvětový televizní fenomén." Tím NEJ už opravdu není, alespoň co se kvality týče. - A to byly první série jedněmi z nejlepších, které jsem kdy spatřila!(28.8.2017)

 • Psychor
  odpad!

  Asi nikdo nečekal, že sedmá řada seriálu Game of Thrones vyústí v jeho faktický pohřeb. Scénáristická dvojice vymáchala divákům hlavu v nekonečném oceánu hlouposti, na jehož slanou pachuť bude každý s hrůzou vzpomínat ještě po mnoho následujících měsíců. Avšak ve světle závěrečné epizody s názvem Dragon and the Wolf se všechny ty teleportační dovednosti postav a další nesčetné trhliny v logice jeví naprosto malichernými. Benioff s Weissem zde po celých 82 minut explicitně znásilňují Martinovu úchvatnou předlohu, aby jí v samotném závěru vpálili kulku přímo do zátylku. Do nejmenšího detailu propracovaná sága Song of Ice and Fire je již kompletně dopsaná, ale na základě dohody s HBO ji může Martin publikovat až po odvysílání osmé série. Poté se konečně slaboduchost televizní adaptace, která Martinův geniální autorský záměr zcela obrátila vzhůru nohama, odkryje v plné nahotě, a všichni konečně uzří pravdu: 1.) Jon je ve skutečnosti synem Eddarda a Lyanny. 2.) Jon zaduje na Joramunův roh a po zborcení Zdi si osedlá gigantického ledového draka, který dřímal uvnitř. 3.) Jon se stane králem Jiných a v epickém souboji o svět se střetne s jeho zhoubou v podobě Daenerys... Pro opravdového fanouška tohoto unikátního universa seriál skončil přesně v polovině šesté řady, kdy HBO odvolalo Martina z celého projektu. Sedmou sérii jsem sledoval ze setrvačnosti, ale té osmé již za současných okolností nehodlám věnovat sebemenší pozornost.(28.8.2017)

 • Samuel7
  *****

  Úžasná epizoda, která ukazuje, že přece jen se nakonec dá dále dojít se ctí než s pletichami. Některé postavy toho asi však nikdy nebudou schopny, takže pro další sérii máme zaděláno ještě na zajímavé komplikace. Úžasné dialogy a herecké výkony během mírového jednání, kde se setkali téměř všichni zbývající hráči. Pozornost na sebe opět strhává báječná Lena Headey, z níž ten potlačovaný hněv a nenávist přímo čiší. Dějový posun i přes rozvláčné tempo (které mi však naprosto vyhovuje, neboť každá scéna je umně natočená) byl velmi výrazný. Zdánlivě nejlepší manipulátor přechytračen. Důsledky Jonova původu konečně odhaleny. A největší ochrana před Bílými chodci zničena. Kruh se pomalu uzavírá a v tomto díle je dobře vidět, jaký dopad měla rozhodnutí z první série na vývoj všech dalších událostí. A hlavně jsem rád, že mě GoT opět dokázalo pořádně dojmout, a to hned v několika scénách. Čekání na osmou sérii bude dlouhé, protože už jde opravdu do tuhého a boj o holé přežití začíná.(28.8.2017)

 • Hellierer
  ***

  Tak finále sedmé řady se skutečně nepovedlo. Už velmi dlouho platí, že Hra o Trůny dávno není ten nejlepší seriálový zážitek. Teleportace postav v dílech předcházejících mě nějak moc neštvala, ale co bylo předvedeno tady je faaakt nuda. Nudné dialogy, naprosto předvídatelné chování postav a finále je sice epické, ale seriál jsem vždy sledoval kvůli dialogům, nikoli akci. Prostě takové to zív a meh... Pokud chtějí pokračovat v nastoleném stylu, tak hlavně, že to za rok skončí.(28.8.2017)

 • mclenin
  ****

  Predvídateľné ale dôstojné a obstojné ukončenie nabitej série. Vzhľadom na silu internetu, a kde tu sa vyskytnuvšie leaky a spoilery sa síce nekonal WOW efekt, no vo výsledku u mňa prevláda spokojnosť. Najsilnejšie momenty z tejto časti pre mňa boli paradoxne tie najpokojnejšie - SPOILER ALERT - rozkol Jaimeho a Cersei s Horou v pozadí, a sneh (príchod zimy) v Kings Landing.(28.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace