Děj se nám pěkně rozběhl. A vzniklo nám několik průšvihů, které se musí nějak vyžehlit a o tom asi až za rok. Možná ještě za dýl. Rozhodně poslední díl této série připravil zajímavé podhoubí pro poslední sérii. A ne, nemyslím si, že tohle byla nejlepší epizoda. Ale byla rozhodně dobrá, to ji nikdo nemůže upřít.(28.8.2017)

OH MY GOD, what a f*cking CLIFFHANGER! Sedmá série vrcholí naprosto fenomenálním způsobem, v který jsem snad ani nedoufal. A teď trochu ke spoilerům. Konečně víme s určitostí pravdu o "draku a vlku" jménem Jon Snow.. teda Jon Sand.. teda Jon Targaryen! Víme, že holky ze Zimohradu táhnou za jeden provaz, a taky víme, že je Cersei ještě větší svině, než kdo tušil. Skvělá upoutávka na (až za rok/dva) příchozí a závěrečnou osmou sérii. Nejlepší díl 7. série. BTW Psychore, nevěděl jsem, že kromě Lannisterů a Targaryenů jedou v incestu i Starkové - odkdy Eddard prcal Lyannu? To, že již na projektu Martin nespolupracuje neznamená, že dochází ke sprznění oné Martinovy myšlenky. Pokud vím, a sám spisovatel to potvrdil, tak dal scénáristickému duu instrukce, jak má příběh skončit, včetně spousty důležitých momentů a osudů postav (podle jeho slov ke spojení Jon-Dany spěly všechny knihy). Tak tu prosím nebreč.(28.8.2017)

Žádná velkolepá bitva se už nekoná, ale závěr korunuje skvěle vyvážený díl plný x dramatickým dialogových momentů i klíčových zvratů ve vývoji postav. Zajímavá změna, kdy jde spíše o razantní skoky kupředu v ději, než-li vykosení x hlavních postav. Výtečně natočené je především setkání dvou královen, na které se každý fanda těší snad od té chvíle, kde se postupě vynořují jejich siluety silných osobností a démonických vládkyň.(21.10.2017)

Nejlepší díl jinak dosti rozporuplné sedmé série - samozřejmě, na to fantastické finále sezóny šesté to nemá ani zdaleka, ale přesto se to výborně povedlo. Po třech epizodách scénáristické mizérie se asi tvůrci vzbudili ze zdrogování odpůrců seriálu a vše nám vynahradili ve finále. Úvodních čtyřicet minut v Dračí jámě bylo skutečně skvostných, pomalé tempo a zas pro jednou povedené dialogy notně navnadily. Navazující část v Zimohradu to pak ještě předčila - geniální plot twist (co se způsobu týče), Sansino odhalení a po dlouhé době zase významná smrt... Nádhera (a to jsem sice smrt této osoby očekával, každopádně ani zdaleka ne tímto způsobem). Bran pak po dlouhém očekávání využil svých schopností = další skvělá část. Theonovo nalezení ufiknutých genitálií byla vlastně jen třešnička na dortu... tedy co to melu, třešnička na dortu byla poslední scéna. Lidi, schyluje se to k masakru, držme si klobouky. Jediný problém mám s postavou Jona - a to takový, že mi začíná dosti lézt na nervy - Kriste, s touhle dementní čestností a hraním si na hrdinu, by v prvních sériích byl mrtvej ještě dřív, než Ned! Chápu, že je třeba seriál dovést do konce a zúžit okruh na několik hlavních postav... ale tady mě už Jon vyloženě štval.(28.8.2017)

• Sidonka

Už nemá smysl se s komentářem rozepisovat, poukazovat na množství chyb, argumentovat. Jako finální epizoda opravdu dost slabé, děravej předvídatelnej scénář a velká nuda bez opravdového překvapení, přemýšlela jsem i nad jednou 20% hvězdičkou. Chápu, že se s tímto kdysi tak dobrým seriálem někteří diváci raději nadobro rozchází. Já statečně dokoukám závěrečnou osmou řadu, vydržím ze zvědavosti co s látkou nynější bezradní tvůrci ještě nadále zamýšlejí, napáchají a spáchají, vydržím až do samého konce. Ale půjdu do toho už jen jako do béčkového fantasy příběhu, nebudu Hru o trůny už brát jako "výpravný nejsledovanější seriál v historii HBO, jako celosvětový televizní fenomén." Tím NEJ už opravdu není, alespoň co se kvality týče. - A to byly první série jedněmi z nejlepších, které jsem kdy spatřila!(28.8.2017)