Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mrtví pochodují směrem ke zdi, zatímco se dozvídáme pravdu o Jonovi a jeho původu. Cersei slibuje loajalitu severu a Arya se Sansou zpečetí spojenectví. (KajusaK)

Videa (1)

TV spot

Recenze (80)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle episoda, co je ve skutečnosti hodinu a půl dlouhý televizní film s výpravou, kterou nemají mnohé áčkové filmy, má všechno, proč je Hra o Trůny tak kurva skvělá. Skvělé dialogy, zopár intrik a zvratů, které jsou tentokrát mnohem víc očekávatelné, ciž je ovšem jen a jen logické (přeci jen postavy a jejich motivace známe už velmi, velmi dobře). Sakra tohle byl skvělej díl, fakt, že ano. A nepotřeboval k tomu ani bitevní scény, v podstatě stačila úvodní čtyřicetiminutová (!) pasáž dialogu všech důežitých. A na konci? Hapalalala bůůcůhh, chrrržžž bchchchch. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano, zakončení sedmé série je opravdu povedené! Napětí je cítit po celou dobu, čemuž napomáhá skvělá hudba. Intriky, lži, manipulace. Malá vzpomínka na doby, kdy součástí seriálu býval divoký sex (než za to HBO dostalo vyhubováno), trocha krve (ano, násilí se rovněž kritizovalo), ale jinak paráda. Malíček se konečně zamotal do svých sítí a na krajinu se začaly snášet těžké sněhové vločky. Snad jen jsem měl představu jinak fungujícího draka. Očividně není ledový tak, jak jsem si představoval (podle Martinovy povídky). Řičení nejhorších expertů na CSFD mě nechává klidným, jelikož neustálé vytahování, co by Martin, je trapné. Jak jsem zmiňoval minule, kdyby mu na fanoušcích a GOT záleželo, dávno byla sága jeho rukou uzavřena. A samozřejmě peníze se mu sypou stále, takže chudák není. Ohledně hojně uváděných teleportací - mě pomalé tempo nevadí, ale že bych se musel dívat třicet minut, jak někdo konečně dorazil do cíle, to ne. Jinak se tomu říká umělecká zkratka. To ale asi experti nevědí....nu a já se těším na osmou sérii! ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Počiatočné úchvatné zábery napovedajú, že celé finále by mohla byť jedna obrovská bitka čítajúca desiatky tisíc bojovníkov v štýle Kráľovstva nebeského. Nakoniec ale ide iba o klam, ide totiž o jednu z najukecanejších epizód celého seriálu. Nechcem povedať najnudnejších, pretože to nie je pravda. Uzatvára sa istá časť príbehu a zároveň začína záverečná fáza, takže žiaden dialóg už skrátka nepôsobí ako vata. No a záverečná sekvencia patrí medzi tie vôbec najvydarenejšie, aké sme v seriáli videli. ()

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nikdo nečekal, že sedmá řada seriálu Game of Thrones vyústí v jeho faktický pohřeb. Scénáristická dvojice vymáchala divákům hlavu v nekonečném oceánu hlouposti, na jehož slanou pachuť bude každý s hrůzou vzpomínat ještě po mnoho následujících měsíců. Avšak ve světle závěrečné epizody s názvem Dragon and the Wolf se všechny ty teleportační dovednosti postav a další nesčetné trhliny v logice jeví naprosto malichernými. Benioff s Weissem zde po celých 82 minut explicitně znásilňují Martinovu úchvatnou předlohu, aby jí v samotném závěru vpálili kulku přímo do zátylku. Do nejmenšího detailu propracovaná sága Song of Ice and Fire je již kompletně dopsaná, ale na základě dohody s HBO ji může Martin publikovat až po odvysílání osmé série. Poté se konečně slaboduchost televizní adaptace, která Martinův geniální autorský záměr zcela obrátila vzhůru nohama, odkryje v plné nahotě, a všichni konečně uzří pravdu: 1.) Jon je ve skutečnosti synem Eddarda a Lyanny. 2.) Jon zaduje na Joramunův roh a po zborcení Zdi si osedlá gigantického ledového draka, který dřímal uvnitř. 3.) Jon se stane králem Jiných a v epickém souboji o svět se střetne s jeho zhoubou v podobě Daenerys... Pro opravdového fanouška tohoto unikátního universa seriál skončil přesně v polovině šesté řady, kdy HBO odvolalo Martina z celého projektu. Sedmou sérii jsem sledoval ze setrvačnosti, ale té osmé již za současných okolností nehodlám věnovat sebemenší pozornost. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Žádná velkolepá bitva se už nekoná, ale závěr korunuje skvěle vyvážený díl plný x dramatickým dialogových momentů i klíčových zvratů ve vývoji postav. Zajímavá změna, kdy jde spíše o razantní skoky kupředu v ději, než-li vykosení x hlavních postav. Výtečně natočené je především setkání dvou královen, na které se každý fanda těší snad od té chvíle, kde se postupě vynořují jejich siluety silných osobností a démonických vládkyň. ()

Galerie (70)

Reklama

Reklama