Rytíř Sedmi království (S08E02) (epizoda)

 • USA

  A Knight of the Seven Kingdoms

 • Velká Británie

  A Knight of the Seven Kingdoms

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 56 min

Komentáře uživatelů k epizodě (133)

 • Tom Hardy
  **

  Obrovská autorská bezmoc. Už v první epizodě se toho moc nedělo, ale sem tam se tvůrci alespoň snažili vyprávět obrazem. Tady už postavy jen mluví a sdělují si jak naprosto banální věci, tak i to, co by mohlo být ztvárněno nějakou akcí (a tím nemyslím akci ve stylu fyzického souboje, ale kdyby se aspoň nějak postavy pořádně hýbaly, něco dělaly, vytvářel se dojem živé scény a ne suchého divadla o mluvících hlavách ve statické místnosti). Nemluvě o tom násilném přesunu postav na správná místa. Uf. Pro hardcore fanoušky asi dostačující v tom smyslu, že si to všichni tak nějak buď vyříkají, nebo aspoň nastaví do nějaké roviny a půda je připravena na zorání. Ale pro toho, kdo "seriál jen sleduje, ale nežere", je to téměř utrpení. 30%. P.S. Tyrion je důkazem toho, že když vezmete podobné postavě neřesti, zbavíte jí i veškerého šarmu.(22.4.2019)

 • Radyo
  ***

  Začínám ztrácet naději - nejakčnější scéna je ta se svlékající se Maisie Williams, jinak jde o spoustu patetického řečnění. Budu se tvářit, že jsem to vůbec neviděl a současně budu věřit, že další díly vrátí aspoň trochu té úžasné atmosféry, která panovala na trůně celých 7 sezón.(18.7.2019)

 • Marius
  **

  Martin je mizerný spisovateľ ale geniálny rozprávač. Benioff s Weissom nie sú spisovatelia vôbec a rozprávačmi podľa kvality tohto dielu už zabudli byť.(24.4.2019)

 • Psychor
  odpad!

  Opakování, matka hlouposti (S08E02). Po zkušenostech s předchozím dílem jsem byl připraven takřka na vše. Od záplavy scén, které nepřinesou žádný pokrok v ději, přes lobotomické chování postav až po naprostý rozpad vnitřní logiky daného fikčního světa. Benioff s Weissem mě však znovu překvapili, čímž po hříchu nasadili své neschopnosti korunu. Tato dvojice scénáristických matlalů totiž natočila čistokrevný remake úvodní epizody - nekonečné tlachání nad pohárem vína. Kdyby je HBO uvedlo v opačném pořadí, nikdo by nepoznal rozdíl. Tohle má být ono velkolepé šestidílné finále, při kterém se bude divákovi tajit dech? Shame! Shame! Shame!(22.4.2019)

 • Kaka
  ****

  Ještě větší utužování vztahů a k tomu pár ikonických gest. Obava, že další díly budou pro diváky bolestivé, jelikož s takovou to dávkou sentimentu musí logicky nějaké postavy výhledově vyklidit pole. Příprava na bitvu a celkový layout silně připomíná Helms Deep Petera Jacksona.(1.5.2019)

 • Hild
  *****

  Tak za mě jedna z nejlepších epizod celého seriálu a vůbec se za to nestydím. Hra o trůny nikdy nebyla o velkých bitvách, ty byly vždy spíše jako bonus. Tvůrci tento díl označili jako "love letters to characters" a já si to naprosto užila. Všichni víme, jaká epizoda bude následovat, takže jsem tuto epizodu brala zároveň jako jedno velké loučení. Emoce fungovaly na 100%. Že na podobné epizody už není čas? Já naopak tleskám tvůrcům, že ačkoliv mají jen 6 dílů ve finálové sérii, nechali si tuhle jednu epizodu naprosto dedikovanou postavám, aby se prohloubily emoce a dopad příštího nášupu byl tak o to větší. Schválně kolikrát jste během této epizody měli pocit, že danou postavu vidíte naposledy? A kolikrát jste si řekli, že to loučení bude těžké? Ten kdo říká, že tahle epizoda byla zbytečná a nesmyslná výplň, nikdy nebyl opravdový fanoušek Hry o trůny, nebo nikdy nepochopil, o čem to celé vlastně je. Jsem si navíc jistá, že tato a příští epizoda bude ve výsledku fungovat jako jeden velký epický film.(24.4.2019)

 • Ruut
  *****

  Buď jsem najel na vlnu tvůrců (protože z podle mě mizerné první epizody si nic nepamatuju), nebo je tenhle předvečer "všech svatých a padlých" daleko lepší než úvod osmé řady. Neskutečně se těším jak to celé bude probíhat, když je takové obrovské očekávání.(23.4.2019)

 • liskam
  *****

  To Ticho před bouří... nebo nádech před velikým skokem se může mnohým jevit dlouhý a nebo dokonce zbytečný. Myslím ale, že si ho všechny postavy zaslouží a přestože by se mohlo zdát, že první dva díly osmé série nudí a přešlapují na místě, pro mě jsou tyto díly perfektní příprava na to, že se bude umírat a že seriál jde do finále. Mimo jiné jsou perfektně natočené! Kamera, hudba a herecké výkony asi nemohou být lepší. Za mě Super a jasných 90%(23.4.2019)

 • darkrobyk
  *****

  Přátelé i nepřátelé u jednoho stolu na Zimohradě. Víno teče proudem, zpívá se. Neočekávaný sex, pasování na rytíře, tajemství je vyřčeno a Nemrtví za humny. Po všech stránkách báječné. p.s. psychor je troll(22.4.2019)

 • InJo
  ****

  Nádherné "ticho před bouří". Pokud máte ty postavy skutečně rádi, užijete si každý dialog a hlavně skvělou atmosféru posledních společných chvil před blížící se osudovou apokalypsou. Něco takového (a v takové míře) jsem naposled zažil asi jen u Pána prstenů... "Všichni tu zemřeme. Ale aspoň zemřeme společně."(22.4.2019)

 • predators
  *****

  Příprava na největší bitvu seriálové historie se nevměstná do jednoho dílu a nás tak zřejmě čeká od toho třetího jedno velké slzavé údolí...připravte si kapesníky.(22.4.2019)

 • Jirka_Šč
  *****

  V jedné z minulých sérií jsem si utopicky přál, aby postavy přestaly mezi sebou bojovat a sedly si k jednomu stolu. Dnes se to do značné míry splnilo. ■ P.S. Taky souhlasím, že psychor je troll.(22.4.2019)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery! Stále je mi záhadou, co většinu diváků na této sérii tolik sere. V mých očích se prozatím odehrává naprosto dle mých očekávání, a to co se týče děje i kvality. Mnoho "odborníků" si zde stěžuje na rozpad logiky. Osobně mi chování a počínání jednotlivých postav dává dokonalý smysl. Teď, když se svět lidí blíží do záhuby a stojí na prahu více než možného konce, tak se konečně projevují skutečné charaktery jednotlivých postav. Pozvolný úvod do děje a příprava na bitvu. Společné posezení u krbového ohýnku a společné vyčkávání na bitvu a užívání si pravděpodobně posledních chvílí mnoha postav (alespoň v to doufám, další epizoda si přímo žádá nějaká úmrtí a konečně také překvápka). Kdy jindy jsme během seriálu mohli vidět skoro všechny oblíbené a zajímavé postavy na jednom místě? Někdo vzpomíná na slavné chvíle hodny pamatování, někdo zase chce na poslední chvíli poznat všechny krásy života, například přijít o panenství. Scénka s Maisie Williams byla více než vtipná. Vzhledem k tomu, že kočka vypadá na nějakých 13 let, tak to celé mělo jakýsi zvláštní pedofilní nádech. Také mě pobavilo, kolik muselo dát tehdy práce se vůbec propracovat k nahému partnerovi přes mnoho vrstev těžko sundatelného oděvu. Zatím jsem spokojen a mile překvapen. Seriál se nese ve velmi příjemně ponuré atmosféře. Další epizoda už je zbarvena kapitalistickou modří, takže jsem z celého srdce zvědavý, jak se někomu mohlo podařit takovým způsobem doprasit dílo, které jsem osobně považoval za nedoprasitelné.(20.5.2019)

 • JohnCZ
  *****

  Ticho před bouří. Úplně ukázkové budování napětí před velkou bitvou, o kterém si můžou filmy (z pochopitelných důvodů) nechat jen zdát. Jedná velká rozlučka s vybroušenou výstavbou scén a bezchybným ozvučením. Emoce jedou naplno, smrt přichází.(23.4.2019)

 • Sidonka
  *

  Další údajně majestátní, vznešená, efektní, monumentální, prostě velkolepá a nevídaná epizoda, jaká nám byla slibována, je zcela neúspěšně za námi. - 8.série měla být lepší než všechny předchozí. Zjevně tím mysleli jednu bitvu v chystané 03 pro ty, kteří mají rádi akční filmy a dlouhé záběry na válečné běsnění. Ze slabé 7.série z roku 2017 si pamatuji tak dva tři zajímavé momenty, které jsou dále již samozřejmě nevyužité.- Z toho, co jsem zatím viděla z osmičky si už zítra nebudu pamatovat vůbec nic, protože to nestojí za řeč už vůbec, natož aby mě něco z viděného emočně zasáhlo (na to je ten příběh-nepříběh, děj-neděj, příliš povrchní, naivní a klišovitý). - Zato předchozí série znám skoro zpaměti.(22.4.2019)

 • Laxik
  *****

  Luxus. Konečně se řekly a udělaly věci, na které tak dlouho nebyl čas, takže se nám tu uzavřelo hned několik sidequestů a pár postav může spokojeně zemřít. Osobně neočekávám, že přežijou Jorah, Pod, Royce a možná Grey Worm a Tormund. Osobně bych odkrouhnul i nějakou větší rybu, ale všichni tak nějak ještě mají neuzavřené zápletky. Kromě Lannisterů, Targaryenů a Starků totiž musí ještě přiít ten zatracenej Cleganebowl a setkání Davose a Melissandre. A moc bych se divil, kdyby sundali Brienne.(24.4.2019)

 • Butcher of Blaviken

  Tento díl ovládl Tormund: The big woman still here?(25.4.2019)

 • Alementina
  ****

  Předehra pokračuje a je tam tolik romantiky, že je to přesně ta situaci, kdy si říkám, jak tomu chlapci naznačit, že už by mohl jít konečně na věc, abych neusla ...aneb všeho moc škodí :) Prostě nám z těch prvních dvou dílů mohli udělat jeden delší a všichni by byli happy a jestli v následujícím díle neumřou alespoň dvě postavy z těch hlavních postav, tak nám tvůrci pěkně vyměkli. Holt nám léta servírují maso a krev, tak at ted nečekají, že nás uspokojí nějakým salátem. A to jsem vegetarián!(23.4.2019)

 • Politik
  **

  Skoro až zbytečný díl až na posledních 10 minut. Tak snad se to od třetího dílu poslední série konečně rozjede.(22.4.2019)

 • Ellmariachi
  *****

  GoT je pro mě osobně to nejlepší ze seriálového rybníčku. Žádný další seriál ve mě nedokázal vyvolat tak silné emoce. A to, že je opravdu nejlepší dokázal i teď. Už několikrát jsem viděl klid před očekávanou bouří. Několikrát byla provedena téměř dokonale. Tedy možná jsem si i myslel že dokonale. Ale GoT to vše posílá o level výš. Dialogy před bitvou jsou skvělé. Otevírání či hojení starých ran, z různých důvodů nedořešené spory.... To, co se do teď zdálo tolik podstatné se mění v malichernosti. Protože přichází smrt.... 90 procent.(22.4.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7